ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Festival Na jednom břehu v Hradci Králové.
Festival Na jednom břehu v Hradci Králové.

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.

ZVON AUGUSTIN SE ROZEZNÍ HNED DVAKRÁT

Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice. Zvon Augustin bude znít v pátek od 18 do 18:15 hodin při příležitosti 720. výročí korunovace Elišky Rejčky. V neděli pak bude znít Hradcem znovu, a to v 17:50 ke Slavnosti seslání Ducha Svatého. Sraz účastníků je nejméně 15 minut před časem zvonění, jinak z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup. Počet účastníků je omezen na 15. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky.

FARMÁŘSKÉ VÝCHODOČESKÉ TRHY

V sobotu od 9 do 13:00 budou na Tylově nábřeží v Hradci Králové farmářské trhy: "Z Farmy pod Zvičinou k nám zavítají kůzlata. Dozvíme se zajímavé informace o tom, jak taková kozí farma funguje, co všechno musí farmáři zajistit, aby se zvířatům krásně žilo, byla v dobré kondici a na oplátku dávala to nejlepší mléko. Pro děti to bude tentokrát opravdu pestré. Kůzlata si budou moct nejen pohladit, ale uvidí i jejich krmení. Ti, kteří si na to troufnou, to budou moci sami vyzkoušet. Opět máme připravený program i do tvořivé dílničky. Děti si budou moci vyrobit vlastní kozí farmu. Tentokrát budeme pracovat hlavně s kartonem, pastelkami a dětskou fantazií."

NÁBLEŠÍ

Nábleší je volný bleší trh v centru Hradce otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. "Dones věci z druhé ruky nebo vlastnorůčo vyrobené, rozbal si deku či stoličku a prodávej, seznamuj se a nasávej nedělní pohodu do obou nosních dírek. Všechny půdní poklady připlouvají po Labi vždy poslední neděli v měsíci od 9 do 12 hodin na náplavce pod Pražským mostem," zvou pořadatelé. 

FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU 2023

Letní kino Širák v Hradci Králové pořádá Festival Na jednom břehu 2023, který oslaví dvacet let své existence. Kdy? V sobotu od 15 hodin až do půlnoci. Žánrový festival, který nikdy neopakuje předchozí dramaturgii, svůj dvacátý ročník věnuje divákům i všem partnerům, kteří jej dvacet let navštěvovali a podporovali. Výročí oslaví poctivou česko-slovenskou dramaturgií, kde krom nových mladých objevů potkáte i známé tváře. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky. Předškolní děti mají vstup zdarma, děti od 7 do 18 let za polovic a pouze na místě. Cena vstupenek v předprodeji je 490,- Kč. Cena na místě bude 590,- Kč.

DEN RODINY

Žižkovy sady v neděli navštíví rodiny. Oblíbená akce pro malé i velké plná sportovních, výtvarných a dalších aktivit obohacená pestrým doprovodným programem. Takový bude Den rodiny od 10 do 17 hodin v Žižkových sadech. V rámci doprovodného programu se budete moci těšit na vystoupení talentovaných hudebníků ZUŠ Habrmanova a ZUŠ Střezina, exhibici taneční formace s třásněmi úspěšného hradeckého týmu Cheeky Cheers, představení nabídky kroužků hradeckého Domu dětí a mládeže, pohádky loutkového divadla, dětskou diskotéku a mnoho dalšího. Chybět nebude ani nabídka volnočasových aktivit napříč generacemi – sportovní ukázky, tvořivé dílničky, skákací hrad, šlapadla, aktivity mateřských a rodinných center, ale i představení sociálních služeb a aktivit v rámci prorodinné politiky. Vstup je zdarma. 

DEN RODINY NA HUČÁKU

Infocentrum Obnovitelné zdroje Hučák také zve rodiny na nedělní akci, a to od 9 do 16:00 hodin. "Užijte si na Hučáku den s celou rodinou. Na své si přijdou děti i dospělí. Navíc jsme pro všechny fanoušky připravili ReakTour - unikátní prohlídku elektrárny Telemín ve virtuální realitě. Vstup je zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Hradečtí hasiči zvou veřejnost, otevírá se koupaliště Flošna

O nadcházejícím víkendu se budou v Hradci Králové konat rozmanité akce. Své brány otevřou profesionální hasiči a ukážou zájmecům techniku i ukázky zásahů a hasičských disciplín. Do hradeckých lesů se můžete vydat na kole za Krtečkem nebo s ornitology poznávat ptáky podle…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude běhat a vítat ptačí zpěv, nábřeží zaplní gurmáni

Na co se můžeme v Hradci Králové těšit o tomto víkendu? V areálu Letecké záchranné služby na heliportu v Hradci Králové ukážou své dovednosti záchranáři, poběží se branný závod i tradiční Hradubický běh se společným cílem v Čeperce. Koná se jarní Nábřeží gurmánů a vydat se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme