ZVEME: Na karneval, masopust, bleší trh nebo výstavu Lega

Masopustní veselí se koná ve Stěžerách.
Masopustní veselí se koná ve Stěžerách.

Poslední lednový víkend se v Hradci Králové ponese v duchu masopustu, karnevalu a gurmánského plesu. Bude se hrát hokej, na náplavce bude tradiční nedělní bleší trh, nejen děti ocení výstavu modelů z Lega.

VÝSTAVA MODELŮ Z LEGA

Galerie Na Parkány v Hradci Králové hostí výstavu modelů z Lega: "Připraveny máme historické i nové Lego® modely, pojízdné modely vlaků, pirátské lodě, stavebnice z populárních filmů, jako například Avatar, Star Wars a mnoho dalšího!" Výstavu najdete na Velkém náměstí 24 v prostorách Atelier/Salon/Galerie, a to od pátku 27. 1. do pátku 10. 2. 2023. Otevřeno je ve všední dny kromě pondělka od 11 do 17 hodin. O víkendech je otevřeno od 9 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 60 Kč, děti do 15 let a držitelé ZTP průkazů zaplatí 30 Kč.

STĚŽERSKÝ MASOPUST

Masopustní průvod s živou kapelou vyrazí v sobotu v 10:00 od CISU ve Stěžerách, v plánu jsou taneční zastavení a průvod masek skončí u NS Hruška, kde se podle pořadatelů účastníci oddají masopustnímu veselí a hodům "až do zemdlení".

DĚTSKÝ KARNEVAL

V sobotu od 14 do  17 hodin pořádá Dům dětí a mládeže HK - pracoviště Lipky (Tylovo nábřeží 690) karneval pro děti. Na programu dne budou hry, workshopy, soutěž o nejlepší masku, tombola, diskotéka a další. Vstupné je dobrovolné.

G PLES - VEČER PLNÝ CHUTÍ

3. ročník G plesu se koná v sobotu od 19:30 v hradeckém kulturním domě Střelnice. Zahraje kapela Jazz Police a večer bude moderovat Ladislav Vaško. Na výběr bude - hmyzí gastronomie, rybí speciality, rolovaná zmrzlina, koktejlový bar, prémiové rumy, moravská a francouzská vína, domácí palačinky a vafle, vege food a pulled burger - trhaná vepřová plec, maková brioška, red coleslaw, strouhaný čedar, cibulové chutney, pomalu pečený roastbeef, mayo z pečeného česneku, smažená rukola, bagetka, brusinky, hovězí krk na portským víně, bramborovo dýňové pyré, zeleninove chipsy, pažitka. Variace grilovaného sýra Halloumi domácí hruškové chutney s rozmarýnem, bagetka.

NÁBLEŠÍ

Pod Pražským mostem v centru Hradce Králové se v neděli od 9 do 12 hodin koná Nábleší - volný bleší trh v centru Hradce otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. "Dones věci z druhé ruky nebo vlastnorůčo vyrobené, rozbal si deku či stoličku a prodávej, seznamuj se a nasávej nedělní pohodu do obou nosních dírek. Všechny půdní poklady připlouvají po Labi vždy poslední neděli v měsíci od 9 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem." Organizátoři si vyhrazují právo nemít na Nábleší komerční prodejce. 

MOUNTFIELD HK - RYTÍŘI KLADNO

Utkání hokejové extraligy mužů je v plánu na nedělní 16. hodinu. Hradecké hokejisty při utkání s kladenskými Rytíři můžete podpořit na hradeckém zimním stadionu - ČPP Arena.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na přehlídku pivovarů, hokej, fotbal a tanečně hudební show

Víkend v Hradci Králové nabídne hned dvě velké sportovní události, hokejisté zabojují o prvenství v extralize a hradečtí fotbalisté se utkají s Boleslaví. Na Stříbrném rybníku se koná přehlídka malých i velkých pivovarů, v obchodním centru Futurum tradiční tanečně hudební show…
Čtěte více

ZVEME: Na krajské dožínky a na ochutnávku burčáků

Tradiční Královéhradecké krajské dožínky o víkendu zaplní Šimkovy sady v Hradci Králové, můžete ochutnávat, nakupovat nebo přihlížet závodům v ručním stříhání ovcí. Bude se hrát hokej, na Novém Hradci se bude ochutnávat burčák a tichá vína, u Biřičky se poběží Modroběh na…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude jezdit na kolech, závodit, běhat i ochutnávat

Druhý zářijový víkend se bude v Hradci Králové především sportovat. Čeká nás akce Město na kolech, mistrovství republiky v canicrossu se psy, cyklisté se utkají o Velkou cenu Hradce a běžci se chystají na Hradeckou pětku. Děti budou mít díky skautům vyžití na rytířském hradišti,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme