ZVEME: Hradec rozsvítí lampionový průvod a halloweenské akce

Lampionový průvod v Hradci Králové.
Lampionový průvod v Hradci Králové. | autor: ZŠ Sion

První listopadový víkend v Hradci Králové bude patřit hlavně svátku Halloween. Speciální akci pořádá Fly Zone Park v Atriu, dětská železnice na náměstí 5. května, do ulic v sobotu večer vyrazí lampionový průvod. Bude se hrát hokej, Bílá věž na Velkém náměstí se otevře i po setmění.

HALLOWEENSKÁ JÍZDA

Dětská železnice se v sobotu od 15 do 18:30 rozjede v duchu Halloweenu. Čeká vás vyzdobený a osvětlený park a děti dostanou malou nadílku. Jedna jízda, což jsou dvě kola, stojí 40 korun. "Přineste s sebou malé světýlko, dýni (klidně postačí i zavařovací sklenice se svíčkou) a rozsviťte s námi park," vzkazjí pořadatelé.

MĚSTO PLNÉ LAMPIONŮ

ZŠ Sion pořádá jubilejní 20. ročník akce Město plné lampionů. Hradec se lampiony rozsvítí v sobotu navečer. Velkého lampionového průvodu se každoročně účastní několik tisíc dětí i dospělých a je tradiční součástí podzimního Hradce Králové. Začátek akce bude i letos v Jiráskových sadech u altánku v 17 hodin. Z Jiráskových sadů se průvod s lampiony vydá směrem k zimního stadionu, kolem elektrárny na most Hučák, po náplavce pod mosty až na náplavku u Náměstí 5. května. Účast je zdarma, pro dětské účastníky jsou připraveny drobné dárky. 

HALLOWEEN VE FLY

Fly Zone Park v obchodním centru Atrium v Hradci Králové v pátek od 9 hodin pořádá HALLOWEEN, kdy zábavní centrum ožije v duchu tohoto strašidelného svátku: "Všichni budeme v kostýmech a park bude přehlídkou strašidelných dekorací." Sleva na vstupném pro návštěvníky v kostýmech. Vstup do opravdu tajemných komnat, kam se jen tak nepodíváte! Soutěž o nejlepší kostým. Lahodné halloweenské občerstvení. "Rádi byste se proměnili v skutečná monstra? Žádný problém! Máme připravené malování na obličej," zvou organizátoři. Děti čekají úkoly s atraktivními odměnami. 

HOKEJISTÉ VYZVOU BUDĚJOVICE

MOUNTFIELD HK se v pátek od 18 hodin utká s klubem BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE, hokejovou extraligu můžete sledovat a fandit hradeckým hokejistům v ČPP Areně.

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

V sobotu mezi 18. a 22. hodinou se dominanta hradeckého Velkého náměstí otevře veřejnosti. Noční nekomentovaná prohlídka Bílé věže je vždy první sobotu v měsíci. Poslední vstup bude umožněn vždy 60 minut před koncem otevírací doby. Netřeba rezervací ani dopředu zakoupených vstupenek. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 korunové mince.

Zobrazit všechny akce na tento víkend 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na fotbal, hokej, bleší trh nebo za elektřinou na Hučák

Závěr jarních prázdnin v Hradci Králové mohou děti strávit v Technologickém centru nebo na Velké kostičkové výstavě, kde na ně čeká velké množství kostiček LEGA. V IC Hučák se mohou dozvědět vše o elektřině. O víkendu se bude hrát fotbal, hokej v historických dresech a na…
Čtěte více

ZVEME: Velká kostičková výstava zaujme dospělé i děti

Na víkend navážou týdenní jarní prázdniny. Co můžete s dětmi v Hradci Králové podniknout? V sobotu jim v Adalbertinu divadlo PUK zahraje loutkové pohádky, v neděli se mohou stát malými muzejníky. Po celý týden se koná velká výstava stovek stavebnic a tisíců figurek LEGO. Dospělí…
Čtěte více

ZVEME: Na masopustní hodování, valentýnský běh, hokej a fotbal

Masopustní veselice čeká obyvatele Hradce Králové i o tomto víkendu. Tentokrát pořádá tradiční masopust plný zvyků a tradic Šrámkův statek Piletice, masopustní průvod projde i Březhradem. Sportovci mohou vyběhnout do hradeckých lesů a závodit na 11 a 5,7 kilometrů, fanoušci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme