Stříbrňák nabídne další ubytovací jednotky. A nejen to

Nové chatky na Stříbrném rybníku.
Nové chatky na Stříbrném rybníku. | autor: FB MMHK

Městské lesy Hradec Králové chystají v areálu kempu Stříbrný rybník další novinky. Ke konci letošního roku by zde měla ubytovací kapacitu rozšířit pětice nových chatek, a to včetně mol u vody. Za inženýrské sítě a projekt zaplatí město více než čtyři miliony korun včetně DPH. Samotná výstavba chatek bude financována Městskými lesy.

K výstavbě inženýrských sítí a následně i výstavbě samotných chatek dojde na poloostrově v areálu kempu Stříbrný rybník. „Město poskytne více než čtyři miliony korun na financování inženýrských sítí. Z této částky bude určeno téměř 286 tisíc korun pro projektovou dokumentaci,“ říká náměstek pro oblast investic Lukáš Řádek. V brzké době dojde i k podpisu smlouvy mezi společností Městské lesy a městem, aby bylo možné zahájit práce na zasíťování. „Vše se připravuje tak, aby mohla být soutěž na zhotovitele stavby vyhlášena v létě. Práce na stavbě pěti chatek by mohly být započaty na přelomu roku, práce na molech již o něco dříve. Předpokládaná cena jedné chatky s vybavením včetně mola je stanovena přibližně na 2,4 milionu korun včetně DPH, “ říká ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán. Každá z těchto pěti nových chatek bude moci ubytovat až šest osob.

Ubytovací kapacita areálu kempu Stříbrný rybník je 2,5 tisíce návštěvníků. Hosté zde mají k dispozici patnáct chatek, ve kterých může být ubytováno až 12 lidí, dále je zde desítka mobilhomů, každý pro čtyři osoby, jsou tu také čtyř a šestilůžkové stany, ale je tu i možnost se ubytovat ve vlastním stanu či v karavanu. Na letošní květen je kapacita ubytovacích zařízení téměř zaplněna, v dalších měsících je zaplněna přibližně ze 70 procent.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Otevírá se nový lanový park, votroci vyzvou Olomouc

Jaké akce nabídne tento víkend v Hradci Králové? Můžete si zasportovat a přijmout květnovou výzvu ježdění do práce na kole, v kempu Štříbrný rybník se otevírá nový lanový park a pojede se noční jízda na koloběžkách. V Aldisu se koná mezinárodní prodejní výstava minerálů, na…
Čtěte více

Stříbrňák pomáhají čistit candáti

Kvalita vody ve Stříbrném rybníku by se měla postupně začít zlepšovat, pomoci mají roční candáti obecní. Zhruba 500 těchto ryb inulý týden vypustili hradečtí lesníci do jeho vod. Candáti by díky přirozenému potravnímu řetězci měli přispět k udržení stabilního množství planktonu…
Čtěte více

ZVEME: Na letiště se sjedou americké káry, děti budou závodit na horských kolech

O víkendu bude v Hradci Králové opět pěkně živo. Votroci vyzvou Zlín a odehrají již druhý zápas ve zbrusu nové fotbalové aréně v Malšovicích, na hradecké letiště se sjedou legendární americké vozy a v kempu Stříbrný rybník budou malí indiáni hledat poklad. Malí cyklisti budou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme