Zastupitel a předseda výboru pro dopravu Aleš Dohnal řídil pod vlivem alkoholu, dokonce skončil před soudem

Aleš Dohnal
Aleš Dohnal | autor: pirati.hk

Zastupitel města a kraje, předseda krajského výboru pro dopravu Aleš Dohnal (Pirátská strana) byl před dvěma lety přistižen při řízení pod vlivem alkoholu. Měl udělen zákaz řízení, čehož však nedbal, řídil dál a dokonce skončil u soudu za maření úředního rozhodnutí. Jeho kolegové zastupitelé o ničem takovém nevěděli. Informaci přinesla ve svém zpravodajství Česká televize.

Aleš Dohnal v srpnu roku 2019 řídil s alkoholem v krvi, náchodská radnice ho potrestala pokutou a zadržela mu řidičský průkaz. Nicméně Dohnal zákaz nerespektoval a za volant sedl znovu. Skončil tak před soudem za maření soudního rozhodnutí. Byl odsouzen ke třem měsícům s podmíněným odkladem na jeden rok. "Velmi toho lituju, byla to veliká chyba," uvedl Aleš Dohnal v reportáži. Do kampaně před krajskými volbami šel tedy Dohnal jako pravomcně odsouzený. Jeho kolegové o tom podle jeho slov nevěděli. "Musím to nyní probrat s kolegy, abychom došli k nějakému závěru," dodal Dohnal. V loňském listpadu byl dokonce zvolen za uvolněného předsedu výboru pro dopravu.

"Pro mě to je nová informace, já si to budu muset ověřit a budu se ptát koaličních partnerů," uvedl Martin Červíček (ODS), hejtman Královéhradeckého kraje.

Aktualizováno: Dohnal v ČT uvedl, že rezignuje na funkci předsedy výboru pro dopravu. Podle Pirátů se vzdá  i předsednictví klubu zastupitelů v městském zastupitelstvu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
9.6.2021 07:21
Jan (neregistrovaný)
:))))))
Ty si koumák, pár let dozadu takové kecy....dohnalo Tě to borče.....

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec bude mít i v dalším volebním období 37 zastupitelů, návrh na snížení počtu neprošel

v září letošního roku proběhnou komunální volby, ve kterých občané rozhodnou o novém složení zastupitelstev měst a obcí. Stávající zastupitelé musí v závěru svého mandátu v zákonné lhůtě stanovit počet členů tohoto kolektivního orgánu samosprávy pro nadcházející volební období.…
Čtěte více

Místní organizace ANO je v Hradci zrušená, ale vedení města se nemění

Situace ve vedení města se nemění, na postech náměstků primátora i nadále zůstávají Monika Štayrová a Pavel Marek. Ve vedení města je také za politickou stranu ODS primátor Alexandr Hrabálek a náměstek primátora Jiří Bláha. Předsednictvo hnutí ANO zrušilo místní organizaci v…
Čtěte více

Za parkování koloběžek budou firmy Hradci platit. Memorandum upravuje i další pravidla provozu

Už několik týdnů se v Hradci řeší provoz elektrokoloběžek. Jejich provoz ve městě zahájily dvě soukromé společnosti začátkem letních prázdnin. Od první chvíle se mezi hradeckými občany našli fanoušci i odpůrci, kteří kritizovali především způsob parkování strojů. Situace by se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme