ZVEME: Muzeum pořádá letecký den, aquacentrum relaxační večer

Na zimním stadionu v Hradci Králové se utkají veteráni i extraligoví hráči.
Na zimním stadionu v Hradci Králové se utkají veteráni i extraligoví hráči. | autor: hradeckralove.cz

Další únorový víkend v Hradci Králové opět slibuje rozmanité akce. Můžete vyrazit na večerní relaxaci do městských lázní nebo na festival Cyklocestování. Děti si užijí letecký den v muzeu nebo premiéru v Divadle Drak. Koná se další z masopustních veselic, tentokrát v Březhradu. Fandit můžete na zimním stadionu - uskuteční se hokejový turnaj veteránů i extraligový zápas hradeckých hokejistů.

HOKEJOVÝ TURNAJ VETERÁNŮ

5. ročník charitativního hokejového turnaje veteránů Retro Hockey Cup se uskuteční v pátek v sobotu na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena). Charitativní dražba sportovních artefaktů začíná v sobotu ve 21:00 v restauraci U Lva v Hradci Králové. V neděli v 16 hodin se hradečtí hokejisté utkají s Mladou Boleslaví. 

BŘEZHRADSKÝ MASOPUST

V sobotu v 10 hodin začíná srazem u pošty v Březhradu tamní masopustní veselice. "KMS srdečně zve občany a návštěvníky Březhradu aby se zůčastnili březhradského masopustního průvodu masek. Opět v doprovodu známých hudebníků. Je nutné si vzít s sebou dobrou náladu nebo masku a sledovat či přímo se zapojit do masopustního reje masek." Zakončení průvodu je v odpoledních hodinách ve Staré hospodě. Občerstvení je dostatečně zajištěno. 

HUCKLEBERRY FINN V DRAKU

Studio Labyrint Divadla Drak zve na novou inscenace Huckleberry Finn podle románu Marka Twaina. Premiéra bude v sobotu od 17 hodin a od 19:30. "Dobrodružná plavba na vlnách blues s příměsí punku" vznikla v režii Jakuba Vašíčka, který napsal scénář spolu s Tomášem Jarkovským. Hrají: Barbara Jarkovská Humel, Dominik Linka, Milan Žďárský, Milan Hajn, Jan Čipčala. "Huckleberry Finn je mladý chlapec, který se vymyká. Chtělo by se říct, že má problém se přizpůsobit svému okolí, ale to by nebyla tak docela pravda. On se o to totiž ani nijak nesnaží. Jde svou vlastní cestou, někdy se spálí, někdy z ní sejde, lituje ale jen málokdy. Jednoho dne pak shoda různých okolností spojí jeho osud s osudem uprchlého otroka Jima a tato nepravděpodobná dvojice se vydává na společnou plavbu po Mississippi. Plavbu, která je jedním velkým obrazem útěku za svobodou. Jak se ale ukáže, stát se svobodným neznamená jen zbavit se útlaku a ústrků, ale možná taky vlastních předsudků." Autorská inscenace opírající se o motivy slavného románu Marka Twaina, který je považovaný za jeden ze zakladatelských titulů tradice velkých amerických románů. Inscenace tematicky navazuje na dva předchozí tituly od téhož inscenačního týmu, Bílého tesáka a Cestu, a tvoří s nimi ucelenou trilogii dobrodružných příběhů o svobodě inspirovaných velkými díly americké literatury.

FESTIVAL CYKLOCESTOVÁNÍ

Adalbertinum - Velký sál hradeckého Adalbertina v sobotu hostí cestovatelský festival. Od 9 až do 22 hodin se tam koná tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o "cyklocestování" a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny "cyklocestovatele", kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Těšit se můžeme na plno dobrodružství, sportovní výkony a plno krásných záběrů. Hlavním programem bude projekce extrémního ultrabikera Honzy Kopky o jeho extrémních výkonech na kole v zasněžené Aljašce. Za tahák festivalu lze určitě považovat projekci nepřekonatelného Dana Polmana, o jeho dálkových cyklovýkonech. Pro milovníky rakouských cyklostezek je tu pak beseda Martina Stillera, který roky v této alpské zemi žil, pracoval a cyklocestoval. O zážitky nebude nouze ani v besedě hyperaktivní holky Veroniky Jiřičkové, která absolvovala zajímavou cestu na koloběžce po Islandu. Velmi zajímavé bude také povídání Tomáše Zaplatílka o horské Gruzii. Tradičně nesmí chybět rodina Vackova, která vás vezme na kolech do Austrálie.

RELAXAČNÍ VEČER V AQUACENTRU

V sobotu od 20:30 až do 23:00 zvou Městské lázně Hradec Králové na večer plný relaxace. Hradeckým aquacentrem se po delší pauze opět rozezní pohodová hudba, zapálí se svíčky a celý vnitřní prostor bude ozářen barevnými světýlky. Pro návštěvníky bude připravena profesionální barmanská show s efekty UV lamp a speciálně upravených zářících lahví a shakerů. Během programu bude nachystaný také masážní koutek, kde masérky z Wellness studia Flošna dopřejí zájemcům krátké ochutnávky masáží. Po celý večer bude k dispozici mobilní bar na míchané nápoje. Samozřejmostí relaxačních večerů je i vstup zdarma do Sauna & SPA zóny aquacentra, kde se kromě finské sauny nachází i ledová studna a venkovní atrium. V odpočinkové místnosti zurčí vodopád na skle a je zde možné zakoupit i občerstvení. Vstup je 160 korun pro všechny druhy platby bez jakýchkoliv doplatků. Vstupenky je možné zakoupit také v předprodeji, a to na recepci městských lázní nebo na pokladně plaveckého bazénu. Tento tematický večer je určen pro osoby starší 15 let. 

LETECKÝ DEN V MUZEU

Muzeum východních Čech pořádá další muzejní neděli. Od 15 do 17 hodin tam můžete navštívit výstavu Já, UPÍR, přistání povoluji! "Poslední únorovou neděli zaleťte i s dětmi do Muzea východních Čech. Společně se podíváme na různé modely letadel, vysvětlíme si, jak to funguje na letišti a vyzkoušíme si i několik vynálezů, bez kterých se dnešní letadla neobejdou. Na závěr se potom pustíme do vyrábění nejrůznějších možných vlaštovek a šipek, se kterými si v muzeu uděláme malý letecký den."  Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen. Na prohlídku je nutné se předem přihlásit. Program je vhodný pro děti od 6 let. Vstupné děti do 6 let 20 Kč, děti nad 6 let 70 Kč, dospělí 90 Kč.

 Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend ve znamení letních koncertů, nočního koupání, sladkostí a zmrzliny

Víkend v Hradci Králové slibuje pravé letní radovánky. Můžete vyrazit na Festival sladkostí a zmrzliny nebo na noční koupání na hradecké koupaliště Flošna. Bude se hrát fotbal - Votroci vyzvou Teplice, bude se koncertovat i ochutnávat víno. Do historického centra můžete vyrazit…
Čtěte více

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

ZVEME: Za dobré vysvědčení zdarma do aquacentra i do muzea

Začínají letní prázdniny a školáci je mohou zahájit v hradeckém aquacentru, které láká za dobré vysvědčení na volný vstup, nebo v hradeckém Muzeu východních Čech, které oslaví konec školního roku hledačkou inspirovanou motivy z výstavy Míly Fürstové. Dnes končí mezinárodní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme