Štítky: | Lesy | Pro děti |

V hradeckých lesích vyroste hradiště pro děti

Královéhradecké městské lesy plánují v příštím roce vystavět rytířské hradiště pro děti. Malí Hradečané i jejich rodiče tak kousek za lesním hřbitovem najdou hrad i s palisádou anebo malým amfiteátrem.

Dětské hřiště, které by mohlo být v příštím roce vybudováno v městských lesích na pasece za lesním hřbitovem, bude svým pojetím připomínat středověký hrad. Podle vedení Městských lesů Hradec Králové půjde ve zdejším regionu o ojedinělé hřiště, které se má stát vyhledávaným cílem rodinných výletů.

„Plocha o rozměru zhruba 50 x 55 metrů bude ohraničena palisádou se čtyřmi vstupními otevřenými bránami. Uprostřed bude dvoupodlažní dřevěný hrad, na který naváže malý amfiteátr. Vstupní brány s dvojicemi věží budou doplněny schodišti, skluzavkami anebo horolezeckými stěnami,“ popsala podobu hradiště Lenka Zídková z městských lesů. Doplnila ještě, že součástí budou dřevěné malované postavy krále, královny, rytířů a dalších postav - včetně zvířátek. „Stavby budou doplněny dřevěnými herními prvky – houpačkami, prolézačkami, nebude chybět pískoviště a překážková dráha. Projekt počítá i s dřevěnými plastikami, které doplní atmosféru středověkého hradiště,“ prozradil Milan Zerzán, ředitel hradeckých městských lesů.

Mezi dalšími prvky, které v hradeckých lesích nově slouží k rekreaci obyvatel, patří ohniště a asfaltové stezky. Jejich počty se úspěšně rozšířily. „Vznikla také nová chata u Výskytu, máme pohádkovou stezku a bude postavena nová autobusová zastávka u lesního hřbitova. Všechny tyto projekty přibližují les občanům,“ konstatoval náměstek primátora Martin Soukup, do jehož gesce patří správa majetku a městské organizace. Projekt je zatím ve fázi územního řízení, ještě budou následovat další nezbytné schvalovací procesy.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

I letos můžete v Hradci Králové bloudit v kukuřičném poli

Pokud vymýšlíte na prázdninové dny program pro děti, máme pro vás tip. I letos patří k prázdninovým atrakcím v Hradci Králové kukuřičné bludiště. Tentokrát vzniklo ve Věkoších u železniční tratě a je větší než fotbalové hřiště. Trasa v kukuřičném labyrintu měří necelé čtyři…
Čtěte více

Hradecké jesle slaví. Jejich první svěřenci jsou dnes senioři

Chodili jste do hradeckých jeslí? Určitě jste nebyli sami, existují již šedesát let a za dobu jejich existence tudy prošlo bezmála tři a půl tisíce dětí, přičemž první absolventi tohoto zařízení jsou dnes na prahu seniorského věku. Oslavy 60. výročí, na které jsou zváni všichni,…
Čtěte více

Na stavbu unikátního sídla v Hradci nyní nemají Lesy ČR peníze

Unikátní a velkorysá stavba nového sídla podniku Lesy České republiky v Hradci Králové se odsouvá na neurčito. Za to, že společnost bude i nadále sídlit ve starém paneláku ze 70. let, může kůrovcová kalamita. Lesy zkrátka musejí šetřit. Podle původních plánů obrovská dřevostavba…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme