Zveme: Děti mohou závodit na kolách nebo se seznámit s Římany v archeoparku

Dětské cyklistické závody JUNIOR Cup v centru Hradce Králové.
Dětské cyklistické závody JUNIOR Cup v centru Hradce Králové. | autor: juniorcup.cz

Nadcházející víkend slibuje kulturní i sportovní vyžití. V sobotu se pojede dětský cyklistický závod JUNIOR cup Vojenské pojišťovny, ve všestarském archeoparku se chystá akce Po stopách Římanů. V letním kině Širák si můžete užít festival Na jednom břehu nebo vyrazit třeba za zvířátky do přírodovědného centra.

Koncert skupiny Marien

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívání, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Zahraje dnes večer od 19 hodin na Šrámkově statku v Pileticích.

Festival Na jednom břehu

V sobotu od 11 hodin zaplní hradecké letní kino Širák festival NA JEDNOM BŘEHU, který se přesunul z jara na srpen a má letos opět dvě scény. Hlavní koncerty se odehrávají v Letním kině Širák se vstupným 590,-, druhá scéna je umístěná na Orlickém nábřeží a je součástí Art & Food festivalu. Je tedy bez vstupného. "Chtěli jsme tímto rozšířit svobodný prostor pro diváky a zvýšit atraktivitu workshopy a koncerty pro příchozí. Děkujeme za Vaši podporu v předprodeji, moc nám pomáhá! Na místě vstupenky také budou!" vzkazují pořadatelé.

JUNIOR cup Vojenské pojišťovny 

Již potřetí se pojedou dětské cyklistické závody přímo v centru Hradce Králové, a to v Šimkových sadech tuto neděli. Na start se děti mohou postavit hned dvakrát, dopoledne proběhne nepovinná časovka pro ty, kteří si chtějí zazávodit více a ještě si vyjet dobrou startovní pozici na hlavní závod od 12 hodin. Novinkou bude start handicapovaných dětí a pro pár vyvolených i možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku. Celým závodním dnem bude děti provázet Jan Hruška, jediný držitel růžového trikotu z Giro ď Italia a účastník všech světových Tour. Na každého čeká sladká odměna a na ty, kteří se pustí do závodu s hromadným startem, také ilustrovaná pamětní medaile. Tři nejlepší v každé kategorii dostanou také věcné ceny od partnerů závodu a originální skleněnou medaili vytvořenou pouze pro tento závod. Během celého dne bude pro děti a jejich rodiče připraven bohatý doprovodný program. Více informací a přihlášky na závod naleznete na www.juniorcup.net.

Farmářské trhy u Atria

V Ulici Letců u obchodního centra Atrium najdete v sobotu dopoledne tradiční farmářsko-potravinářské trhy. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Po stopách Římanů v archeoparku

Arheopark pravěku Všestary zve na sobotní program „Po stopách Římanů“, a to od 11 do 14 hodin. V
kinosálu bude komentovaná prezentace lokality hradisko u Mušova, uvidíte ukázky výzbroje a výstroje římského legionáře, táborový život legie, připravena bude i dětská dílna a výroba štítů a keramické dlaždice.

Prohlídka přírodovědného centra

Rádi byste navštívili v Hradci Králové ZOO, ale o žádné nevíte? Podívat se můžete do hradeckého přírodovědného centra, kde chovají spoustu drobných hlodavců, plazů i drobných savců. Z ještěrů zde najdete varany, agamy a leguánce, z hadů nechybí krajty a hroznýši, chovají se zde také opice kosmani, tamaríni a mnoho dalších druhů zvířat. Do Přírodovědného centra se dostanete zelenou branou z Baarovy ulice hned vedle Obřího akvária. Vejdete přímo do Bezručovy školy a zazvoníte na zvonek s logem centra. Po malé chvíli se vás ujme průvodce a zavede vás do expozice plné nejrůznějších druhů zvířat. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme