ZVEME: Guinness na svatého Patrika, David Vávra povypráví o šumném Hradci

Den svatého Patrika v Potrefené huse v Hradci Králové.
Den svatého Patrika v Potrefené huse v Hradci Králové.

Jaké akce se o víkendu tentokrát konají v Hradci Králové? Můžete oslavit Den svatého Patrika, hradecká restaurace Potrefená husa zve na speciální menu i irské pivo Guinness. Děti se mohou těšit na komentovanou prohlídku Hradce pořádanou muzeem, můžete navštívit improvizační show nebo si poslechnout vyprávění herce a architekta Davida Vávry o šumném Hradci Králové. Sportovní fanoušci mohou podpořit hradecké fotbalisty i hokejisty.

DEN SVATÉHO PATRIKA V POTREFENÉ HUSE

Den Svatého Patrika můžete oslavit v restauraci Potrefená husa na hradeckém Velkém náměstí. Dnes i po celý víkend najdete ve speciálním menu tradiční pochoutky, jako například dušené jehněčí kolínko na pivu, irské beef stew nebo kuřecí steak s omáčkou z whisky. Samozřejmostí je tradiční pivo, whisky a zelená barva. Irské pivo nesmí chybět. Guinness Draught Stout - světově nejprodávanější pivo - se v Potrefené huse podává druhým rokem. Servírovat toto pivo v požadované kvalitě však není lehký úkol. Správný postup v Potrefené huse ladili celé měsíce, hledali ideální teplotu pro umístění sudů, třikrát vyměnili výčepní kohout a pilovali čepování. Svá místa si můžete předem také rezervovat na telefonním čísle 733 311 211 nebo přes rezervačni formulář na webových stránkách.

DEN SVATÉHO PATRIKA U JELENA

Den Svatého Patrika můžete oslavit také s kapelou DARTS. Budou hrát v královéhradeckém Hostinci U Jelena. V sobotu od 20 hodin.

PALEŤÁCI - IMPROSHOW

V pátek od 19:00 zavítají do hradeckého Artičoku Paleťáci a slibují: "Show plná smíchu, o které rozhodují diváci. Krátké divadelní skeče vznikají spontánně na divácká témata. Můžete vidět příběhy s nezapomenutelnými postavami, originální dabing nebo třeba zpěv teď a tady." Vstupenky stojí 180 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě.

VOTROCI VERSUS SPARTA

Hradecké fotbalisty čeká v sobotu velmi atraktivní duel. Východočeši přivítají v azylu mladoboleslavské Lokotrans arény pražskou Spartu, 24. kolo Fortuna ligy začíná v 15:00. 

MOUNTFIELD HK - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Hradečtí hokejisté vyzvou v neděli liberecké Bílé tygry. Čtvrtfinále hokejové extraligy mužů můžete vidět v neděli od 16:40 na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena).

DAVID VÁVRA: 10 DŮVODŮ PROČ MÁM HRADEC RÁD

V Pivovarských domech v Hradci Králové začíná v pátek taktéž od 19 hodin beseda s promítáním s architektem Davidem Vávrou, ve které prozradí, proč má Hradec rád... Protože je šumný! Skoro každý ho zná coby zakladatele divadla Sklep, ne každý ale ví, že je zároveň uznávaným architektem. Z jeho pera (a rýsovacího prkna) vzešla podoba moderní knihovny ve Wonkově ulici, kterou zdobí velryba na střeše, nebo obří kniha v průčelí. Vstupné v předprodeji je 200 Kč, na místě 250 Kč. Cena vstupenky je jednotná. Vstupenky jsou bez místenky.

 

MUZEJNÍ NEDĚLE PRO DĚTI

V neděli od 15:00 do 17:00 hodin pořádá Muzeum východních Čech Dětskou komentovanou prohlídku novověkým Hradcem Králové. "Naše prohlídka vás provede několika staletími, během kterých se Hradec Králové změnil k nepoznání. Zjistíte, jak chodili oblékaní lidé v renesanci a na vlastní kůži budete moci vyzkoušet třeba oblíbený módní doplněk zvaný „okruží“. Dozvíte se víc o proměnách opevnění města a zkusíte si sestavit velkoformátový plán pevnosti." Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen. Na prohlídku je nutné se předem přihlásit! Program je vhodný pro děti od 6 let. Vstupné děti do 6 let 20 Kč, děti nad 6 let 70 Kč / dospělí 90 Kč.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend nabídne několik vernisáží, koncert či noční Bílou věž

Na tento víkend se v Hradci Králové sešly hned čtyři vernisáže, začínají výstavy fotografií, obrazů i studentských prací. Bude se hrát hokej, koncertovat, vystoupat můžete na noční Bílou věž nebo si prohlédnout vodní elektrárnu Hučák.
Čtěte více

ZVEME: Na fotbal, hokej, bleší trh nebo za elektřinou na Hučák

Závěr jarních prázdnin v Hradci Králové mohou děti strávit v Technologickém centru nebo na Velké kostičkové výstavě, kde na ně čeká velké množství kostiček LEGA. V IC Hučák se mohou dozvědět vše o elektřině. O víkendu se bude hrát fotbal, hokej v historických dresech a na…
Čtěte více

ZVEME: Velká kostičková výstava zaujme dospělé i děti

Na víkend navážou týdenní jarní prázdniny. Co můžete s dětmi v Hradci Králové podniknout? V sobotu jim v Adalbertinu divadlo PUK zahraje loutkové pohádky, v neděli se mohou stát malými muzejníky. Po celý týden se koná velká výstava stovek stavebnic a tisíců figurek LEGO. Dospělí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme