Zveme: Na nábřeží mezi gurmány nebo na dětská pohádková putování v sadech

Sraz Škoda historic fan clubu Hradec Králové se koná na Stříbrném rybníku.
Sraz Škoda historic fan clubu Hradec Králové se koná na Stříbrném rybníku. | autor: skodahistoricfanclub.cz

Jaké víkendové se chystají nejen pro obyvatele Hradce Králové? Těšit se můžete na Hradecké nábřeží gurmánů, Stěžerské šlapačky, svítání na Bílé věži či noční komentovanou prohlídku města. Na Stříbrňáku se koná již 30. sraz Škoda historic fan clubu. Děti můžete vzít buď do Šimkových sadů na Putování za pokladem s Krtkem a jeho kamarády nebo do Jiráskových sadů na Pohádkové putování s vodníkem a maňásky.

Sraz Škoda historic fan clubu Hradec Králové

30. sraz vozů Škoda Octavia, odvozených a předcházejících typů značky Škoda - vozů klasické konstrukce s páteřovým rámem - se koná o víkendu na Stříbrném rybníku v Hradci Králové.

Svítání na Bílé věži

"Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města." Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží - který tuto sobotu vychází na 6.39 hodin SELČ. Počet účastníků je omezen na 30, vstupenky stojí 150 korun.

Hradecké nábřeží gurmánů - Chuť podzimu

Hudební vystoupení, koncerty známých českých zpěváků a kapel a gastronomické zážitky si můžete vychutnat v sobotu do 10 do 19 hodin v centru Hradce Králové - na Smetanově nábřeží. "České i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, české regionální potraviny - to vše je Hradecké nábřeží gurmánů. Těšte se na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády." Součástí akce je spřátelený  Chilli festival Mechov vol. 5, vstup na akci je tradičně pro všechny návštěvníky a pejsky zdarma.

Noční komentovaná prohlídka Hradce

"Pojďte se s námi projít městem v době, kdy se ze dne stává noc a objevte tak méně známou tvář našeho důvěrně známého města." Vstupenky je nutné zakoupit nejpozději den před konáním akce do 18 hodin.
Akce se uskuteční při minimálním počtu pěti osob, sraz účastníků u Infocentra na Eliščině nábřeží v sobotu ve 20 hodin.

Stěžerské šlapačky 2020

V sobotu v 9 hodin začíná na fotbalovém hřišti ve Stěžerách 31. ročník tradičního pochodu či cyklo výletu po okolí obce Stěžery, který pořádá lyžařský oddíl TJ Sokol Stěžery. Novinkou letošního ročníku je Nordic walking (tzv. Severská chůze) pro seniory s profesionální trenérkou. Pro účastníky vstup do místní zoo zdarma, startovné stojí 20 korun, na závěr opékání klobásy.

Farmářské trhy Hradec Králové

Oblíbené farmářsko-potravinářské trhy najdete v sobotu dopoledne opět v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium. Konají se od 8 do 12 hodin.

Putování za pokladem s Krtkem a jeho kamarády

V neděli ve 14:45 začíná v Šimkových sadech  výprava inspirovaná příběhy oblíbené pohádkové postavičky. Start je možný kdykoliv mezi 15. a 16. hodinou u Rotundy. Nebudou chybět drobné odměny na závěr. Vstupné je dobrovolné. "Z organizačních důvodů uvítáme, když se přihlásíte přes https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system, ale můžete také přijít bez přihlášení přímo na start," vzkazují pořadatelé. Putování je vhodné pro rodiny s dětmi v předškolním a mladším školním věku.

Pohádkové putování s vodníkem a maňásky

Nedělní 10. hodina odstartuje také Pohádkové putování v Jiráskových sadech: "Vydejte se společně s vodníkem Čvachtalem do jeho pohádkového království. Prozkoumejte tajemná zákoutí Jiráskových sadů, kde se ukrývají víly a hradečtí skřítci. Ti všichni si pro Vás připravili všemožné hry a zábavné úkoly. Setkat se můžete třeba s vílou Orličkou, skřetem Hučákem nebo s Babou Puškvornicí." Kostýmovaná procházka je vhodné pro děti od 3 do 10 let. Sraz před hlavní bránou Jiráskových sadů. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou. 

Za příběhem Draku

Ještě v září můžete absolvovat speciální venkovní program u divadla Drak – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu programu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 -2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme