Z parkoviště u Flošny zmizí kamiony, vznikne 74 nových míst

Nová místa pro parkování vzniknou u Flošny.
Nová místa pro parkování vzniknou u Flošny. | autor: hradeckralove.cz

Hradecká radnice upraví režim na parkovišti před městským koupalištěm Flošna. Technické služby Hradec Králové zde během srpna nainstalují svislé dopravní značení, betonová svodidla se zábradlím a vyznačí 74 nových parkovacích míst pro osobní vozidla, z toho čtyři pro držitele karet ZTP. Poté již na plochu směrem k Malšovicím, kterou využívali především řidiči kamionů, nebudou moci vjíždět nákladní automobily a autobusy.

„Parkovacích míst je v Hradci Králové nedostatek, každé nové tedy pomůže, natož sedm desítek. Nevidíme důvod, aby v blízkosti historického centra města a městského koupaliště bylo odstavné parkoviště pro kamiony. Navíc lokalita trpěla nepořádkem od některých nezodpovědných řidičů, bylo zde i určité bezpečnostní riziko,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Nyní máme všechna povolení na nové dopravní značení. V současné době již mají technické služby vybraného dodavatele a běží lhůty pro výrobu a dodání betonových svodidel. Budeme dělat maximum pro to, aby zde mohli co nejdříve zdarma parkovat další řidiči, ať už jde o návštěvníky koupaliště nebo dojíždějící a pracující v centru města. Náklady na nové značení a úpravy na parkovišti se odhadují na půl milionu korun, většinu z nich budou tvořit právě svodidla, která tuto plochu orámují, aby chránila cyklostezku,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast městského majetku Pavel Marek.

Na spodním cípu parkoviště u koupaliště Flošna parkovaly především kamiony, během víkendů jich zde bývalo až patnáct. „Město nemá žádnou povinnost zřizovat zázemí pro odstavení kamionů, to je záležitost jejich provozovatelů, případně ŘSD v rámci výstavby tranzitních komunikací. Po úpravách bude mít tato plocha pro parkování zdarma v blízkosti historického centra kapacitu 520 míst plus dvacet pro invalidy,“ dodává náměstek Pavel Marek.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Škroupova ulice přijde o parkovací místa. Bude obousměrná

Hradecká radnice chce cyklistům zjednodušit jízdu v centru města a lépe tak využívat v březnu otevřenou lávku přes Labe u Aldisu. Chystá proto zavedení obousměrného provozu pro cyklisty ve Škroupově ulici. Její úprava s vyznačením pruhu pro cyklisty si však vyžádá zrušení 22…
Čtěte více

Vedení města chce znovu otevřít jednání o smlouvě s parkovací firmou ISP

Nové vedení hradecké radnice chce opět otevřít otázku parkování ve městě. Třicetiletá smlouva s parkovací firmou ISP je v polovině a Hradec Králové chce znovu otevřít jednání o jejím zrušení. Před devíti lety se to přitom tehdejšímu primátorovi nezdařilo. Velké diskuse…
Čtěte více

U polikliniky na Slezském Předměstí vyroste parkovací dům

Město ve spolupráci se společností ISP připravuje výstavbu nového parkovacího domu Rožberk. Stát bude v místě stávajícího parkoviště u polikliniky na Slezském Předměstí a poskytne až 284 parkovacích míst ve třech podlažích. Místa na střeše budou upravena pro větší rodinné vozy a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme