Z parkoviště u Flošny zmizí kamiony, vznikne 74 nových míst

Nová místa pro parkování vzniknou u Flošny.
Nová místa pro parkování vzniknou u Flošny. | autor: hradeckralove.cz

Hradecká radnice upraví režim na parkovišti před městským koupalištěm Flošna. Technické služby Hradec Králové zde během srpna nainstalují svislé dopravní značení, betonová svodidla se zábradlím a vyznačí 74 nových parkovacích míst pro osobní vozidla, z toho čtyři pro držitele karet ZTP. Poté již na plochu směrem k Malšovicím, kterou využívali především řidiči kamionů, nebudou moci vjíždět nákladní automobily a autobusy.

„Parkovacích míst je v Hradci Králové nedostatek, každé nové tedy pomůže, natož sedm desítek. Nevidíme důvod, aby v blízkosti historického centra města a městského koupaliště bylo odstavné parkoviště pro kamiony. Navíc lokalita trpěla nepořádkem od některých nezodpovědných řidičů, bylo zde i určité bezpečnostní riziko,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Nyní máme všechna povolení na nové dopravní značení. V současné době již mají technické služby vybraného dodavatele a běží lhůty pro výrobu a dodání betonových svodidel. Budeme dělat maximum pro to, aby zde mohli co nejdříve zdarma parkovat další řidiči, ať už jde o návštěvníky koupaliště nebo dojíždějící a pracující v centru města. Náklady na nové značení a úpravy na parkovišti se odhadují na půl milionu korun, většinu z nich budou tvořit právě svodidla, která tuto plochu orámují, aby chránila cyklostezku,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast městského majetku Pavel Marek.

Na spodním cípu parkoviště u koupaliště Flošna parkovaly především kamiony, během víkendů jich zde bývalo až patnáct. „Město nemá žádnou povinnost zřizovat zázemí pro odstavení kamionů, to je záležitost jejich provozovatelů, případně ŘSD v rámci výstavby tranzitních komunikací. Po úpravách bude mít tato plocha pro parkování zdarma v blízkosti historického centra kapacitu 520 míst plus dvacet pro invalidy,“ dodává náměstek Pavel Marek.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Placení za parkovné bude v Hradci hlídat speciální auto

Ulice Hradce Králové by mohl brázdit už na konci letošního roku nový vůz, který bude využívat městská policie k efektivnějším kontrolám úhrad parkovného ve zpoplatněných zónách. Takzvaný CamCar bude vybaven nejen kamerami, ale i zdroji umožňujícími přijímat a odesílat potřebná…
Čtěte více

V Hradci se zřejmě začne za parkování platit i na sídlištích. Radnice zvažuje v systému velké změny

Placené parkování v Hradci Králové až na malé výjimky dosud nepřekročilo hranici Gočárova silničního okruhu. Ale to by se v budoucnu mělo změnit. Možná už příští rok se za parkování začne platit v Malšovicích, na Moravském, Slezském i Pražském Předměstí. Podle radnice mnoho…
Čtěte více

Škroupova ulice přijde o parkovací místa. Bude obousměrná

Hradecká radnice chce cyklistům zjednodušit jízdu v centru města a lépe tak využívat v březnu otevřenou lávku přes Labe u Aldisu. Chystá proto zavedení obousměrného provozu pro cyklisty ve Škroupově ulici. Její úprava s vyznačením pruhu pro cyklisty si však vyžádá zrušení 22…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme