Zveme: Na závody šlapadel, tuning party, festival hraček nebo noční bruslení

Nábřeží šlapadel se tradičně koná na Eliščině nábřeží v Hradci Králové.
Nábřeží šlapadel se tradičně koná na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Jaké akce se konají v Hradci Králové o víkendu? Nechte se inspirovat naší páteční pozvánkou. Startuje sezona v Lesním divadle Amfiteatr Chlum, dnes večer tam zazní rock. Můžete zažít svítání na Bílé věži nebo noční bruslení v hradeckých ulicích, vyrazit na Nábřeží šlapadel, Festival her a hraček pro malé i velké do Střelnice. Můžete si zaběhat, podívat se do uměleckých ateliérů, na Tuning party nebo akci Open Skies for Handicapped na letišti.

 

Rockový večer v Lesním divadle

Dnes ve 20 hodin začíná v Amfiteátru Chlum rockový nářez. V prostředí Lesního divadla vystoupí kapely Vaťák, Dukla vozovna a Metanol. Areál je otevřen už od 18 hodin, vstupné stojí 100 korun.

Festival her a hraček pro malé i velké

Kulturní dům Střelnice dnes od 13 hodin a celou sobotu hostí festival, na kterém si můžete hry a hračky před nákupem vyzkoušet. "Tvoření, hraní, zábava pro malé i velké. Hradecké deskohraní a hračkohraní. Odměňte své děti za vysvědčení zábavnou hrou a hrajte si spolu celé prázdniny."

KLAPITY KLAP

Závěrečné vystoupení taneční sezony stepařského souboru FIDGETY FEET se koná dnes od 19 hodin ve Velkém sále Kongresového centra Aldis, předprodej vstupenek je možný v ZUŠ Střezina a na místě konání, cena je 120 korun, děti zaplatí 50 korun. 

Tuning Párty

Na hradeckém letišti se v pátek a v sobotu můžete těšit na tuningové soutěže, sprinty, drifty nebo kaskadérskou show. Dnes se brány otevřou v 15 hodin, večerní party začíná ve 21 hodin a o půl hodiny později startuje večerní tuning. O půlnoci bude ohňostroj. V sobotu začíná registrace do soutěží v 9 hodin a v 10 hodin se pojedou volné sprinty ve dvou drahách a začínají soutěže. Ve 13:30 a 16 hodin vystoupí streetfighters. V 17 hodin se budou slavnostně vyhlašovat vítězové jednotlivých soutěží a předávat poháry. Vstupné stojí 300 korun, děti do 10 let neplatí. 

Svítání na Bílé věži

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města se naskytne v sobotu ráno. Počet účastníků je omezen na 30, sraz 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží - tentokrát v 4:45. Cena je 150 korun.

Nábřeží šlapadel

Devátý ročník závodů šampionátu Evropy v České republice se pojede v sobotu na osvědčené trase v centru Hradce - Eliščino nábřeží, Tyršův most, Pražský most, Masarykovo náměstí. Trasa patří k nejkrásnějším v Evropě, a proto se očekává účast mnoha zahraničních týmů především z Francie a Itálie. Start a cíl závodu je před Muzeem východních Čech, kde budou probíhat předváděcí scénky závodních týmů. Tradiční závody šlapacích vozítek s pedály se uskuteční v sobotu od 13:30 hodin na Eliščině nábřeří.

Open Skies for Handicapped

Jedenáctý ročník charitativní akce, jejímž smyslem je umožnit postiženým spoluobčanům nezapomenutelný zážitek z vyhlídkového letu, se koná v sobotu na letišti. V rámci doprovodného programu shlédnete vystoupení různých hudebních skupin, ukázky leteckých akrobatů, parašutistů, vojenské historické i současné techniky, cvičení kynologů, jízdy autoškol, moto kaskadéra a leteckých modelářů. Dopravní podnik města Hradce Králové již tradičně zapůjčí turistický hradecký vláček, ve kterém si mohou zájemci projet a prohlédnout celé letiště a pro nejmenší návštěvníky bude připraven skákací hrad. Vstupné se neplatí.

Den otevřených ateliérů 

Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit, letos již pošesté organizuje jednodenní výtvarný festival Den otevřených ateliérů. Letošní ročník se uskuteční v sobotu v době od 10 do 18 hodin. Výzvu vyslyšelo celkem 50 výtvarníků nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci tak budou moci zavítat do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů. Vstup do ateliérů je volný, akce má napomoci především prohloubení dialogu mezi umělci a širokou veřejností. Otevře se například Ateliér Hudebního divadla dětem v Tomkově ulici 1232, Střední škola vizuální tvorby v Jiráskových sadech, dílny výtvarného oboru ZUŠ Na Střezině, Marie Svobodová – portrétování, Café Na Kole – výborná káva a sladké pohlazení. Kompletní seznam umělců a další praktické informace naleznete na webu www.impulshk.cz

Noční bruslení

V sobotu v noci můžete vyrazit do hradeckých ulic na bruslích. Sraz je o půlnoci před vlakovým nádražím HK. "V zájmu bezpečnosti a předchozí konfrontace s PČR musí mít každý bruslař minimálně červenou blikačku na záda, ideálně pak i reflexní vestu a bílé světlo na cestu, další běžné prvky jako helma či chrániče jsou vítány," uvádí pořadatelé. 

5. VeřejnýOPENvýklus

Running Coach Hradec Kralové v neděli od 8:30 opět pořádá pravidelný společný běh od Lesního hřbitova. Čeká vás nová trasa v hradeckých lesích, běhat může každý a nic se neplatí. "Pohodový výklus, pro začátečníky a mírně pokročilé, ale vždy s konkrétním úkolem/ zadáním pro skupiny podobné výkonnosti. Technika běhu bude naším dalším tématem k diskuzi i k nácviku."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na Martinské trhy, výlov rybníku nebo veřejné bruslení

Víkendové akce v Hradci Králové tentokrát nabídnou například čerstvé ryby na břehu rybníka Výskyt, kde rybáři plánují sobotní výlov. V Adalbertinu se konají Martinské trhy, které nabídnou nepřeberné množství výrobků a zboží. Můžete si vyrazit zabruslit na zimní stadion nebo na…
Čtěte více

Zveme: Na lampionovou slavnost či výstavu modelů železnic

Kam o víkendu vyrazit v Hradci Králové? Třeba na výstavu modelů železnic na hlavním nádraží nebo na lampionovou slavnost na hřišti Plácek. V Aldisu bude mít koncert Helena Vondráčková. Muzeum otevírá novou výstavu Vánoční variace. Hradečtí hokejisté vyzvou Olomouc, fotbalisté…
Čtěte více

Zveme: Můžete si zabruslit, zažít bojovku v nočním muzeu nebo pomoci Plachtě

Víkend bude v Hradci Králové opět nabitý pestrými akcemi. Sportovní fanoušci mohou podpořit hradecké hokejisty a basketbalistky nebo vytáhnout brusle a sami si zajezdit, opět dostane možnost bruslit i veřejnost. Milovníci přírody mohou pomáhat Na Plachtě, při výlovu rybníku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme