AKTUALIZOVÁNO: Koupaliště Flošna se příští týden otevře. Vyšší vstupné a dodržování opatření

Flošna se otevře možná už příští týden.
Flošna se otevře možná už příští týden. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké koupaliště Flošna se chystá na svou jedenáctou sezonu. Správa nemovitostí, která Flošnu provozuje, zatím nestanovila přesné datum otevření, ale předpoklad je v příštím týdnu podle předpovědi počasí. V minulých letech bylo letní koupaliště pro zákazníky otevíráno většinou během měsíce května. Celkově za všech deset letních sezón, v kterých je Koupaliště Flošna v provozu, ho navštívilo již přes 946 tisíc návštěvníků. V této letní sezóně je očekáván miliontý návštěvník, který bude samozřejmě odměněn.

Návštěvníci se budou moci těšit také na oblíbené ranní plavání od šesti hodin a ve vybraných dnech noční koupání od 21 do 23.30 hodin. Otevření koupaliště, otevírací dobu i další aktuality naleznete tak jako v minulosti na webových nebo facebookových stránkách.
 
Zvyšování nákladů se nevyhnulo ani koupališti. V ceníku pro sezónu 2020 dojde sice k navýšení, maximálně však o 6 korun pro jednotlivé jednorázové celodenní vstupné. Základní vstupné pro dospělé na celý den letos stojí 150 korun, s čipovými hodinkami 125 korun. Děti od 120 cm do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 62 let, držitelé ZTP a ZTP/P zaplatí za celodenní vstupné 110 korun bez čipových hodinek, s hodinkami 85 korun. Zlevněné vstupné pro všechny kategorie je po 16 hodině. Některé druhy vstupného nejsou zvyšovány vůbec - například hodinové a dvouhodinové vstupné. Děti do 120 cm mají nadále vstup zdarma. Ceny nočního koupání byly navýšeny o 10 korun, tedy na čipové hodinky zaplatíte 80 korun a ostatní 100 korun za večer.

Rodiny s minimálně dvěma dospělými a jedním platícím dítětem mají 10% slevu na vstupné. Parkování před areálem koupaliště je zdarma.

Novinkou letní sezóny 2020 jsou plavecké dráhy v 50 m plaveckém bazéně značky Malmsten s patentovaným průtokem vody, který zabraňuje turbulenci a napomáhá rozptýlení vln po celé jejich délce.

Otevřen i vnitřní bazén a Slunná loučka

V pondělí 25. května bude kromě Flošny otevřen také padesátimetrový plavecký areál i Slunná loučka na Eliščině nábřeží. Všechny otevřené areály budou fungovat v omezeném režimu v návaznosti na hygienické požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR k provozu bazénů, wellness a aquaparků.
Plavecký bazén 50 m i dětský bazének budou otevřeny (kromě parních kabin) od 6 do 21 hod. ve všední dny, o víkendech od 10 do 20 hod. Slunná loučka bude otevřena za příznivého počasí denně od 10 hodin, ale bohužel bez mlhoviště, které spadá do rizikových atrakcí.

V budově Městských lázní bude od pondělí fungovat ubytovna, všechny ostatní služby již jsou otevřené. Prostor finské sauny dostal „nový kabát“ a nyní je zde možné nalézt SAUNA & SPA ZÓNU, která bude také otevřena od pondělí každý den, ale až od 14.00 hod. Vlastní aquacentrum v Městských lázních zůstane do konce června uzavřené.

Areál letního koupaliště i wellness studio Flošna budou rovněž otevřeny od pondělí. Ve wellness studiu nebudou návštěvníkům k dispozici parní kabiny.
Kapacita v jednotlivých areálech je omezena v návaznosti na podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Konkrétní podmínky provozu jsou umístěny v jednotlivých areálech.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Řidičů má hradecký podnik dost, lidé se však jezdit autobusy stále ještě bojí

Zatímco před několika měsíci hradecký dopravní podnik zápasil s nedostatkem řidičů, nyní si může vybírat. Krize kvli koronovoriové nákaze připravila o práci hodně lidí v soukromém sektoru, takže se nyní o práci řidiče hlásí dost zájemců. Problém však je, že nemají koho vozit.…
Čtěte více

Program Antivirus už je v pohybu. Město nechce poplatky za předzahrádky, o další pomoc budou muset podnikatelé žádat

Opatření, která mají zmírnit dopady spojené s nouzovým stavem, již fungují. Od minulého týdne mohou nájemci podávat žádosti o prominutí nájemného z nebytových prostor ve vlastnictví města, v pátek vešla v platnost novela vyhlášky, na základě které poplatek za zábor veřejného…
Čtěte více

Královéhradecký kraj je na tom z hlediska koronavirové nákazy dobře. Většina nakažených je vyléčená

V Královéhradeckém kraji je většina nakažených koronavirem už vyléčená. Celkově k úternímu odpoledni krajští hygienici hlásí 182 nakažených a z toho 152 vyléčených. V Hradci Králové jde o 62 lidí s prokázaným COVID-19 a 47 je vyléčených. V Jičíně jich bylo 20 nemocných a 18 je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme