Zveme: Kromě divadelního festivalu můžete o víkendu navštívit i gurmánské akce

Herci Klicperova divadla v pátek večer na Letní scéně vystoupí s kapelou Mastix.
Herci Klicperova divadla v pátek večer na Letní scéně vystoupí s kapelou Mastix. | autor: klicperovodivadlo.cz

Tento víkend si přijdou na své hlavně divadelní nadšenci, protože dnes začíná velkolepý divadelní festival Divadlo evropských regionů. Open Air Program letos vlije do žil města ve dnech od 22. do 29. června desítky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí. Trhy Stromovka v Třebši slaví první narozeniny, konají se farmářské trhy u Atria a putovní festival Street food rocks v sobotu skloubí kulinářské zážitky s pohodovou atmosférou letního hudebního festivalu. Můžete také vyrazit na noční prohlídku Hradce Králové nebo třeba do letního kina.

Koncert herců s kapelou Mastix

Divadelní herci dnes večer vystoupí s kapelou Mastix na Letní scéně Klicperova divadla: "Novoroční večírek, nezávislý na ročním období, čase i prostoru! Nekonečná a nekončící show plná písní z představení i mimo něj v podání herců Klicperova divadla a jejich přátel." Zpívat bude Isabela Smečková Bencová, David Smečka a Jan Vápeník kromě zpěvu zahrají na kytary, Jan Sklenář na basovou kytaru, Jakub Tvrdík na fagot, Pavlína Štorková na trubku, Marta Zaoralová na housle, Magdalena Ebba Pavlíčková na saxofon, Martin Sedláček na klávesy, Ctirad Tomis na bicí, Matěj Anděl na perkuse. Koncert začíná ve 21:50.

Debbie a její parťačky v letním kině

Ve 21:30 dnes začne proímtat letní kino Širák, a to americký snímek režiséra Garyho Rosse volně navazující na Dannyho parťáky. "Debbie s kamarádkami má smělý plán. Vykrást diamantový důl - ples v Metropolitním muzeu. 16 a půl milionů dolarů pro každou = pro ženu příliš velké pokušení." Hrají: Anne Hathaway, Sarah Paulson, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna a jiné. Vstupné stojí 100 korun.

Open Air Program

První festivalový den, tedy v pátek, se mohou diváci těšit na místy komický a místy krutý příběh Smysl kura, který představí originální mezinárodní loutkařské duo Waxwing Theatre. V mezinárodním a komickém duchu se ponese i večerní představení dvou brněnských „klaunů” – Filipa Tellera a Pavola Seriše s názvem Čecháčci a Čoboláci. Sobota bude ukázkovým průřezem šíře záběru festivalové nabídky. Diváci budou moci zhlédnout Vztahology amatérského souboru S bojkou v zádech, performance z dílny zahraničních studentů DAMU, akční Slam Poetry, cirkusové představení Bibi2 či klasickou činohru – černou komedii na motivy známého španělského filmu Divoké historky v podání olomouckého Divadla Tramtárie. Festivalové stálice Geisslers Hofcomoedianten s Malými příběhy velkého knížete nebo Divadlo Spektákl s Dostojevského Uraženými a Poníženými se představí v neděli. V ten samý den vystoupí poprvé na OAP brněnský Buranteatr a fanoušci improvizace si přijdou na své při zápase Paleťáků.

Trhy Stromovka

V sobotu se koná oslava prvních narozenin Trhů Stromovka, které se nacházejí v Hradci Králové v Třebši a které mají za cíl nabízet kvalitní a čerstvé produkty s jasným původem. Zahájení je naplánováno na 11:00, těšit se můžete na venkovní grilování, kolem 15. hodiny dorazí Jaroslav Svěcený. "Stali jsme se partnerem Anděla na drátě, jež pomáhá seniorům. Mají motto dosáhnout a být na dosah. Pan Linder, majitel a tvůrce této služby, zde o ní bude vyprávět a hlavně máme připravené slosovaní, kdy výherce vyhraje tuto službu na jeden rok zdarma," říká za organizátory Monika Desenská.

Street food rocks

Putovní gurmánsko-hudební festival Street food rocks nabídne netradiční kulinářské zážitky i  pohodovou atmosféru letního hudebního festivalu. Kvalitní gastronomie pod taktovkou Zdeňka Střížka, zakladatele veleúspěšného Burgerfestu, provede návštěvníka zákoutími kuchyní z celého světa za zvuku hudby mnoha kapel. Akce se koná v sobotu od 10 hodin na Smetanově nábřeží v Hradci.

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost i v letošním roce pořádá oblíbené farmářsko-potravinářské trhy. Nejsou už v Gayerových kasárnách, které procházejí rekonstrukcí, ale najdete je v sobotu od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.

Noční prohlídka města

"Podívejte se s průvodcem na známá či méně známá hradecká místa i za měsíčního svitu, nakoukněte do míst, která znáte jen za denního světla..." Délka prohlídky je zhruba hodinu, sraz je v sobotu ve 20 hodin u Infocentra HK na Eliščině nábřeží. Prohlídka se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků, vstupenky za 100 korun je nutné zakoupit vždy do pátku do 18 hodin na stránkách www.hkpoint.cz

Pohádkové putování se skřítky a vílami

"V noci, když staré domy kolem Bílé věže usínají, objeví se malinká bytost. V ruce drží kamínek, kterým když ťukne o zem, začnou se dít věci..." Pojďte se děti i dospěláci společně podívat, kde bydlí hradečtí skřítkové a víly, poznejte s nimi dlouholetou historii města, nakoukněte do starobylých uliček a zákoutí a zatoulejte se až na královéhradecká nábřeží a do parků.  Putování je vhodné pro děti od 3 do 6 let, pro maminky a babičky, tatínky a dědečky i s kočárky, vstupné stojí na www.hkpoint.cz 60 korun. Sraz je u Infocentra HK na Eliščině nábřeží v neděli v 10 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Co nabídne 27. ročník festivalu Jazz Goes to Town v Hradci Králové?

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby. V termínu od 12. do 16. října se na různých místech Hradce Králové už po sedmadvacáté uskuteční mezinárodní hudební…
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více

Zveme: Na festival Kefírek, za gurmány a na soutěž v pojídání chilli

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Nechte se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou, vybrali jsme pro vás nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Na své si přijdou hlavně děti, pro ně bude na hradeckém letišti Festival Kefírek, vyrazit mohou také za pokladem v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme