ZVEME: Na hradecký nábřežích se sejdou řemeslníci, gurmáni i farmářské trhy

Nábřeží řemeslníků v Hradci Králové.
Nábřeží řemeslníků v Hradci Králové.

O víkendu bude v Hradci Králové rušno především na nábřežích kolem řeky Labe. Řemeslníky najdete na Tylově nábřeží, Smetanovo nábřeží obsadí gurmáni a farmářské trhy se přesunou na Náměstí Svobody. Poběží se tradiční Hradubický běh a mažoretky budou mít v Hradci mistrovství republiky.

VOTROKY ČEKÁ ODVETA S BOLESLAVÍ

FC Hradec Králové se v sobotu znovu utká s FK Mladá Boleslav, a to na boleslavském stadionu - Lokotrans aréna. Semifinálový zápas fotbalové ligy začíná v 15 hodin, pro poražený celek půjde o závěrečný zápas sezóny.

MISTROVSTVÍ ČR MAŽORETEK

Od pátku až do neděle hostí hradecký zimní stadion Mistrovství České republiky mažoretek, které organizuje hradecký A-team HK Klub aerobiku a mažoretek. Celkem 1 800 mažoretek z celé republiky bude soutěžit v pódiových skladbách, defilé i sóloformacích. Mažoretky se představí v disciplínách s náčiním baton (s hůlkou) a pompom (s třásněmi). Nejlepší mažoretky v jednotlivých disciplínách se utkají o nominace na Mistrovství Evropy, které se uskuteční v červnu ve Slovinsku a také o nominace na Mistrovství světa, které se bude konat na konci září v Chorvatsku. 

17. HRADUBICKÝ BĚH

V sobotu v 9:00 startuje přátelský běh mezi městy Pardubice a Hradec Králové. Letos již po patnácté. Trať má 10 kilometrů (z každé strany). Část trati je po asfaltu, část přírodou. Více přírody je na pardubické straně, více asfaltu pak na straně hradecké. Běží se za každého počasí.

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ

Tylovo nábřeží v Hradci Králové v sobotu od 9 hodin obsadí řemeslníci všeho druhu. Městská slavnost Nábřeží řemeslníkůbude hostit na 80 nejrůznějších řemeslníků, kteří předvedou svůj um a šikovnost. "Čeká na vás spousta krásných rukodělných výrobků a tvořivých dílen nejen pro děti. Krom řemesel se můžete těšit také na loutkové divadlo nebo projížďu po Labi. Zapojte se do soutěže, získejte tovaryšský list a vyhrajte krásné řemeslné ceny v tombole," zvou organizátoři. Vstup na akci je zdarma.

HRADECKÉ NÁBŘEŽÍ GURMÁNŮ

Vedlejší Smetanovo nábřeží u náměstí 5. května zase bude hostit gurmány na akci Chuť jara. V sobotu od 10 do 18:00 tam Agentura Butterfly pořádá tradiční Nábřeží gurmánů. 

FARMÁŘSKÉ VÝCHODOČESKÉ TRHY

Na náměstí Svobody se v sobotu dopoledne mimořádně konají farmářské trhy. Náměstí Svobody se nachází hned vedle nábřeží, je to prostor přímo před Filosofickou fakultou královéhradecké univerzity. Opět bude připraven zajímavý doprovodný program. "Podíváme se společně s Rakytník Cvrček na různé možnosti zpracování rakytníku. Nebudou chybět ukázky a ochutnávky. Pro děti bude připravena zábavná BOJOVKA. Vyzkouší si, jaké to je, stát se luštiteli tajného kódu. Chystáme verzi pro zkušené myslitele i menší děti. V cíli bude pro všechny připraven malý poklad," slibují pořadatelé. Trhy se budou konat pravidelně každých 14 dní. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Hradecký majáles, do pravěkého archeoparku i za husity

Hradec čeká jízda na bruslích, velký majálesový průvod, volba nového krále a královny a tradiční Majáles Open-Air, letos v Parku 360 na letišti. Konají se farmářské trhy, Plavecký klub Hradec Králové pořádá Jarní pohár města, otevírá se Archeopark ve Všestarech a čeká…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude závodit na horských kolech, "sousedat i souběhat"

Víkend v Hradci Králové nabídne kulturní i sportovní události. Fanoušci fotbalu mohou fandit hradeckým Votrokům, cyklističtí nadšenci mohou závodit na horských kolech v Prima Cupu. Na Malém náměstí se bude konat takzvané Sousedání, v rámci kterého se poběží závod na 5 kilometrů.…
Čtěte více

ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme