Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v Adalbertinu. Koná se nedělní Nábleší pod Pražským mostem  a Den bezpečnosti se záchrannými složkami.

Votroci budou čelit Slavoji Vyšehrad

Zápas mezi FC Hradec Králové a FC Slavoj Vyšehrad se uskuteční v pátek od 18 hodin. Votroci vyzvou Slavoj Vyšehrad tradičně na Všesportovním stadionu v Malšovicích.

 

Divadelní premiéra Do hajan! 

Na poslední zářijovou sobotu připravilo Divadlo Drak další premiéru. Nová inscenace Do hajan! od hostující režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové přinese na prkna Divadla Drak klaunskou grotesku, ve které se prolíná snový svět a imaginace s gagem. Premiéra inscenace je naplánována na sobotní 18. hodinu.

Za příběhem Draku

Ještě v září můžete absolvovat speciální venkovní program u divadla Drak – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu programu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 -2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30 hodin.

Pohádky v Adalbertinu

Ve studiu A královéhradeckého Adalbertina čekají nejmenší diváky hned dvě víkendové pohádky. V sobotu v 10 hodin začne pohádka My se vlka nebojíme - skládanka dvou loutkových pohádek, v nichž chytrá zvířátka svou odvahou a důvtipem vždy přelstí hloupého a mlsného vlka. Pohádka Hradeckého Amatérského Divadla loutek je určena dětem od tří let. V neděli od 10 hodin zahraje pražské Divadýlko z pytlíčku pohádkovou komedii pro děti od čtyř let Jak na obra: "Já jsem Honza, ty jsi Honza, my jsme totiž dvojčata..." Hlavní postavy v této hudební komedii tvoří dva čeští Honzové, dvojčata. A ti spolu vymyslí plán, jak zachránit princeznu Juliánu před zlým obrem. Představení oživuje ústřední písnička, na kterou herečky poskytnou notový materiál. Scéna i loutky jsou velké a dobře viditelné, a kdo má rád legraci a nadsázku, ten se bude skvěle bavit. V sále je volný zasedací pořádek. 

Nábleší pod Pražským mostem

V neděli od 9 do 12 hodin bude hradecká náplavka v odstínech žluti s hudebním doprovodem pomalu padajícího podzimního listí: "Nábleší ve zlatém hávu vstupuje do svoji podzimní sezóny. Čekáme domácí zavařeniny, učebnice, pouštění draků, pořádnou úrodu vlašáků a samozřejmě všechno co se zlatem třpytí. Věci pouze použité nebo vlastnoručně podomácku vykutěné. Prodej ani přeprodej novot Nábleší netoleruje. Bez předchozí rezervace, bez poplatků. Přijď a prodej, přijď a nakup. Přijď a přines ještě nějaký teplý paprsky podzimního slunce."

Den bezpečnosti s IZS

Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Městskou policií Hradec Králové Vás zve na akci "Den bezpečnosti s IZS". Koná se na Dětském dopravním hřišti v Třebši v Hradci Králové, a je určenou pro širokou veřejnost a především rodiny s dětmi. Kdy? V neděli od 10 do 15 hodin. Co se bude řešit? Bezpečnost na kole, přilby, povinná výbava, viditelnost chodců a reflexní prvky, ukázka techniky IZS a městské policie, první pomoc a zdravověda, správné poutání ve vozidle, dětské autosedačky, soutěž o reflexní předměty, biketrialová show Martina Šimůnka. Kola a přilby sebou!

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více

Zveme: Hradec se o víkendu rozezní hudbou, od dixielandu přes folk až po jazz

Víkendový Hradec Králové bude tentokrát především hudební, nabízí se hned několik koncertů. Na piletickém Šrámkově statku zahraje v pátek večer dixielandová skupina Nadoraz, v letním kině Širák zahrají v neděli hned tři folkové kapely a v Jiráskových sadech Art Jazz Band.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme