Štítky: | Magistrát | Volby Hradec Králové |

Voličské průkazy k prezidentským volbám lze vyzvednout už jenom osobně

O voličské průkazy je možné požádat ještě do středy
O voličské průkazy je možné požádat ještě do středy

Už tento pátek a sobotu proběhnou první přímé volby hlavy státu.

Přípravy na proces prezidenstkých voleb běží na královéhradeckém magistrátu už na plné obrátky a s přípravami souvisí i vydávání voličských průkazů.

O jejich vydání bylo možné písemně požádat pouze do minulého pátku. Kdo si ho nestihl vyřídit, má ještě možnost tak učinit do této středy 9. ledna, použádat však může už pouze osobně.  

"Volba prezidenta republiky se v souladu s rozhodnutím předsedy Senátu Parlamentu ČR uskuteční ve dnech 11. a 12. 1. 2013. V první den volby – v pátek 11. 1. 2013 proběhne hlasování od 14.00 do 22.00 hodin, v druhý den volby – v sobotu 12. 1. 2013 se bude hlasovat od 8.00 do 14.00 hodin," popsala průběh voleb Magdalena Vlčková, tisková mluvčí magistrátu. 

I v těchto volbách lze volit na voličský průkaz. "O jeho vydání mohou občané požádat na ohlašovně trvalých pobytů, v případě Hradečanů zde na magistrátu města,“ vysvětlila Ľudmila Ducháčová, vedoucí správního odboru královéhradeckého magistrátu.   

 Vzor žádosti o vydání voličského průkazu je k dispozici na webovém portálu města. "Na hlavní straně v modrém menu pod názvem „VOLBY“. Zde jsou už umístěny informace k volbám, které jsou postupně s blížícím se termínem aktualizovány," informovala mluvčí radnice. 

Žádost o vydání voličského průkazu je možné stáhnout na webových stránkách města.

Pokud se o vítězi na Hrad nerozhodne už tento víkend, ve dnech 25. a 26. ledna se uskuteční případné druhé kolo prezidentských voleb.  Časy otevření volebních místností budou stejné jako v prvním kole. 

Hradečané mohou volit podle svých zvyklostí ve stovce volebních okrsků. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
7.1.2013 11:08
Pavla (neregistrovaný)
Seznam okrsků
Dobrý den,

je někde možné nalézt seznam volebních okrsků včetně míst, kde volba probíhá?
Přestěhovali jsme se do Malšovic, lístky nám ještě nepřišly a nevím na jaké místo jít volit. Díky za pomoc.
7.1.2013 15:05
Veronika Volejníková  (Administrátor +7)
RE: Seznam okrsků
Dobrý den, seznam okrsků je zveřejněn na webových stránkách města a kde stažení je zde: www.hradeckralove.org/file/5449/

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme