Místní organizace ANO je v Hradci zrušená, ale vedení města se nemění

Zrušení hradecké ANO se vedení města nedotkne.
Zrušení hradecké ANO se vedení města nedotkne. | autor: hradeckralove.cz

Situace ve vedení města se nemění, na postech náměstků primátora i nadále zůstávají Monika Štayrová a Pavel Marek. Ve vedení města je také za politickou stranu ODS primátor Alexandr Hrabálek a náměstek primátora Jiří Bláha. Předsednictvo hnutí ANO zrušilo místní organizaci v Hradci Králové kvůli špatnému fungování klubu v zastupitelstvu města.

 

„Přestože došlo k této změně, náměstci primátora zůstávají i nadále ve svých funkcích. Oslovil jsem všechny zastupitelské kluby, abychom společně tuto situaci projednali. S některými jsme se setkali, abychom si společně potvrdili, že nastavená spolupráce ve vedení města funguje a není třeba ji měnit,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Místní organizace ANO byla zrušena kvůli neshodám a špatnému fungování v zastupitelstvu města.  Návrh na zrušení podala krajská organizace hnutí. Nyní by měla vzniknout nová místní organizace. Poslanec ANO z Hradce Králové Jiří Mašek uvedl, že požádá znovu o členství. „Nemám důvod nepodat přihlášku,“ řekl.

V zastupitelském klubu ANO se v posledních měsících projevila řada neshod. Bývalá náměstkyně primátora za ANO Věra Pourová letos klub opustila a pak i vystoupila z hnutí. V listopadu oznámil odchod z klubu radní města Jiří Langer. Zdůvodnil to nehospodárným chováním vedení města.

Před více než týdnem zastupitelstvo na návrh opozice odmítlo schválit rozpočet města na rok 2022 předložený náměstkyní pro ekonomiku Monikou Štayrovou (ANO). Při hlasování o návrhu opozice na přepracování rozpočtu nebyl klub ANO jednotný, když s opozicí hlasovala i radní Andrea Turková.

ANO poslední komunální volby v Hradci Králové v roce 2018 vyhrálo, když získalo 24 procent hlasů a v zastupitelstvu obsadilo 11 ze 37 míst. Koalici s nejtěsnější většinou 19 hlasů ANO vytvořilo s ODS a uskupením Změna pro Hradec a Zelení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za parkování koloběžek budou firmy Hradci platit. Memorandum upravuje i další pravidla provozu

Už několik týdnů se v Hradci řeší provoz elektrokoloběžek. Jejich provoz ve městě zahájily dvě soukromé společnosti začátkem letních prázdnin. Od první chvíle se mezi hradeckými občany našli fanoušci i odpůrci, kteří kritizovali především způsob parkování strojů. Situace by se…
Čtěte více

Kus starého mostu ve Svinarech stále čeká na využití. Zatím ho pohlcuje rez

Na břehu Orlice ve Svinarech už tři roky leží torzo více než stoletého železného mostu plukovníka Šrámka. Nový most zjednodušil místní dopravu, využívají ho obyvatelé centra Hradce Králové a Třebechovic. Královéhradecký kraj za stavbu zaplatil 80 milionů korun. Po rekonstrukci…
Čtěte více

Hradečtí zastupitelé poslali moravským Lužicím 1,2 milionu na pomoc po ničivé bouři

Celkem 1,2 milionu korun poskytne město Hradec Králové na pomoc jižní Moravě po zásahu ničivé bouře. Částka, kterou v pondělí na svém zasedání schválili zastupitelé, bude věnována obci Lužice. Kromě přímé finanční pomoci města vyjeli v pátek na Moravu pomáhat hradečtí dobrovolní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme