ZVEME: Noční Hradec zažijete z Bílé věže i na koloběžkách

Noční Hradec Králové můžete obdivovat z Bílé věže.
Noční Hradec Králové můžete obdivovat z Bílé věže.

Prodloužený víkend v Hradci Králové nabídne Skutečný festival chutí, Noční koloběžkování i noční prohlídku hradecké dominanty Bílé věže. Pondělní státní svátek Den vítězství si můžete připomenout s Československou obcí legionářskou na Eliščině nábřeží u Památníku Tří odbojů.

SKUTEČNÝ FESTIVAL CHUTÍ

Náměstí 5. května v Hradci Králové se v sobotu od 11 hodin promění ve Skutečný festival chutí. Food & culture festival nabídne jídlo, pití, ale i hudbu, krásu, dobročinnost, soutěže a bohaté vyžití pro děti. Vstupné je 100 Kč pro dospělé, děti mají vstup zdarma.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

Bílá věž na hradeckém Velkém náměstí se otevře v sobotu večer a nabídne večerní prohlídky. Nekomentovanou noční prohlídku Bílé věže si můžete užít od 20 hodin, budete mít příležitost pokochat se pohledem na zapadající slunce z renesanční dominanty Hradce Králové. Poslední vstup bude umožněn vždy hodinu před koncem otevírací doby, tedy ve 23 hodin. Netřeba rezervací ani dopředu zakoupených vstupenek. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 korunové mince.  

NOČNÍ KOLOBĚŽKOVÁNÍ

V sobotu můžete vyrazit na akci Noční koloběžkování. Kam? Do kempu Stříbrný rybník, kde akci pořádá Topsports půjčovna Hradec Králové. "Zveme všechny milovníky koloběžkování, aby si vybrali jeden ze startů, tedy buď závod na 10 km, pohodovou vyjížďku s občerstvením, nebo dětskou stezku s plněním světelných úkolů za doprovodu rodičů. Startovat budeme hned, jak se setmí a těšit se můžete na neopakovatelný zážitek." Děti čeká na koloběžce asi čtyřkilometrová stezka, na které budou připraveny světelné úkoly. Dospělí si pak mohou vybrat, jestli pojedou 10 km závodním tempem a poperou se o nejlepší umístění, nebo zvolí pohodovou vyjížďku a raději se cestou občerství a užijí si noční romantiku v Hradeckých lesích. "Koloběžku, světlo nebo čelovku i helmu ti rádi půjčíme, a to v půjčovně Topsports centrum v kempu Stříbrný rybník, která je zároveň zázemím akce," vzkazují pořadatelé.

PIETNÍ AKT U PŘÍLEŽITOSTI DNE VÍTĚZSTVÍ

Pondělní svátek 8. května tradičně připomene Československá obec legionářská. Den vítězství připomene na Eliščině nábřeží u Památníku Tří odbojů, kde od 9 hodin začíná pietní akt, při němž budou položeny květiny a vzpomenuti všichni, kdož položili životy za republiku, svobodu a demokracii. V 17 hodin se také rozezní zvon Augustin na Bílé věži.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme