ZVEME: Noční Hradec zažijete z Bílé věže i na koloběžkách

Noční Hradec Králové můžete obdivovat z Bílé věže.
Noční Hradec Králové můžete obdivovat z Bílé věže.

Prodloužený víkend v Hradci Králové nabídne Skutečný festival chutí, Noční koloběžkování i noční prohlídku hradecké dominanty Bílé věže. Pondělní státní svátek Den vítězství si můžete připomenout s Československou obcí legionářskou na Eliščině nábřeží u Památníku Tří odbojů.

SKUTEČNÝ FESTIVAL CHUTÍ

Náměstí 5. května v Hradci Králové se v sobotu od 11 hodin promění ve Skutečný festival chutí. Food & culture festival nabídne jídlo, pití, ale i hudbu, krásu, dobročinnost, soutěže a bohaté vyžití pro děti. Vstupné je 100 Kč pro dospělé, děti mají vstup zdarma.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

Bílá věž na hradeckém Velkém náměstí se otevře v sobotu večer a nabídne večerní prohlídky. Nekomentovanou noční prohlídku Bílé věže si můžete užít od 20 hodin, budete mít příležitost pokochat se pohledem na zapadající slunce z renesanční dominanty Hradce Králové. Poslední vstup bude umožněn vždy hodinu před koncem otevírací doby, tedy ve 23 hodin. Netřeba rezervací ani dopředu zakoupených vstupenek. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 korunové mince.  

NOČNÍ KOLOBĚŽKOVÁNÍ

V sobotu můžete vyrazit na akci Noční koloběžkování. Kam? Do kempu Stříbrný rybník, kde akci pořádá Topsports půjčovna Hradec Králové. "Zveme všechny milovníky koloběžkování, aby si vybrali jeden ze startů, tedy buď závod na 10 km, pohodovou vyjížďku s občerstvením, nebo dětskou stezku s plněním světelných úkolů za doprovodu rodičů. Startovat budeme hned, jak se setmí a těšit se můžete na neopakovatelný zážitek." Děti čeká na koloběžce asi čtyřkilometrová stezka, na které budou připraveny světelné úkoly. Dospělí si pak mohou vybrat, jestli pojedou 10 km závodním tempem a poperou se o nejlepší umístění, nebo zvolí pohodovou vyjížďku a raději se cestou občerství a užijí si noční romantiku v Hradeckých lesích. "Koloběžku, světlo nebo čelovku i helmu ti rádi půjčíme, a to v půjčovně Topsports centrum v kempu Stříbrný rybník, která je zároveň zázemím akce," vzkazují pořadatelé.

PIETNÍ AKT U PŘÍLEŽITOSTI DNE VÍTĚZSTVÍ

Pondělní svátek 8. května tradičně připomene Československá obec legionářská. Den vítězství připomene na Eliščině nábřeží u Památníku Tří odbojů, kde od 9 hodin začíná pietní akt, při němž budou položeny květiny a vzpomenuti všichni, kdož položili životy za republiku, svobodu a demokracii. V 17 hodin se také rozezní zvon Augustin na Bílé věži.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude běhat a vítat ptačí zpěv, nábřeží zaplní gurmáni

Na co se můžeme v Hradci Králové těšit o tomto víkendu? V areálu Letecké záchranné služby na heliportu v Hradci Králové ukážou své dovednosti záchranáři, poběží se branný závod i tradiční Hradubický běh se společným cílem v Čeperce. Koná se jarní Nábřeží gurmánů a vydat se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme