Weber končí na lavičce Hradce, na nový stadion se vrací Kotal

Václav Kotal
Václav Kotal | autor: fchk.cz

Fotbalisté Hradce Králové mají nového trenéra. Po nepřesvědčivých výkonech a čtyřech prohrách v posledních pěti zápasech skončil na lavičce Votroků Jozef Weber. Novým koučem se stává Václav Kotal, který u týmu už v minulosti působil jako hráč i jako trenér, navíc žije v Hradci Králové. Nyní působil jako šéftrenér u druholigové Viktorie Žižkov. O změně na trenérském postup informoval web iSport.cz.

Výkony Votroků zejména v obranné fázi byly špatné již delší dobu, k odvolání Webera vedení týmu přistoupilo po sobotním debaklu 1:5 v Mladé Boleslavi. Již v neděli podle iSportu jednal sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou s Kotalem a ten s nabídkou souhlasil. K týmu se nový trenér připojí v úterý, v neděli ho pak čeká první ostrý zápas. Votroci před domácím publikem přivítají Jablonec.

Realizační tým, na jehož chod má hlavní trenér zásadní vliv, se po odchodu Webera nemění. Původně se spekulovalo, že by si Kotal přivedl s sebou jako asistenta dalšího hradečáka Michala Šmardu, ale z tohoto transferu nakonec sešlo.

Po osmi kolech nejvyšší fotbalové soutěže je Hradec Králové se ziskem sedmi bodů na 11. příčce tabulky. Od posledního místa jej dělí jen 3 body.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více

ZVEME: Bude se běhat, hrát fotbal, jíst čokoláda a řádit v maskách

O víkendu se bude v Hradci Králové sportovat i kulturně žít. Votroci odehrají derby s Pardubicemi, poběží se jarní běh v novohradeckých lesích. Ve Futuru můžete navštívit Čokoládový festival, děti můžete vzít na Velikonoční pohádku, karneval nebo koncert Štístka a Poupěnky.
Čtěte více

Votrokům se příprava vydařila, v neděli přivítají Bohemku

Minimální změny v kádru a výsledkově úspěšná zimní příprava. Tak lze stručně shrnout dění o zimní přestávce v fotbalovém klubu FC Hradec Králové. Zda se stabilizovaný kádr a dobré výkony v přípravných zápasech promítnou i do jarní části fotbalové ligy, se může ukázat už tuto…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme