Štítky: | Hřiště | sportoviště |

Přes léto chce město opravit sportoviště. Která to budou a na co se jejich uživatelé mohou těšit?

Hradecká hřiště čekají úpravy.
Hradecká hřiště čekají úpravy. | autor: TSHK

Oprava hradeckých sportovišť čeká přes prázdniny na pracovníky Technických služeb Hradec Králové (TSHK) a zhotovitele. Téměř 15 milionů korun poputuje na instalaci úsporného osvětlení, multimediální LED obrazovky a opravu hracích ploch. Úpravy se týkají hřišť v Třebši, na Pláckách, v Ruseku, v Mandysově ulici, na Bavlně i na Pouchově.

„Největší opravu čekáme ve sportovní hale v Třebši, kde nejprve nainstalujeme nové osvětlení. Úsporná světla potom doplníme moderní LED obrazovkou s novou časomírou,“ říká k naplánovaným pracím náměstek primátorky pro správu majetku Pavel Vrbický. Nová obrazovka nahradí stávající s chybami a umožní kompletní řízení celé haly včetně sirén. Řemeslníci v hale navíc povrchově opraví i sportovní podlahu s barevným vyznačením jednotlivých hřišť. „Opravou chceme zvýšit celkovou úroveň kvality pro sportovce a pro mezinárodní akce,“ vysvětluje Vrbický. Rekonstrukce pro halu v Třebši vyjdou na téměř 5,3 milionu korun včetně DPH a proběhnou především v létě. Nejdéle bude trvat oprava podlahy s předpokládaným koncem 20. září.

V červenci započne také rozsáhlá rekonstrukce sportovních ploch v areálu TJ Dynamo Plácky. Stavbaři na místě zmodernizují hřiště na plochu s umělým trávníkem a síťovým záchytným systémem. K hřišti také vyhotoví workoutové hřiště k posilování těla vlastní vahou. Hřiště s cvičebními pomůckami bude stát kolem 5,2 milionu korun včetně DPH a stavba potrvá přibližně tři měsíce.

Dalších téměř 4,5 milionu korun s DPH budou přes léto stát výměny a opravy herních ploch. Na konci července jako první dokončí TSHK opravu antukové plochy v městské části Rusek. Na konci srpna bude následovat oprava poškozených míst tartanové dráhy na hřišti Základní školy Mandysova. „Dráhu a doskočiště musíme opravit především kvůli prasklinám od kořenů. Obnovíme vrchní vrstvu a celou dráhu nově nalajnujeme,“ komentuje veřejnou zakázku vedoucí střediska sportoviště TSHK Michal Koťan. Opravě se nevyhne ani sportovní areál Bavlna. Od července do konce září tu pracovníci vymění poškozený umělý fotbalový trávník.

Na letní údržbu posléze naváže i sportovní areál Pouchov. Do konce roku zde mají řemeslníci naplánovanou instalaci nových záchytných sítí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.7.2023 11:15
Pavel (neregistrovaný)
oprava sportovní haly v Třebši
Jak dlouho ta hala je po rozšíření areálu a opravách? a už nová světla?
19.7.2023 11:17
Pepa (neregistrovaný)
RE: oprava sportovní haly v Třebši
Tato multifunkční sportovní hala byla uvedena do provozu v květnu 2008, tréninková hala je v provozu od srpna 2013.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Herní prvky pro tělesně postižené děti budou na hřištích do konce června

Speciální houpačky pro tělesně postižené děti instalují Technické služby Hradec Králové na dětském hřišti v ulici Jungmannova-Hrubínova a na dopravním hřišti v Třebši. Cena houpaček se vyšplhá na téměř půl milionu korun. Děti se budou moci pohoupat na obou z nich už od konce…
Čtěte více

Hradec chce opravit dětská hřiště. Bude myslet i na postižené děti

Celkem tři miliony korun se chystá město investovat do dětských hřišť v Hradci Králové. Polovina financí bude použita na nákup speciálních herních prvků pro děti se zdravotním postižením. Za dalších 1,5 milionu korun provedou technické služby opravu a výměnu stávajících herních…
Čtěte více

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme