Zveme: Na festival Kefírek, za gurmány a na soutěž v pojídání chilli

Festival Kefírek ve Festival parku v Hradci Králové.
Festival Kefírek ve Festival parku v Hradci Králové.

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Nechte se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou, vybrali jsme pro vás nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Na své si přijdou hlavně děti, pro ně bude na hradeckém letišti Festival Kefírek, vyrazit mohou také za pokladem v Šimkových sadech nebo za vodníkem Čvachtalem v Jiráskových sadech. Pro dospělé se koná Festival bez domova, Nábreží gurmánů a Chilli festival, nebo procházka s průvodcem po památkách Salonu republiky.

FESTIVAL BEZ DOMOVA

5. ročník Festivalu bez domova nabídne hudbu a módní přehlídku. Koná se v sobotu od 14 do 22 hodin na Kavčím plácku v Hradci Králové. Těšit se můžete na akustic klasic rock, keltský rock nebo punkové kapely Volant a Čert ví. Módní přehlídka začíná v 17:30, vstup je volný. 

NÁBŘEŽÍ GURMÁNŮ - CHUŤ PODZIMU

V sobotu od 10 hodin hostí Náměstí 5. května v Hradci Králové oblíbené Nábřeží gurmánů, tentokrát nazvané Chuť podzimu. Hradecké nábřeží bude opět plné stánků s nejrůznějšími dobrotami.

FESTIVAL KEFÍREK

V pořadí již 9. ročník prvního babypankového festivalu Kefír pořádaného Kašpárkem v rohlíku míří do Festivalparku Hradec Králové. V sobotu na hradeckém letišti. "Udělat velkej Kefír tenhle rok zase nejde, ale nevzdáváme se a pořádáme Kefírek. Ale zas tak malej není," vzkazují pořadatelé. Každý "bejbypankáč, který ještě nesfoukl čtyři svíčky na dortu", jde na Kefír zadarmo. Na akci vystoupí Kašpárek v rohlíku, Pokáč, Mixle v Pixle, Ivan Mládek, Baumaxa a bude možné zažít projížďky na popelářském „fáru“ a spoustu dalších „blbin a radosti“.

PO STOPÁCH JOSEFA GOČÁRA A OLDŘICHA LISKY

V neděli od 16 hodin můžete vyrazit od Infocentra na Eliščině nábřeží s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností na procházku Po stopách Josefa Gočára a Oldřicha Lisky. Během procházky si s průvodcem prohlédnete nejvýznamnější stavby Josefa Gočára a Oldřicha Lisky. Ty připomínají období rozkvětu Hradce Králové, kdy mu právem náleželo označení Salon republiky. 

CHILLI FESTIVAL MECHOV VOL.6.

V rámci sobotní akce Nábřeží gurmánů jste také zvaní na Chilli festival Mechov: "Nejširší zastoupení chilli prodejců z Čech, Slovenska a snad i dále. Široká paleta chilli produktů, Chilli food truck, chilli pivní speciály." Součástí akce bude bohatý kulturně gastronomický program vyvrcholený soutěží v pojídání chilli.

PUTOVÁNÍ ZA POKLADEM

Putování za pokladem se uskuteční v neděli odpoledne v Šimkových sadech. "Zveme rodiny s dětmi v předškolním a mladším školním věku tentokrát na Cestu kolem světa. Start je možný kdykoliv mezi 14.45 a 16.15 hod. u Rotundy. Nebudou chybět drobné odměny na závěr. Vstupné je dobrovolné. Z organizačních důvodů a s přihlédnutím k aktuálně platným protiepidemickým opatřením uvítáme, když se přihlásíte do pátku 10. září," uvádí organizátoři. na https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system, ale můžete také přijít bez přihlášení přímo na start.

PUTOVÁNÍ S VODNÍKEM ČVACHTALEM

Vydejte se společně s vodníkem Čvachtalem do jeho pohádkového království v Jiráskových sadech. Vodník Čvachtal si pro Vás připravil všemožné hry a zábavné úkoly. Kostýmovaná interaktivní procházka je vhodná pro děti od 3 do 10 let. Sraz před hlavní bránou Jiráskových sadů. Dítě musí být doprovázeno dospělou osobou. Jednotné vstupné 60 Kč platí pro dospělé i dětské návštěvníky. Kapacita prohlídky je 30 dětských návštěvníků + dospělý doprovod. Vstupenky lze zakoupit v turistickém infocentru nebo formou eVstupenky. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž…
Čtěte více

Co nabídne 27. ročník festivalu Jazz Goes to Town v Hradci Králové?

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby. V termínu od 12. do 16. října se na různých místech Hradce Králové už po sedmadvacáté uskuteční mezinárodní hudební…
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme