V Malšovicích vzniká další atrakce: 3D bludiště v korunách stromů s tobogánem

K malšovickému lanovému centru Park na větvi přibude 3D bludiště v korunách stromů.
K malšovickému lanovému centru Park na větvi přibude 3D bludiště v korunách stromů. | autor: parknavetvi.cz

V lese poblíž Zděné boudy a Lesního hřbitova na jihovýchodním konci Hradce Králové právě dělníci dokončují práce na visuté pohybové dílně s tobogánem a desítkami pohybových prvků. Hned vedle Parku na větvi v hradeckých Malšovicích vzniká nové lanové hřiště s názvem 3D Bludiště, ze kterého povede ven velký zatočený tobogán vedoucí z nejvyššího patra až na zem.

"3D bludiště jsme začali stavět loni na podzim. Nyní je stavba za zhruba 9 milionů korun těsně před dokončením," vysvětlil vedoucí areálu Radek Vychopeň. Investor původně plánoval novou atrakci otevřít již se začátek jarní sezóny. V souvislosti se současnými opatřeními vlády ohledně covid-19 je však termín otevření areálu nejistý.

"Plánovali jsme otevřít nejpozději o Velikonocích. Vzhledem k současné situaci je už jisté, že to se nepodaří a reálný termín se obtížně odhaduje.Nezáleží to na nás. V plánu je velká otvírací událost na den dětí 1. 6. a nezbývá nám než doufat, že to koronavirová situace dovolí," uvedl ještě před velikonočními svátky Vychopeň.

Tobogán je ve výšce 9 metrů

V 3D Bludišti bude lákat přes 9 metrů vysoký a 14 metrů dlouhý tobogán, který bude nejrychlejší cestou z korun stromů zpátky na zem. Na rozdíl od hřiště Na Větvi, které se skládá hlavně ze sítí a provazů, 3D bludiště nabídne mnohem více dřeva. Obdélníková stavba skládající se ze šestnácti lávek má tři podlaží ve výšce zhruba čtyř, respektove šesti a devíti metrů.

Jednotlivá patra vypadají jako dlouhé dokola jdoucí chodby nadité překážkami, prolézačkami a herními prvky. Kdo by čekal pevnou půdu pod nohama, bude zklamaný, protože všechna patra jsou visutá. "Jakkoli jednotlivé překážky náležitě prověří motorické schopnosti svých návštěvníků, atrakce je natolik bezpečná, že na rozdíl od klasických lanových center nevyžaduje žádné osobní lanové jištění," vysvětlil Radek Vychopeň

3D Bludiště volně navazuje na hřiště Na Větvi, které se otevřelo loni. Primární vchod do korun stromů bude ve stejném místě jako dosud, tedy po nakloněné síti hřiště Na Větvi. Celá atrakce je umístěna v prostoru lesa v blízkosti lesních cest. Park je rozdělen na veřejně přístupnou a zpoplatněnou část. 

autor: parknavetvi.cz
autor: parknavetvi.cz
autor: parknavetvi.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Uzavírka Úprkovy ulice změní trasy linek číslo 11 a 17. Změny začnou od 7. července

Kvůli opravě vozovky v Úprkově ulici bude v termínu od 7. července až do 24. října uzavřena část silnice mezi Malšovicemi a Malšovou Lhotou. Rekonstrukce hlavního průtahu v hradeckých Malšovicích bude pokračovat poslední etapou. Opravovat se bude silniční povrch Úprkovy ulice,…
Čtěte více

Opravy Úprkovy ulice začnou v červenci. Uzavírka ovlivní i provoz MHD

Rekonstrukce hlavního průtahu v hradeckých Malšovicích bude pokračovat poslední etapou. Opravovat se bude silniční povrch Úprkovy ulice, dojde i na nové chodníky a úpravu těch stávajících, vybudování nové zastávky MHD, úpravu zeleně a doplnění osvětlení. Práce by měly být…
Čtěte více

Hradec postaví nejen seniorům fitpark na Stříbrňáku, další budou následovat

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela radnice dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme