Štítky: | Krimi | loupež | krádež | policie |

VIDEO: Policisté dopadli tři mladíky, co přepadli benzinku v Hradci

Mladíci ukradli jen něco málo přes tisíc korun.
Mladíci ukradli jen něco málo přes tisíc korun. | autor: PČR

Tři mladíky, kteří 10. března přepadli benzínku na okraji Hradce Králové, kriminalisté v pondělí dopadli. Loupežného přepadení se měli dopustit tři mladíci ve věku 19, 20 a 21 let. V současné době jsou již všichni tři obviněni z trestného činu loupež, za což jim hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

"Na lince 158 jsme v neděli 10.3. krátce před 22. hodinou přijali dvě oznámení o přepadení jedné benzinové čerpací stanice na okraji Hradce Králové. První provedl muž, který projížděl okolo benzinky a kdy mu podezřele prchající trojice s kuklami na hlavě a pravděpodobně baseballovými pálkami v ruce málem skočila pod kola. Druhé oznámení zavolala o minutu později přímo obsluha pumpy," uvádí Iva Kormošová, tisková mluvčí královéhradecké Policie.

Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky, výjezdová skupina včetně psovodů se služebními psy. Přepadená žena policistům řekla, že do benzinky vstoupili tři maskovaní muži, z nichž dva měli hole v ruce. Jeden z nich praštil holí do pultu, shodil stojan s cukrovinkami a všichni křičeli, ať jim dá peníze. Žena se pokusila jednomu z nich dokonce strhnout kuklu z hlavy, což se jí však nepodařilo a z pokladny jim vydala něco málo přes tisíc korun. Jen co jim dala do přinesené tašky peníze, dali se na útěk.

Žena za nimi ještě vyběhla, aby zjistila, jakým směrem utíkají. V kase bylo tak málo peněz proto, že celodenní tržbu obsluha přibližně čtvrt hodiny před přepadením odvezla a v kase nechala těch pár set korun, které vydala pachatelům. Žena naštěstí při přepadení kromě psychické újmy neutrpěla žádné zranění.

Hlídky ten večer štěstí neměly, nepodařilo se jim nikoho podezřelého najít a kriminalisté po trojici začali intenzivně pátrat. Výše zmíněnou trojici zadržei policisté až v pondělí ráno. Obvinění mladíci se k přepadení přiznali a řekli, že peníze z loupeže vzápětí utratili na jiné benzince za cigarety a jídlo. Uvedli, že na pumpu, kterou si vytipovali a několik dní si předem i obhlédli, přijeli osobním vozidlem. Dvě kukly si udělali ze starých čepic a jednu chybějící si den předtím koupili. Dále řekli, že hole, z kterých se nakonec vyklubala násada na krumpáč a sekyra, rukavice i kukly vyhodili někde po cestě při ujíždění. Při prohlídce auta však policisté jednu rukavici a jednu kuklu našli pod sedačkou.

Protože ani jeden z nich nebyl nikdy v minulosti trestán, nepodali policisté podnět na vzetí do vazby a jsou stíháni na svobodě.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kvůli oslavě vandalů Na Plachtě utekl divoký hřebec

Celý den trvalo ochráncům přírody odchytit divokého koně Mildu, který uprchl z ohrady v přírodní památce Na Plachtě na okraji Hradce Králové. Přímo tam si totiž neznámí vandalové uspořádali o víkendu party s táborákem a záměrně poškodili elektrický ohradník, aby si zkrátili…
Čtěte více

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Policie hledá sprejera, který poničil více než dvacet domů

V noci z pátka na sobotu (28.8.-29.8.) zatím neznámý pachatel posprejoval více jak dvacet bytových domů v centru Hradce Králové. Jedná se o nápisy "DFS", "EX" a "ARY" v různých barvách a velikostech na domech na Eliščině nábřeží, Gočárově třídě, na náměstí Svobody, na ulici ČSA,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme