Zveme: Na festival Rock for People nebo Farmářské trhy

V sobotu se konají tradiční farmářské trhy u OC Atrium.
V sobotu se konají tradiční farmářské trhy u OC Atrium. | autor: hradeckralove.cz

Začátek letních prázdnin již tradičně patří hradeckému festivalu Rock for People. Od 4. do 6. července zaplaví Festivalpark na letišti v Hradci Králové nejen hudba, ale také food festival a bohatý doprovodný program. Dnes můžete navštívit ekumenické bohoslužby s připomínkou Mistra Jana Husa, v sobotu vás čekají tradiční farmářské trhy, pro děti se konají například tvořivé dílničky v Hučáku, v neděli promenádní koncert.

 

Rock for People

Legendární The Prodigy, špičky britské indie rockové scény The Kooks a The Vaccines, hvězdná Sigma, opěvovaní američtí rockeři Skillet, dánská heavymetalová stálice Volbeat, nespoutaní Beatsteaks či hrdina jednoho z nejpozoruhodnějších příběhů historie moderní hudby „Sugar Man“ Rodriguez – to jsou hlavní lákadla festivalu Rock for People. K tomu přidejme Marmozets, Stick To Your Guns, Sick Puppies, Albert Hammond Jr., Blossoms a další bezmála stovku jmen, které doplní jména české a slovenské hudební scény v čele se znovuobnovenou kapelou Gaia Mesiah, Vypsanou Fixou, slovenskými divočáky Horkýže Slíže či kapelou Tři sestry. I letos se můžete těšit na noční taneční afterparty, a to v unikátní stage Let It Roll stylizované do podoby obřího mezigalaktického portálu, která je jediná svého druhu v Evropě.

Bohoslužby s připomínkou Mistra Jana Husa

Dnes od 18 hodin zve do Sboru kněze Ambrože církev československá husitská na ekumenické bohoslužby s připomínkou Mistra Jana Husa. Kázat bude Adrián Kostilník, od 19:30 tamtéž zazpívá písničkář a básník Jiří Smrž. "Je toho mnoho, čím si musela naše krásná země za uplynulá století projít a jaké osudy si musel prožít její lid. Jsme jejich potomky. Pojďme si společně připomenout, že patříme k sobě..."

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost letos pořádá oblíbené farmářsko-potravinářské trhy v nové lokalitě, protože Gayerova kasárna procházejí rekonstrukcí. Nyní je najdete ve vybrané soboty od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.

Tvořivé dílničky v Hučáku

V sobotu od 10 hodin můžete vzít své děti na vodní elektrárnu Hučák, kde se v rámci programu Duháček dozvědí více o obnovitelném zdroji BIOMASA. Čeká vás tvoření s básničkou, výroba Peletky (loutka), malování květináče, sázení slunečnice, pokus + modely, otázky o odměny. Na tvořivé dílničky je potřeba se objednat na emailu: nebo na telefonu 492 122 660.

Atmosféra divadelního festivalu

Ve foyer 1. patra městské knihovny můžete obdivovat výstavu fotografií, které vznikly na fotografickém workshopu s názvem „Atmosféra divadelního festivalu“ v roce 2017, pořádaném u příležitosti XXIII. ročníku mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a XVIII. ročníku Open Air programu v Hradci Králové. Fotografický workshop každoročně pořádá Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. Další část výstavy je umístěna na pobočce Moravské Předměstí B, J. Masaryka 605.

Promenádní koncert

Tradiční nedělní promenádní koncert začíná v 16 hodin v hradeckých Jiráskových sadech. BRYS BAND bude řídit Martin Berdych.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více

Zveme: Děti budou závodit na horských kolech nebo se vydají za drakem Stříbrňákem, fotbal byl odložen

Jako každý pátek, opět jsme pro vás vybrali zajímavé akce, které se konají o víkendu v Hradci Králové. Nadšenci do amerických vozů si přijdou na své na Stříbrném rybníku na již tradiční celovíkendové akci Hradecká V8. Už podruhé se veřejnosti otevře Hradecká sýpka, kde bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme