ZVEME: Školáci mají zdarma aquacentrum, rodiče mohou swapovat

Bílá věž se ve večerních hodinách otevírá vždy první sobotu v měsíci.
Bílá věž se ve večerních hodinách otevírá vždy první sobotu v měsíci.

Dnešní pololetní prázdniny mohou žáci s dobrým vysvědčením, na kterém nemají horší známku než trojku, zdarma do hradeckého aquacentra. Co dalšího čeká Hradečáky o víkendu? Třeba oblíbený swap, kde mohou vyměňovat nepotřebné věci za jiné, noční prohlídka Bílé věže, svatební veletrh nebo výstava modelů z lega.

AQUACENTRUM ZDARMA ZA DOBRÉ VYSVĚDČENÍ

Hradecké aquacentrum Městských lázní opět zve školáky s dobrým vysvědčením. Ještě dnes mají vstup zdarma všechny děti do 10 let, které nemají na vysvědčení horší známku než trojku. Jedinou podmínkou je přinést ukázat „dobré“ vysvědčení a mít doprovod platícího dospělého. Pak si mohou užívat atrakce zdarma.

ÚNOROVÁ SWAP OČISTA 

V sobotu od 10 do 17:00 zve galerie Artičok v Hradci Králové na swap: "Milí přátelé udržitelného "nakupování", povánoční "očista" swap je tu, doražte se svými nevhodnými dárky, věcmi nebo oblečením, které už neunosíte, a vyměňte za něco, co vám udělá radost!" Registrace na swap: https://forms.gle/VgN8sbs2VS7doa6f7. 

Doprovodný program: 10 - 14 hodin Švadlenka Ivča vám na počkání opraví vaše oblečení a bižuterii, 12 - 16 hodin Workshop - Shari Freedom - tvorba vlastního originálního šperku z počítačových komponent. U swapu vás potěší dobré kafíčko, čaj nebo zákusek z kavárny. Pravidla swapu: Doneste hezké a funkční věci v množství, které v pohodě sami unesete (max. 20 kousků). Cca 15-20 kusů si pak můžete odnést. Swapujeme dámské, pánské a dětské oblečení, kabelky, doplňky, obuv, hračky, domácí potřeby, knížky, nevyužité dárky apod. Příspěvek na akci je 150,- Kč, v průběhu dne se můžete vrátit a podívat se, co přibylo.

MEZINÁRODNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ REPREZENTACÍ

Sportovní hala v Třebši hostí florbalový Mezinárodní turnaj reprezentací 2023. Od čtvrtka až do neděle nabídne Sportovní hala Třebeš hned osmičku mezinárodních duelů ve florbale. Mužskou reprezentaci uvidíte v pátek a v sobotu, duely juniorek dokonce každý den. Čerstvě stříbrný tým z mistrovství světa odstartuje nový cyklus dvojutkáním se Švýcarskem, juniorky se pak dvakrát střetnou s Finkami a Švýcarkami. Kromě výborného florbalu na vás čeká i spousta doprovodného programu, uvidíte také stříbrný pohár ze světového šampionátu!

VÝSTAVA MODELŮ Z LEGA

V hradecké Galerii Na Parkány je připravena výstava historických i nových Lego® modelů - pojízdné modely vlaků, pirátské lodě, stavebnice z populárních filmů, jako například Avatar, Star Wars a mnoho dalšího. Kde se výstava stavebnic koná? V Hradci Králové přímo v centru města na Velkém náměstí 24 v prostorách Atelier/Salon/Galerie. Výstava je otevřená do pátku 10. února, od úterý do pátku od 11 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 18 hodin. Dnes je otevřeno od 10 do 17 hodin. V pondělí je zavřeno. Vstupné se platí pouze na místě a v hotovosti a stojí 60 Kč, děti do 15 let a držitelé ZTP průkazů zaplatí 30 Kč.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

Bílá věž v Hradci Králové se v sobotu večer otevře veřejnosti. Od 18 do  22:00, jako každou první sobotu v měsíci, můžete zažít noční nekomentovanou noční prohlídku. Návštěvníkům se tak naskýtá příležitost pokochat se pohledem na zapadající slunce z renesanční dominanty Hradce Králové. Na vlastní oči se mohou přesvědčit, že ani rouška tmy městu na kráse neubírá a že světélky rozzářený Hradec dýchá jedinečným romantickým kouzlem. Poslední vstup bude umožněn vždy 60 minut před koncem otevírací doby. Netřeba rezervací ani dopředu zakoupených vstupenek. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 korunové mince.  

MODERNÍ SVATEBNÍ VELETRH

Obchodní centrum Aupark a pořadatel Kvak events zvou na svatební veletrh. V sobotu tam vypukne již 4. ročník Moderního svatebního veletrhu: "Těšit se můžete na desítky vystavovatelů, krásné šaty, voňavé květiny a sladké dobroty. Přijďte mrknout a inspirovat se na vlastní velký den nebo si jen užít pořádnou svatební party. Jste našimi hosty! Nabitou svatební show vás provedou skvělí moderátoři Lucie Eisenreichová a Tomáš Votava." Co vše vás během veletrhu čeká?  Přehlídka úžasných svatebních a společenských šatů, ale i parádní outfity na rozlučku se svobodou. Výstava květin a dekorací. Dorty a další dobroty (nejen) na svatební hostinu. Péče o pleť, líčení a ukázka účesů. Rady a tipy zkušených profesionálů.  Soutěž o ceny.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Hradecký majáles, do pravěkého archeoparku i za husity

Hradec čeká jízda na bruslích, velký majálesový průvod, volba nového krále a královny a tradiční Majáles Open-Air, letos v Parku 360 na letišti. Konají se farmářské trhy, Plavecký klub Hradec Králové pořádá Jarní pohár města, otevírá se Archeopark ve Všestarech a čeká…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude závodit na horských kolech, "sousedat i souběhat"

Víkend v Hradci Králové nabídne kulturní i sportovní události. Fanoušci fotbalu mohou fandit hradeckým Votrokům, cyklističtí nadšenci mohou závodit na horských kolech v Prima Cupu. Na Malém náměstí se bude konat takzvané Sousedání, v rámci kterého se poběží závod na 5 kilometrů.…
Čtěte více

ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme