Štítky: | Lesy | Městské lesy | cyklostezka |

V srpnu se začne budovat cyklostezka od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu

Cyklostezka do lesa zajistí bezpečnost.
Cyklostezka do lesa zajistí bezpečnost. | autor: cs.wikipedie.cz

Během srpna by měly být zahájeny přípravné práce na vybudování nové cyklostezky v hradeckých městských lesích. Ta povede od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu a bude lemovat silniční komunikaci Hradečnici, kterou doposud využívali chodci i vozidla společně. Díky nové stezce dojde k jejich oddělení a bude tak zajištěna větší bezpečnost i příjemnější sportování. Celá akce vyjde na necelých 7,9 milionu včetně DPH, většinu této částky by měla pokrýt dotace.

„Hradecké městské lesy jsou velmi oblíbenou destinací, kam denně vyráží stovky až tisíce turistů. Právě Hradečnice je jednou z nejfrekventovanějších stezek v tomto území a pohybují se na ní jak automobily a vozidla MHD, tak sportovci. K vybudování nové stezky, která bude Hradečnici lemovat, přistupujeme na základě připomínek a podnětů od veřejnosti. Dojde tak k výraznému zvýšení bezpečnosti cyklistů, bruslařů, chodců a dalších sportovců, řidiči budou moci počítat s plynulejší jízdou,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Práce na vybudování nové stezky by měly být zahájeny ještě letos v srpnu. Komunikace bude začínat u Zděné boudy a povede až k Lesnímu hřbitovu, bude téměř 800 metrů dlouhá a tři metry široká. „Na jednání rady města jsme schválili zhotovitele této investiční akce. Vítězná nabídka byla v ceně necelých 7,9 milionu korun včetně DPH. V následujících dnech budeme s vítězem tendru podepisovat smlouvu o dílo. Samotné přípravné a stavební práce pak budou zahájeny do deseti dnů od podpisu smlouvy. Na dokončení díla má zhotovitel šest měsíců,“ informuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Pokud vše půjde bez komplikací, začne stezka Hradečanům sloužit už během jarních měsíců.

Na její vybudování chce město také získat dotační příspěvek ze Státního fondu dopravní struktury v rámci dotačního programu Cyklostezky, cyklopruhy 2022. „V červnu nám výbor státního fondu schválil žádost o dotaci. Pokrýt by měla 85 % všech způsobilých výdajů, což nyní odpovídá částce necelých sedmi milionů,“ uvádí náměstkyně primátor pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.7.2022 11:18
Marie (neregistrovaný)
Vždyť je tam lesní cestička pro kola !To přeci stačí.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový projekt na stezku k lesnímu hřbitovu bude počítat s vodou i živočichy

V minulých letech město připravovalo novou stezku pro cyklisty, bruslaře i chodce podél Hradečnice od Zděné boudy směrem k lesnímu hřbitovu. Výstavbu ale zastavila podzemní voda a nález zvláště chráněných živočichů. Město se proto chystá přepracovat původní projektovou…
Čtěte více

Lesníci začnou vánoční stromky prodávat v pátek. Jaké budou ceny?

Jen pár dní před první adventní nedělí bude zahájen prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů. I letos budou k dispozici různé druhy jehličnanů z lesů i plantáží. Ceny se oproti loňskému roku nezměnily, pohybují se v rozmezí od 250 do 600 korun podle druhu. Prodej…
Čtěte více

Další tělocvična vznikla u běžeckého okruhu v městských lesích

V létě tohoto roku vznikl v hradeckých městských lesích 800 metrů dlouhý běžecký okruh se speciálním přírodním povrchem. V těchto dnech jej Městské lesy Hradec Králové doplnily o nové fitness prvky. Pro sportovce tak vznikl jedinečný prostor, který nabízí zdravý způsob…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme