Zveme: Do autokina na film Narušitel či na výtvarný workshop do Draku

Muzeum východních Čech v Hradci Králové láká na několik výstav.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové láká na několik výstav. | autor: Muzeum východních Čech

Nouzový stav skončil a královéhradecká kina již od minulého týdne promítají. O víkendu můžete zajít do Cinestaru i do kina Bio Central, navíc dnes večer můžete navštívit na hradeckém letišti autokino, jehož výtěžek půjde na charitativní účely. Muzeum východních Čech zve hned na dvě výstavy, otevřený je i kostel svatého Mikuláše, Bílá věž, knihovna či přírodovědně centrum s exotickými živočichy. Výtvarný workshop v divadle Drak pod vedením scénografky Terezy Vašíčkové je určen pro děti i dospělé. Klicperovo divadlo odvysílá záznam úspěšné incenace Figarova svatba.

Charitativní autokino: Narušitel

V pátek od 20:30 hodin můžete se svým vozem zajet na letiště v Hradci Králové a pod širým nebem si vychutnat film Narušitel od režiséra Davida Baldy. Promítání bude probíhat v prostoru letiště, kde byly mimo jiné natáčeny záběry z filmu. Promítání uvede samotný režisér David Balda, který prozradí pár zajímavostí z natáčení a podepíše plakáty filmu, které jsou v ceně vstupenky. "Celý výtěžek poputuje do hradecké LDN, na pomoc v aktuální situaci," říkají organizátoři, kteří studují na hradeckých gymnáziích. Vjezd na parkoviště "Buzerák" bude označen na hlavním vjezdu z ulice Piletická, auta mohou přijíždět od 19:45 (začátek promítání 20:30). Cena je 349 korun za auto (1 vstupenka na všechny lidi v autě dohromady), vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky. Z bezpečnostních důvodů není možné opoutět vůz a abyste si film užili, musíte mít autorádio (FM), přes které naladíte zvuk. 

Klicperovo divadlo odvysílá Figarovu svatbu

Klicperovo divadlo dosud nezačalo hrát, ale v pátek večer nabídne v rámci pravidelných streamů, které vysílá již devátým týdnem, televizní záznam inscenace Davida Drábka - Figarova svatba. Ta se stala divadelní komedií roku 2012 na Grand Festivalu smíchu, patřila k divácky nejúspěšnějším inscenacím Klicperova divadla posledních let a byla hereckým koncertem pro Jiřího Zapletala, Pavlu Tomicovou, Pavlínu Štorkovou, či Vojtěcha Dvořáka. Televizní záznam, který pořídila Česká televize, uvede Klicperovo divadlo s laskavým svolením tvůrců i interpretů v pátek ve 21:00 na svém Facebooku a webových stránkách. Záznam bude následně přístupný následujících 24 hodin až do sobotního večera. Figarovu svatbu bude možné sledovat zdarma. Samotnému vysílání bude předcházet od 20:30 rozhovor s režisérem a někdejším uměleckým šéfem divadla, Davidem Drábkem.

Bílá věž je přístupná v omezené míře

Bílá věž, renesanční dominanta Hradce Králové, se již také otevřela veřejnosti. Návštěva památky se však neobejde bez dodržování bezpečnostních opatření – zejména zakrytých horních cest dýchacích, použití dezinfekce a dodržování rozestupů. Zkrácená bude prozatím i otevírací doba – od středy do neděle od 10 do 18 hodin, přičemž poslední vstupy jsou možné 60 minut před koncem otevírací doby. Současné omezení otevíracích dní platí do odvolání, výhledově do konce května. S příchodem letních měsíců a pozitivním vývojem koronavirové situace dojde opět k rozšíření na obvyklý celotýdenní provoz.

Workshop - Textilním návrhářem snadno a skvěle

V sobotu od 14 hodin pořádá divadlo Drak workshop: "Vytvoř si jednoduše vlastní vzor na látku a staň se tak textilním designérem. Recyklací věcí, které máme běžně doma - my použijeme trubky od toaletního papíru a brambory, si vytvoříme originální razítka a úplně nové vzory." Tisknout můžete i na vámi donesené oblečení. K zakoupené vstupence dostane každý účastník workshopu vlastní povlak na polštář k potištění. Dílna pod vedením divadelní výtvarnice a scénografky Terezy Vašíčkové je určena pro děti od 5 let s doprovodem dospělého nebo staršího sourozence. Děti od 7 let se mohou zúčastnit bez doprovodu. Délka workshopu je 90 minut, stojí 60 korun za účastníka, doprovod zdarma bez nároku na výrobek. K workshopu lze na místě zakoupit zvýhodněné vstupné k prohlídce Labyrintu za 40 korun na osobu.

Přírodovědné centrum Hradec Králové 

Přírodovědné centrum je ojedinělou trvalou expozicí exotických živočichů v Hradci Králové. Nachází se nedaleko Obřího akvária v areálu ZŠ Bezručova (Bezručova 1468/2). Exotická zvířata si tam můžete prohlédnout 365 dní v roce od 9 do 21 hodin. Kromě různých druhů hlodavců, plazů a ryb si zde můžete prohlédnout i vakoveverku létavou nebo tamarína žlutorukého.

Kostel sv. Mikuláše opět otevřen 

Kostelík svatého Mikuláše v Jiráskových sadech je znovu otevřený. V rámci komentovaných prohlídek je možné prohlédnout si interiér a poslechnout příběh památky. V pátek od 16 hodin a v sobotu a neděli od 14 a 15 hodin. Pokud jste měli zakoupené vstupenky na některou ze zrušených prohlídek, můžete si je ponechat a navštívit kostelík v novém termínu. Vstupné stojí 80 korun.

Na Flošně jsou v provozu masáže, solárium, squash a plážový volejbal

Od pondělí 11. května jsou opět po dvou měsících v provozu masáže na Flošně, a to od 10 do 21 hodin. Majitelé dárkových poukazů s platností do 31. 5. a 30. 6. 2020 mají automaticky prodlouženou platnost o dva měsíce. Nové termíny masáží je nutné dohodnout telefonicky na čísle 495 000 709 – recepce Wellness studia Flošna. V areálu Koupaliště Flošna je od stejného termínu zprovozněno solárium a squash, každý den od 9 do 21 hodin. Kurty na plážový volejbal jsou v provozu od 10 do 20 hodin a jsou ze dvou stran ohraničeny novými ochrannými sítěmi. Všechny provozy jsou otevřeny za zpřísněných hygienických podmínek bez možnosti použití vnitřních sprch a šaten. Připraven je venkovní padesátimetrový plavecký bazén s novými plaveckými drahami a dětský bazén na letním koupališti Flošna, které se otevře v pondělí 25. května

Muzeum východních Čech zve na výstavy

První výstava Není obraz jako obraz po znovuotevření Muzea východních Čech v Hradci Králové představuje dnes již spíše zapomenutou učební pomůcku – školní obraz. Ta byla v minulosti využívána ve školách pro řadu vyučovacích předmětů. "Že nevíte, co je školní obraz? Přijďte do muzea a dozvíte se, že se jedná o učební pomůcku. Od konce 19. století byste ji našli v každé třídě českých škol. Rozmanitost témat, různé formáty nebo výtvarná stránka Vás jistě překvapí." Seznámíte se s českými nakladateli a uvidíte i další školní pomůcky, které při výuce používali učitelé v 19. a ve 20. století. Další výstavu Uprostřed Koruny české - gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250 - 1550 můžete navštívit ve stejném čase - od 10 do 18 hodin v sobotu i v neděli. V pátek je muzeum otevřené až do 20 hodin. Základní vstupné je 90 korun, rodinná vstupenka stojí 220 korun.

Městská knihovna prodloužila výpůjčky i registrace

Také provoz Knihovny města Hradce Králové (ve Wonkově ulici) a jejích poboček je od minulého týdne, za zpřísněných hygienických podmínek, obnoven. Veškeré dřívější výpůjčky jsou automaticky prodlouženy, sankční poplatky za ně se neplatí. Prodlouženy jsou také čtenářské registrace. V době uzavření knihovna přešla na nový automatizovaný knihovní systém, nakupovaly a zpracovávaly se nové knížky, zaměstnanci se věnovali také on-line aktivitám pro čtenáře na webu a sociálních sítích, protože výstavy a soutěže pro dospělé i děti se přesunuly do virtuálního světa. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme