Co nabídne letošní Open Air Program? Hradec roztepe divadlem a hudbou už zítra

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: Open Air Program

Tepem Hradcem – osm dní zrychleného tepu divadla a hudby, takový je podtitul letošního Open Air Programu, který v rámci divadelního festivalu doslova rozproudí Hradec Králové. Ve dnech od 22. až do 29. června se uskuteční v pořadí již 19. ročník a ukáže to nejaktuálnější dění na půdě amatérského divadla i čerstvě profesionalizované alternativní scény. Můžete se těšit na desítky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí – od činohry, alternativního divadla, tance a performance po improvizaci, stand-up comedy, autorská představení, pohádky či loutkové divadlo. 

„V průběhu osmi festivalových dnů bude naším leitmotivem roztepání Hradce. Ať už pomocí divadelních představení, koncertů, herců, návštěvníků, ale nově i širokého spektra volnočasových aktivit. Open Air Program bude tepat Hradcem a opět vnese novou energii do královéhradeckých ulic,” vysvětluje ředitelka festivalu Barbora Holanová. 

V červnu v Hradci díky festivalu ožívají ulice, kavárny a hospůdky hudbou a divadlem. Diváci tak mají možnost vybírat si z rozmanitého programu a zakusit jedinečnou atmosféru festivalového Hradce – malého Avignonu. V letošním roce je proto v katalogu obsáhnuta i řada nových scén, například Na terase, Restaurace Bully, Jesličky Stage nebo stávající Pivovarské náměstí, které přicházejí se svým vlastním programem. 

Vstupné

V letošním roce Open Air Program přináší novinku ve formě vstupenek v mobilu: www.smsticket.cz. U vybraných představení je na webových stránkách odkaz, na kterém je možné si v předprodeji zakoupit SMS vstupenku. Doprodej vstupenek pak bude možný vždy půl hodiny před začátkem představení v Infocentru v Žižkových sadech. 

„I nadále zůstává většina představení a koncertů přístupná pouze za dobrovolný příspěvek, a to před nebo i po jeho začátku na dané scéně. Snažíme se zachovat představení, koncerty, workshopy a další program finančně dostupný všem našim návštěvníkům,” dodává Barbora Holanová. Open Air Program Hradec Králové pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú. Nesoutěžní přehlídka amatérských i profesionálních souborů, která se koná na 14 otevřených scénách, je součástí festivalu Divadlo evropských regionů (více čtěte zde), který spolupořádají Klicperovo divadlo a Divadlo Drak.

Výběr z programu

O tomto víkendu můžete vidět například příběh Smysl kura, který představí originální mezinárodní loutkařské duo Waxwing Theatre. V mezinárodním a komickém duchu se ponese i páteční večerní představení dvou brněnských „klaunů” – Filipa Tellera a Pavola Seriše s názvem Čecháčci a Čoboláci. Opět přijedou zahraniční studenti DAMU, olomoucké Divadlo Tramtárie, festivalové stálice Geisslers Hofcomoedianten s Malými příběhy velkého knížete nebo Divadlo Spektákl s Dostojevského Uraženými a Poníženými. 

V pondělí v Městské hudební síni a Atriu Radnice představí svoji tvorbu budoucí profesionální umělci – studenti rozličných oborů z pražské DAMU a brněnské JAMU. Úsměv na tváři vykouzlí Bratři v tricku se svou Běžkařskou Odyseou nebo klasici – Vosto5 a jejich Stand'artní kabaret. Královéhradečtí improvizátoři B.I.Z.O.N.I. uvedou v úterý nový formát Detektivní improshow. Mistra psychologického thrilleru Iru Levina představí Divadlo Triarius spolu s Divadlem Jesličky Josefa Tejkla,  konkrétně dramatem Veroničin pokoj. Stále aktuální příběh kávy od Žida na motivy bratří Mrštíku přiveze do Hradce Studio DAMÚZA, v jedné z hlavních rolí se představí Vanda Hybnerová. Festival zakončí mimo jiné divadelně-hudební program, a to poeticky laděný Láskabaret souboru Nabalkoně či koncert s příchutí stand-upu Inženýr Vladimír. 

Na bohatý program se může těšit také nejmladší publikum. Jaké je to stát se režisérem, hercem nebo třeba divadelním kritikem si budou moci děti vyzkoušet během sobotního odpoledne na loutkovém hřišti Loutkovišti přímo v centru dění – v Žižkových sadech. Dějiny naší republiky připomene interaktivní divadelní bojovka s názvem Vítejte v Československu, po které bude následovat i workshop. Dílničky a kreativní workshopy budou doprovázet celý festival (Darina Alster, Veduty či vlastní výroby festivalových triček). Nebudou chybět oblíbené každodenní pohádky souborů DAMÚZA, Kolonie, Toy Machine a dalších. 

Hudební roztepávačky 

V rámci hudebního programu se návštěvníci festivalu mohou těšit na velmi svérázné pojetí hip hopu v podání rurálního kolektivu Opak Dissu, který se v Hradci představí poprvé. Vyznavače kytar potěší rock’n’rolloví Lazer Viking a noisová hudební dvojice Tomáš Palucha. Naopak intimnější podobu hudby předvedou Cold Cold Nights a hudebními cenami ověnčení Kalle. V hudebním stanu nebudou chybět ani taneční večírky, o které se postará například DJka Johana nebo osvědčené duo Tomino&Myslivec. 

Samostatnou a neméně pozoruhodnou kapitolou je pak letošní novinka – veřejné hraní počítačových her s živým hudebním doprovodem autorů soundtracku. Ceněné hry Limbo nebo Chuchel živě doprovodí kapela DVA a Ventolin! 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme