Placení za parkovné bude v Hradci hlídat speciální auto

Speciální auto bude hlídat parkování ve městě.
Speciální auto bude hlídat parkování ve městě. | autor: MMHK

Ulice Hradce Králové by mohl brázdit už na konci letošního roku nový vůz, který bude využívat městská policie k efektivnějším kontrolám úhrad parkovného ve zpoplatněných zónách. Takzvaný CamCar bude vybaven nejen kamerami, ale i zdroji umožňujícími přijímat a odesílat potřebná data. Pořízení tohoto vozu za 2,2 miliony korun odsouhlasilo v minulém týdnu zastupitelstvo města.

„CamCar je nejmodernější technologie na trhu, která využívá prvky umělé inteligence k on-line snímání registračních značek kamerami umístěnými na vozidle, a jejich porovnávání s databázemi v reálném čase. Dokáže zkontrolovat a vyhodnotit až 11,5 tisíce registračních značek za hodinu a rozpozná, jestli daný vůz má či nemá oprávnění parkovat v místě, na kterém stojí, nebo jestli má uhrazen poplatek za parkování. Vozidlo umí kontrolovat i různé typy přestupků, jakými je zákaz zastavení, parkování v protisměru, stání na žlutých čárách, ale i zda není po kontrolovaném voze vyhlášeno pátrání,“ vysvětluje ředitel Městské policie Hradec Králové Martin Žďárský.

Díky systému, který je ve speciálním vozidle umístěn, bude možné monitorovat ve městě také obsazenost parkovacích míst v čase. „Předpokládáme zvýšené dodržování pravidel parkovacího systému. Díky systému CamCar se budou moci strážníci věnovat i jiným lokalitám ve městě, tím ovšem nechci říci, že by činnost strážníků v daných lokalitách plně nahradil,“ dodává ředitel Ždárský.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci se zřejmě začne za parkování platit i na sídlištích. Radnice zvažuje v systému velké změny

Placené parkování v Hradci Králové až na malé výjimky dosud nepřekročilo hranici Gočárova silničního okruhu. Ale to by se v budoucnu mělo změnit. Možná už příští rok se za parkování začne platit v Malšovicích, na Moravském, Slezském i Pražském Předměstí. Podle radnice mnoho…
Čtěte více

Škroupova ulice přijde o parkovací místa. Bude obousměrná

Hradecká radnice chce cyklistům zjednodušit jízdu v centru města a lépe tak využívat v březnu otevřenou lávku přes Labe u Aldisu. Chystá proto zavedení obousměrného provozu pro cyklisty ve Škroupově ulici. Její úprava s vyznačením pruhu pro cyklisty si však vyžádá zrušení 22…
Čtěte více

Vedení města chce znovu otevřít jednání o smlouvě s parkovací firmou ISP

Nové vedení hradecké radnice chce opět otevřít otázku parkování ve městě. Třicetiletá smlouva s parkovací firmou ISP je v polovině a Hradec Králové chce znovu otevřít jednání o jejím zrušení. Před devíti lety se to přitom tehdejšímu primátorovi nezdařilo. Velké diskuse…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme