ZVEME: Na Hradecký Majáles či den otevřených dveří na záchrance

Den otevřených dveří na hradecké záchrance.
Den otevřených dveří na hradecké záchrance.

Čím bude žít Hradec Králové o víkendu? Studentský měsíc v sobotu završí Majálesový průvod a Hradecký Majáles Open-Air. Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje otevírá dveře všem zájemcům a předvede své vybavení i letové záchranářské ukázky. Na Malém náměstí se koná Sousedání.

HRADEC NA BRUSLÍCH

Hradecký Majáles dnes navečer pořádá legendární jízdu na bruslích centrem Hradce Králové: "Nasaď brusle a pojď si užít unikátní jízdu uzavřenými hradeckými ulicemi při jubilejním 10. ročníku Hradce na bruslích. Letos jsme si připravili trať dlouhou 10 km. Očekávané ukončení jízdy je v 18:30." V pátek v 17:30 startuje tradiční projížďka městem na „inlajnech“. Bude to jedinečná možnost zabruslit si v ulicích centra Hradce Králové, které běžně patří hlavně autům a autobusům. Jízda městem je vhodná i pro méně zdatné bruslaře. Bruslaři budou mít na celé trase zajištěn doprovod městské policie a na všech křižovatkách zelenou.

ANI ZA MILION

V pátek od 19 do 21:00 se bude v Sále Filharmonie Hradec Králové hrát divadlo.  Jiří Langmajer a Adéla Gondíková z Komorního divadla Kalich přivezou kus Ani za milion autorů Michaely Doležalové a Romana Vencla v režii Petra Hrušky. Jacqueline, byť provdaná za anglického velvyslance, je Francouzka tělem, duší i původem. Má dvě děti a kufřík s milionem eur, který je ochotna darovat každému, kdo si jej zaslouží. Nenávidí venkov, samotu a obyčejnost. Lambert ženatý není, manželka od něj utekla. Má duši námořníka a žije jen pro svůj maják, o který se stará čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Miluje venkov, samotu a obyčejnost. V brilantní detektivní komedii, která obě postavy svede dohromady a navěky spojí tajemstvím, je všechno jinak, než se zdá - každá lež je pravdou, každá pravda lží a jisté je pouze to, že pod rouškou humoru se skrývá vrah…

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA ZÁCHRANCE

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje a základna Letecké záchranné služby v sobotu od 9 do 17:00 otevírají své brány. Tradiční den otevřených dveří ve Fakultní nemocnici. Uvidíte sanity a vrtulníky, letové ukázky, výbavu záchranářů i ukázky jejich práce.

HOKEJ NA VELKÉ OBRAZOVCE

Hokejoví fanoušci, kteří nevyrazí na finálové zápasy Mountfieldu HK do Třince, mohou o víkendu fandit u velkoplošné obrazovky před hokejovou ČPP arénou. Sobotní i nedělní zápas začíná v 17 hodin, doprovodný program o hodinu dříve. Před zimním stadionem budou stánky s občerstvením.

MAJÁLESOVÝ PRŮVOD

V sobotu v 10:30 je sraz na Baťkově náměstí v Hradci Králové a v 11 hodin odtud vyrazí Majálesový průvod s kapelami na alegorických vozech. Po cestě z Baťkova náměstí za Pileťák se tak bude hrát a zpívat. Vozy připraví kandidáti na Krále a Královnu Majálesu spolu s jejich družinami. Kdo hraje pro jakou školu? Grey256 za Univerzitu Hradec Králové, Vypsaná Fixa za Univerzitu Karlovu, Jelen za Univerzitu obrany. 

HRADECKÝ MAJÁLES

Úderem 12. hodiny potom U Pileťáku začíná samotný Majáles. Výroční 15. ročník Open-Air slibuje tři pódia a spoustu slavných kapel v čele s Tomášem Klusem, kapelami No Name, Kryštof či Wohnout. Kvůli Majálesu posílí i hradecká městská hromadná doprava.

SOUSEDÁNÍ NA MALÉM NÁMĚSTÍ

Malé náměstí v Hradci Králové se v neděli od 14 do 18:00 promění v sousedské setkání, takzvané Sousedání. Pořadatel Divá bába slibuje program pro místní i kolemjdoucí: pojízdná knihovna, výtvarná dílna, hry, pohoda na lavičkách nebo na dece a další...

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend v Hradci bude nadupaný festivaly. S jídlem, hudbou i pohádkami

Obří hudební festival Rock for People, dětský Kinderland festival, gurmánské festivaly Burger street a Wine and food. To vše nabídne víkend v Hradci Králové a ještě mnohem víc, například svítání na Bílé věži nebo krásné růže v soutěžním rozáriu.
Čtěte více

ZVEME: Na festival řemesel, Noc kostelů a do Lesního divadla

Co nás čeká v Hradci Králové tento víkend? Dnes večer se veřejnosti otevřou brány kostelů, koná se folklórní festival Pardubice - Hradec Králové a na nábřeží se sjedou řemeslníci. Amfiteátr na Chlumu startuje tradiční divadelní sezónu, letos obohacenou i o promítání filmů.…
Čtěte více

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme