Štítky: | Lesy | Městské lesy | cyklostezka |

V srpnu se začne budovat cyklostezka od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu

Cyklostezka do lesa zajistí bezpečnost.
Cyklostezka do lesa zajistí bezpečnost. | autor: cs.wikipedie.cz

Během srpna by měly být zahájeny přípravné práce na vybudování nové cyklostezky v hradeckých městských lesích. Ta povede od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu a bude lemovat silniční komunikaci Hradečnici, kterou doposud využívali chodci i vozidla společně. Díky nové stezce dojde k jejich oddělení a bude tak zajištěna větší bezpečnost i příjemnější sportování. Celá akce vyjde na necelých 7,9 milionu včetně DPH, většinu této částky by měla pokrýt dotace.

„Hradecké městské lesy jsou velmi oblíbenou destinací, kam denně vyráží stovky až tisíce turistů. Právě Hradečnice je jednou z nejfrekventovanějších stezek v tomto území a pohybují se na ní jak automobily a vozidla MHD, tak sportovci. K vybudování nové stezky, která bude Hradečnici lemovat, přistupujeme na základě připomínek a podnětů od veřejnosti. Dojde tak k výraznému zvýšení bezpečnosti cyklistů, bruslařů, chodců a dalších sportovců, řidiči budou moci počítat s plynulejší jízdou,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Práce na vybudování nové stezky by měly být zahájeny ještě letos v srpnu. Komunikace bude začínat u Zděné boudy a povede až k Lesnímu hřbitovu, bude téměř 800 metrů dlouhá a tři metry široká. „Na jednání rady města jsme schválili zhotovitele této investiční akce. Vítězná nabídka byla v ceně necelých 7,9 milionu korun včetně DPH. V následujících dnech budeme s vítězem tendru podepisovat smlouvu o dílo. Samotné přípravné a stavební práce pak budou zahájeny do deseti dnů od podpisu smlouvy. Na dokončení díla má zhotovitel šest měsíců,“ informuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Pokud vše půjde bez komplikací, začne stezka Hradečanům sloužit už během jarních měsíců.

Na její vybudování chce město také získat dotační příspěvek ze Státního fondu dopravní struktury v rámci dotačního programu Cyklostezky, cyklopruhy 2022. „V červnu nám výbor státního fondu schválil žádost o dotaci. Pokrýt by měla 85 % všech způsobilých výdajů, což nyní odpovídá částce necelých sedmi milionů,“ uvádí náměstkyně primátor pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.7.2022 11:18
Marie (neregistrovaný)
Vždyť je tam lesní cestička pro kola !To přeci stačí.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Medaile letos získali sportovec, vědci i městské lesy

U příležitosti výročí založení samostatného československého státu se předával medaile i v hradecké filharmonii. Letos je získali vodní slalomář Vojtěch Heger, farmakolog profesor Jaroslav Květina in memoriam a astronom Martin Lehký in memoriam. Za dlouholetou péči o městské…
Čtěte více

Nová naučná stezka pro děti se otevřela v areálu kempu Stříbrného rybníka

V areálu kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové, který patří mezi oblíbené turistické destinace na východě Čech, se pro děti otevřela naučná stezka. Vede z kempu směrem k občerstvení U Pytláka a seznámí návštěvníky se zvířaty žijícími v místních lesích a dalšími prvky s…
Čtěte více

Od Zděné boudy k Lesnímu hřbitovu povede nová cyklostezka

Už letos by měla sloužit nová cyklostezka od Zděné boudy až k Lesnímu hřbitovu. Cyklistům a chodcům zajistí příjemnější a především bezpečnější pohyb po vozovce. Nová stezka bude kopírovat komunikaci Hradečnici, která zůstane pouze pro motorová vozidla. Během jarních měsíců bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme