Zveme: Na karneval, masopust, farmářské trhy, výstavu, divadlo či letecký simulátor

Farmářské trhy se vrací do Futura v Hradci Králové.
Farmářské trhy se vrací do Futura v Hradci Králové. | autor: OC Futurum

Víkendové akce budou v Hradci Králové opět rozmanité. Můžete vyrazit na prohlídku kostela sv. Mikuláše do Jiráskových sadů, do muzea na výstavu Uprostřed Koruny české nebo vyzkoušet letecký simulátor s virtuální realitou. Děti můžete vzít na karneval do rodinného centra Žirafa nebo do divadla Drak na loutkovou pohádku Šípková Růženka. Hostinec Malý růžek zve na masopustní veselí a průvod, ve Futuru budou letos poprvé farmářské trhy.

Šípková Růženka v Draku

Po úspěšné a oceňované inscenaci O bílé lani či novější O zlaté rybce se na repertoáru Draku po dlouhých letech znovu objeví také inscenace inspirovaná jednou z vůbec nejslavnějších klasických pohádek, Šípkovou Růženkou. Tento známý příběh o krásné královské dceři stižené kletbou uvidíte v Draku v pátek v 17 hodin. Vstupné stojí 90 korun.

Karneval v Žirafě

Rodinné centrum Žirafa pořádá v sobotu od 15:30 do 17 hodin dětský karneval. Na programu bude diskotéka, hry, soutěže, zpívání a odměna pro všechny děti. "Vzhledem k nemocnosti dětí nejsou tentokrát vstupenky na karneval v předprodeji. Lístky bude možné zakoupit v den karnevalu na místě, 15 – 20 minut před začátkem, pod jménem, na které máte rezervaci. V současné době máme obsazeno," hlásí pořadatelé s tím, že místa se mohou ještě uvolnit.

Výstava Uprostřed Koruny české 

Unikátní soubor východočeského gotického umění je poprvé vystaven v rámci výstavy Uprostřed Koruny české v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550 zaplnilo téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy a je obohacena o významné mezinárodní zápůjčky. Poprvé v novodobé historii představí ucelený pohled na bohatství regionu východních Čech v období od 13. do 16. století. 

Prohlídky kostela sv. Mikuláše

Dřevěný kostel sv. Mikuláše se po rekonstrukci otevírá veřejnosti i mimo sezonu. Přijďte si prohlédnout interiér kostela, který se snad už natrvalo usadil na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice. Kdy? Nekomentované prohlídky v sobotu mezi 14. a 15. hodinou, komentované v 15 a v 16 hodin.

Farmářské trhy ve Futuru

V sobotu od 9 hodin začínají v OC Futurum v Hradci Králové vyhledávané farmářské trhy. "Oblíbili jste si vloni na trzích některého farmáře, chovatele, zelinářku, cukráře nebo pekařku? S mnohými se potkáte také letos." Nakoupit bude možné suroviny a produkty regionálních farmářů, pěstitelů, chovatelů, výrobců či pekařů. A to například mléčné výrobky, vejce, med, pečivo, koření, maso, ovoce, zeleninu, bylinky, zavařeniny, pivo a mnohé další.

Masopust na Malém růžku

Hostinec Malý růžek pořádá v sobotu od 10 hodin ve spolupráci s Chilli tátou masopustní zabíjačku s průvodem a hudbou. A taky s masopustními pivními speciály, zabíjačkovou kuchyní, cukrářskou kuchyní, ale i něčím ostřejším proti zimě. Jitrnice, jelita, kroupy, prejt, tlačenka, a další dobroty z prasátka, koláče, koblihy, frgály a další domácí cukrářské výrobky. Vše ihned ke snědení a nebo ke koupi domů.

Letecký simulátor s virtuální realitou

V neděli ve 14 hodin můžou všichni milovníci letadel a letectví absolvovat jedinečný zážitek. Vyzkoušet si roli pilota. Letecký simulátor je vhodný i pro úplné začátečníky, díky zkušenému pilotovi, který vás detailně provede všemi úkony vzletu, letu i přistání. Letecký simulátor lze rezervovat na 30 minut nebo 1 hodinu na holodeck.cz/rezervace. Cena je 990 korun an 30 minut a 1980 korun na hodinu včetně asistence pilota.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do archeoparku za Kelty, do Draku a na koncerty

I další červencový víkend nabídne zajímavé akce v Hradci Králové a blízkém okolí. O zručnosti Keltů a vše o jejich životě se dozvíte v archeoparku ve Všestarech. Můžete vyrazit Za příběhem Draku, na farmářské trhy k Atriu, na kurz slámování a paličkování nebo na některý z…
Čtěte více

Zveme: Na divadelňák Letos jinak, farmářské trhy a noční prohlídku města

Poslední červnový víkend slibuje velkou nálož kultury, ač se do poslední chvíli nevědělo, jakou bude mít letošní výjimečný ročník divadelního festivalu podobu. Festival Divadlo evropských regionů a Open air program LETOS JINAK se koná od pátku do neděle. Vyrazit můžete také do…
Čtěte více

Před Divadlem Drak je nová socha. Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Ocelová socha tří pohádkových bytostí byla dnes po několika měsících restaurování instalována před divadlo Drak. Jejímu slavnostnímu odhalení budou ještě předcházet dokončovací práce včetně speciálního nátěru. Socha se dříve nacházela ve dvoře hradeckého domu dětí a mládeže,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme