Vánoční trhy v Hradci zpestří novinka. Umělé kluziště

Letos zimu v Hradci zpestří umělé kluziště
Letos zimu v Hradci zpestří umělé kluziště | autor: pixabay.com

Velké venkovní umělé kluziště letos oživí Vánoční trhy na Velkém náměstí. Bude se bruslit na ploše velké 28x14 metrů. Hradečtí zastupitelé minulý týden schválili 3,5 milionu korun, za které by měly technické služby pořídit samotné kluziště a další potřebné vybavení. Možnost zabruslit si v centru města pod širým nebem budou mít Hradečáci po celou zimu. Po skončení vánočních trhů se kluziště přesune na Masarykovo či Ulrichovo náměstí, kde bude přístupné až do března. Informaci přináší web Salonky HK.

Kluziště bude možné poprvé vyzkoušet na vánočních trzích na Velkém náměstí. Letos se trhy uskuteční od 8. do 22. prosince. „Zrovna dáváme do kupy program vánočních trhů a máme pro Hradečáky krásné překvapení – kluziště. Program bude bohatý jako minulý rok a bude i nové atraktivnější rozmístění stánků. Bližší podrobnosti k programu trhů brzy zveřejníme,“ řekla Salonkám náměstkyně primátorky pro kulturu Ilona Dvořáková.

Kluziště s rozměry 28x14 metrů nebude mít přírodní led, ale umělý povrch. „Rozhodli jsme se použít umělý povrch. Vyptával jsem se ve městech s venkovním kluzištěm s přírodním ledem a zjistil jsem, že od toho vzhledem k vysokým provozním nákladům odcházejí,“ vysvětlil náměstek primátorky pro sport Miroslav Hloušek (ODS), který si vzal projekt na starost. Kluziště bude ohraničené mantinely, kolem budou lavičky na přezutí a plocha, která zabrání ztupení nože bruslí.

Návštěvníci si bruslení pod širým nebem užijí i po Vánocích, jen na jiném místě. Mezi svátky musí kluziště Velké náměstí opustit kvůli parkovací ploše, kterou bude zabírat. Přesune se buď na Masarykovo, nebo Ulrichovo náměstí. Které z míst bude lépe vyhovovat si nechá město poradit dodavateli. Pokud počasí dovolí, zůstane kluziště veřejnosti přístupné až do jara. „Kluziště by mohlo být každou zimu otevřené od prosince do března. Mimo sezónu bude uklizené ve skladu Technických služeb na letišti v některém z úlů po letadlech. Tam je tma a zima, což je pro kluziště ideální,“ uvedl náměstek Pavel Vrbický (Piráti) zodpovídající za Technické služby.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Farmářské trhy v Hradci nově na Tylově nábřeží. Pořádá je parta nadšenců

V Hradci se minulou sobotu na Tylové nábřeží sešli farmáři a lidé si tak mohli nakoupit regionální potraviny. Přitom to původně vypadalo, že s farmářskými trhy bude letos v Hradci konec, z důvodu malého zájmu prodejců i návštěvnosti vedle Atria, se jejich pořádání zrušilo. Proto…
Čtěte více

ZVEME: Oslavte Valentýna během, vezměte děti bruslit nebo na maškarní

Dětem na Hradecku začínají jarní prázdniny a s nimi také akce v Městských lázních, ale i nadcházející víkend nabídne v Hradci Králové mnoho rozmanitých akcí. Bude se tančit, slavit, improvizovat. Můžete oslavit Valentýna běžeckým závodem, můžete si jít zabruslit nebo vzít děti…
Čtěte více

ZVEME: Na vánoční koncerty, zpívání se skauty i putování za jesličkami

Vánoční víkend v Hradci Králové nabídne hned několik koncertů, přijede Jaroslav Svěcený s Václavem Uhlířem i Felix Slováček a Martin Strejc, zazpívat si můžete se skauty u hradeckého divadla a odnést si na štědrovečerní stůl betlémské světlo. Obdivovat můžete ve Sboru kněze…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme