Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

| autor: Motýlek

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se vydat na mykologickobotanickou exkurzi ke Stříbrnému rybníku. Třeba vás zláká noční prohlídka Bílé věže nebo workshop stavění domů v Galerii moderního umění.

Den architektury Hradec Králové – MĚSTO V GALERII

Edukátorské oddělení Galerie moderního umění připravilo otevřený workshop, při kterém se návštěvníci galerie na hradeckém Velkém náměstí mohou zastavit na staveništi - celý víkend se budou stavět domy v domě. V pátek i v sobotu od 10 do 18 hodin.

Makový mužíček v Divadle Drak 

Divadlo Drak a galerie Labyrint zůstávají nadále otevřeny po veřejnost. Žádná změna se nedotkla ani představení Makový mužíček, na které se můžete vydat v sobotu od 16 hodin. 

Farmářské trhy Hradec Králové

V ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium, se v sobotu dopoledne konají tradiční farmářské trhy. Od 8 do 12 hodin tam najdete kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu.

Mykologickobotanická exkurze ke Stříbrnému rybníku

V sobotu v 9 hodin mají sraz na zastávce MHD Stříbrný rybník v Malšově Lhotě všichni zájemci o exkurzi: "Pojďte se s námi podívat, co roste na březích rybníka a v jeho okolí. Z bahenních rostlin se tu vyskytují například kyprej vrbice, vrbina obecná, šmel okoličnatý, chrastice rákosovitá, kosatce žluté. Hledat budeme různé druhy hub." Exkurzi povedou Tereza Tejklová a Věra Samková z Muzea východních Čech v Hradci Králové.

Bazárek (nejen) pro Kulíšky

Druhý ročník charitativního bazaru dětského podzimního a zimního oblečení pro školáky i miminka se koná v sobotu od 10 do 16 hodin v ulici Ambrožova 729/1. Koupit můžete kromě oblečení i hračky, knihy a další potřeby pro děti. "Přijďte svým dětem doplnit šatník nebo můžete jen dorazit, abyste nás podpořili. Výtěžek z prodeje bude využit na podporu předčasně narozených nebo nemocných dětí a jejich rodičů. Více informací na www.motylek.info."

Noční prohlídka Bílé věže

Nekomentovaná noční prohlídka se koná zpravidla první sobotu každého kalendářního měsíce. V měsíci leden, únor, březen, říjen, listopad a prosinec od 18 do 22 hodin a v měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen a září od 20 do 24 hodin. Poslední vstup je umožněn 60 minut před zavírací dobou. Na noční prohlídku není nutná rezervace místa.

MINT market 2020

"MINT Market Hradec Králové se na jaře konat nemohl. O to víc se všichni těšíme, až se potkáme v neděli 4. října na Smetanově nábřeží před Náplavkou!" vzkazují pořadatelé. Na nábřeží budete moci v neděli od 10 do 17 hodin kromě vynikajícího jídla a lahodných drinků najít i přehlídku toho nejlepšího z české designérské scény. "Těšíme se na vás a slibujeme opět kvalitní přehlídku české nezávislé autorské tvorby. Tak se stavte, vždyť na MINTu je krásně! Vstup na akci je ZDARMA a čtyřnozí miláčci jsou vítáni."

Charitativní blešák v Centralu

V neděli od 11 hodin zve BIO CENTRAL na 9. ročník charitativního blešího trhu, letos jeho veškerý výtěžek poputuje do rozvojových zemí (JAR a Kambodža) zasažených covid-19. V prodeji bude vše možné – handmade výrobky, domácí bio produkty, hračky, oblečení, knihy, ekologické pytlíky na potraviny, předměty točící se kolem hradeckého Medvěda Wrr a mnoho dalšího. Nebude zde chybět ani široká paleta voucherů – úklid domácnosti, právní služby, pečení dortů, masáže a další služby. Atmosféru blešáku bude doplňovat i stánek s občerstvením, kde budou v nabídce různé dortíky, domácí limonády a mnoho dalších dobrot. Bleší trh pořádá církev Element. 

Drakiáda v Hradci Králové 

Nedělní 14. hodina odstartuje drakiádu u KS Médium, kterou pořádá RC Žirafa. Trasa bude značena fáborky. Po cestě jsou pro děti připraveny různé úkoly. V cíli u Dráčka čeká děti odměna. Na louce si společně pustí draky. Za nepříznivého počasí (déšť) se akce ruší. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na krajské dožínky a na ochutnávku burčáků

Tradiční Královéhradecké krajské dožínky o víkendu zaplní Šimkovy sady v Hradci Králové, můžete ochutnávat, nakupovat nebo přihlížet závodům v ručním stříhání ovcí. Bude se hrát hokej, na Novém Hradci se bude ochutnávat burčák a tichá vína, u Biřičky se poběží Modroběh na…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude jezdit na kolech, závodit, běhat i ochutnávat

Druhý zářijový víkend se bude v Hradci Králové především sportovat. Čeká nás akce Město na kolech, mistrovství republiky v canicrossu se psy, cyklisté se utkají o Velkou cenu Hradce a běžci se chystají na Hradeckou pětku. Děti budou mít díky skautům vyžití na rytířském hradišti,…
Čtěte více

ZVEME: Na novém stadionu se bude slavit, sezonu zahájí i hokejisté

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opravdu nabitý. Těšit se můžete na tradiční Slavnosti královny Elišky, festival Hradec sobě i bejbypankový festival pro děti Kefír. Mountfield HK před ČPP arenou oslaví začátek sezony a slavit se bude i v nové Malšovické aréně, která…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme