Zveme: Borci z celé republiky budou metat salta na plovárně

Na Slezské plovárně vás čeká neuvěřitelná podívaná
Na Slezské plovárně vás čeká neuvěřitelná podívaná | autor: artmoving.cz

Je tu poslední červnový víkend a také nepřeberné množství akcí, které se v Hradci Králové a jeho okolí chystají. Máme tu pro vás několik kulturních a sportovních tipů, které by vám rozhodně neměly uniknout. Velkým zážitkem bude jistě festival pohybu na Slezské plovárně, kde budou v sobotu i v neděli borci z celé republiky předvádět neuvěřitelné kousky ve vzduchu i na zemi. Kromě toho vás zveme také na poslední víkend divadelního festivalu nebo na běh nejen s kočárky kolem vrchu Milíř.

Komedie Kšanda v Amfiteátru na Chlumu

Náš první dnešní tip vás zve už na páteční večer do Amfiteátru na Chlumu. Tentokrát vás tu čeká divadelní představení Kšanda aneb Nelétej příliš vysoko, všimnou si toho… Program začíná ve 20:00 hodin. O čem hra je? Magda Olezlá a Jindřich Klíště jsou milenci. Plánuj společný  život, ale ještě předtím se snaží získat hodně peněz a přitom zůstat čistí. Vymyslí  ďábelský plán. K jeho realizaci zneužijí manžela Olezlé – Huberta Kšandu. Pomůžou mu postupně vystoupat až na samý vrchol kariéry a pak jimi nastražená past sklapne. Kšanda je zatčen. Teď Olezlé s Klíštětem už  nic nebrání k dosažení vytouženého cíle. Jejich růžové sny o bohatství se začínají plnit. Ale všechno je nakonec úplně jinak… Příběh o lidské hrabivosti má nečekané rozuzlení. V představení účinkují Jaroslav Sypal, Michaela Kuklová,Tereza Šefrnová, Petr Jančařík, Martin Maxa, Miluše Bittnerová, Rostislav Kuba a Milan Pitkin.

Běh kolem Milíře nejen s kočárky

Nejen s kočárky si můžete v sobotu zaběhat kolem Milíře. Netradiční sportovní akce Nejen s kočárky okolo Milíře je určena pro celou rodinu a začíná ve 13:15 hodin v areálu Biřička na Novém Hradci Králové. Soutěží se v běhu, sportovní chůzi na s kočárkem, sportovním vozíkem, či stavebním kolečkem. Závod na osm kilometrů je určen pro širokou veřejnost, všechny věkové skupiny, pro maminky, tatínky, prarodiče i celou rodinu. Trať je možné proběhnout, a nebo si ji užít jako procházku lesem s celou rodinou a přitom zároveň navštívit nádhernou rozhlednu Milíř v hradeckých lesích.

Součástí akce Nejen s kočárky okolo Milíře je také běžecký závod Milířská osmička, který začíná ve 13:00 hodin na Biřičce. Trať tohoto závodu je vedena v krásném prostředí městských lesů, rovněž kolem rozhledny Milíř ve Vysoké nad Labem. Zde je kontrolní bod a dále zpět do cíle k rybníku Biřička. Délka Milířské osmičky je osm kilometrů, trať povede po zpevněných i nezpevněných lesních cestách. Na vítěze v jednotlivých kategoriích čekají hodnotné ceny a tombola pro všechny registrované účastníky.

Festival pohybu, při kterém se tají dech

V sobotu se v Hradci Králové chystá velmi zajímavá akce s názvem ArtMoving parkour challenge. Už čtvrtý ročník největší a nejuznávanější akce svého druhu u nás představí borce z celé České republiky, kteří předvádějí salta, přemety, skoky přes auta a neuvěřitelné kombinace triků ve vzduchu i na zemi. Akce začíná ve 14 hodin v areálu Slezské plovárny. Vstup na tuto jedinečnou podívanou je zdarma. „Letošní ArtMoving challenge bude díky podpoře partnerů zajímavý i tím, že možnost zasoutěžit si o skvělé ceny dostanou všichni návštěvníci. Budou si také moct zkusit jízdu na longboardu nebo chůzi po slackline. Jsme moc rádi, že se nám daří vytvářet příležitosti k radosti pro všechny a že lidé si naší snahy cení,“ uvedl hlavní organizátor a jeden z nejuznávanějších parkouristů u nás Jakub Dohnal. Areál je pro veřejnost otevřen od 14 hodin, program potrvá do 19 hodin. Akce pokračuje i v neděli od 12 do 15 hodin.

Letní kino Širák promítne Sedmero krkavců

Sobotní večer můžete také strávit v letním kině Širák na Orlickém nábřeží. Od 21:30 hodin se zde promítá nová česká pohádka režisérky Alice Nellis Sedmero krkavců. Film o délce 97 minut je natočen podle klasické české pohádky Boženy Němcové a hrají v něm například Zuzana Bydžovská, Martha Issová a Sabina Remundová. Příběh o Bohdance, která se snaží zbavit své bratry krkavčího prokletí, uvádí kino v premiéře. Další promítání v letním kině se uskuteční 1. července, na programu je americký film Vincentův svět.

Divadelní festival se blíží ke svému závěru

Tento víkend v Hradci Králové vrcholí mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a Open air program. O této akci jsme vás informovali například v tomto článku. Pro návštěvníky je připraven velmi bohatý program. V sobotu například divadelní soubor Q10 zahraje na Kavčím plácku představení Večer tříkrálový, v městské hudební síni proběhne vystoupení souboru Vosto5, v Open stanu v Žižkových sadech se chystá Jukebox - improvizace na přání a Divadle Drak Dámská jízda.

Na Open air programu v Žižkových sadech můžete také až do neděle nalézt stánek neziskové organizace Prostor Pro a Rodinného centra Pohoda. „Každý rok se snažíme připravit pestrý a zábavný program pro návštěvníky festivalu. Od pátku 19. června do neděle 28. června máme nachystané výtvarné dílny, ve kterých budeme kreslit, vybarvovat, tvořit náramek z céček nebo magnetku na lednici z nejrůznějších materiálů. Děti se ale také budou moci vyřádit pohybově. Čeká je jízda na motorkách, slalom, skákací kopce, hod na tyč, skákací guma, lov rybiček a cvrnkání kuliček,“ uvedla Michaela Nová za Rodinné centrum Pohoda. Stánek uvítá maminky, tatínky i svobodné. Mohou zde posedět, natáhnout se na deku, vyzkoušet si žonglování, zahrát si pétanque, nebo se vyfotit ve fotokoutku. Během víkendu je zde otevřeno od 13 do 20 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Divadelňák letos nebude, Rock for People zřejmě také ne a Majáles v září

Zrušený divadelní festival, Majáles i obří akce Rock for People. To je jen stručný výčet největších akcí, které každý rok oživily kulturní dění v Hradci Králové. Letos kvůli koronaviru musejí pořadatelé těchto akcí přemýšlet o náhradních termínech a nebo tom, jak se se ztrátami…
Čtěte více

Zveme: Podívejte se o víkendu za Kelty či pomozte uklízet Hradec Králové

Co nabídne nadcházející víkend za akce v Hradci Králové? Archeopark ve Všestarech vás seznámí se životem Keltů, navštívit můžete farmářské trhy. Pokračuje Jóga pro všechny na střeše knihovny i letní výstava na Šrámkově statku, kde v pátek zahraje královéhradecká kapela Nadoraz.…
Čtěte více

70 tisíc diváků a téměř čtyři stovky akcí. To byl festival Divadla evropských regionů

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník Open Air Programu v Hradci Králové přilákal celkem 70 tisíc diváků. Osmidenní divadelní maraton, který pořádá společně Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a kulturní neziskovka Kontrapunkt, se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme