Štítky: | ctpark |

Za branami Hradce vyroste nový komerční areál

Pole za Hradcem se změní na komerční areál. Zdroj foto: ctpark.eu
Pole za Hradcem se změní na komerční areál. Zdroj foto: ctpark.eu

Nové komerční prostory by měly vyrůst na hranici Hradce Králové v těsné blízkosti výpadovky na Třebechovice pod Orebem. Více než dva hektary zemědělské půdy podél silnice I/11 ve směru na Třebechovice se změní na nové sklady a kancelářské prostory. První část komplexu by měla stát už na jaře příštího roku. Za projektem stojí developerská společnost CTP, vlastnící podobné komplexy po celé republice, mimo jiné i v Praze, Brně, Ostravě a Pardubicích.

Nový areál zatím nemá vyřešené úřední záležitosti. „Územní povolení ke stavbě je vydáno už přibližně šest let, ale stavební povolení zatím vydáno není,“ řekl pro Idnes.cz hlavní architekt města Petr Brůna.
Developer si podle informací uvedených na svých webových stránkách zvolil lokalitu díky strategické poloze Hradce Králové, dobré dopravní dostupnosti a personálnímu zázemí, které poskytuje místní univerzita. „Hradec Králové má silnou průmyslovou tradici, vysoce kvalifikovanou, dostupnou a efektivní pracovní sílu,“ uvádí společnost na svém webu.
Proti záměru výstavby se však začínají objevovat i první protesty. Podle odpůrců výstavby se areál nachází v bezprostřední blízkosti chráněné přírodní lokality Dehetník a navíc zatíží dopravou město.

Na ploše jednadvaceti tisíc metrů čtverečních, kde by měl areál stát, v současnosti pracují archeologové. Ti na místě nalezli pozůstatky slovanského osídlení z doby Velkomoravské říše. Hlavním nálezem jsou důkazy o přítomnosti mohyl. Podrobnosti o nich vypoví až počítačová rekonstrukce. „Ze všech údajů se pokusíme spočítat, kolik zeminy naši předkové na místě vytěžili a jak vysoké mohyly byly. Tak se dozvíme, zda na místě stály dvě stě, tři sta nebo třeba pět set let,“ cituje Idnes.cz archeologa Muzea východních Čech Jiřího Bláhu.

CTP patří k hlavním developerům komerčních nemovitostí v České republice. Provozuje síť 36 CTParků, které se nacházejí po celé České republice, Slovensku, Rumunsku a Polsku. Celková plocha, kterou CTP spravuje, představuje 2 125 000 m2.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nizozemská společnost s nabídkou sedmi milionů neuspěla, zastupitelé černou stavbu nechtějí

Nizozemské společnosti CTA, která na černo postavila haly na okraji Hradce, se nepodařilo změnit názor zastupitelů města. Ti se už v září rozhodli, že firmě nepovolí využívání přístupové komunikace k rozestavěným halám a na prosincovém zasedání své rozhodnutí potvrdili. Se…
Čtěte více

Za legalizaci černé stavby nabízí CTP městu sedm milionů

Sedm milionů korun na jakoukoliv prospěšnou akci. Přesně to nabídla nizozemská firma CTP, která si chce „malým dárkem“ u radnice zajistit dodatečnou legalizaci černé stavby na okraji města. Nabídku společnost přednesla hradeckým zastupitelům – někteří z nich ji zamítli s…
Čtěte více

Nelegální sklady na kraji Hradce stále nemají povolení, hrozí jim demolice

Stavba komerčních skladů a administrativních budov, CTPark, je v Hradci známá jako největší černá stavba historie. Už několik měsíců čeká na dodatečné povolení stavby. Nyní se do boje za zbourání komplexu vložili i občanští aktivisté.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme