Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Areál Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází obnovou.
Areál Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází obnovou. | autor: Městské lesy HK

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.

Staré podlahy v chatkách byly podle provozovatelů v zoufalém stavu, proto se rozhodli pro kompletní výměnu a nová linolea. Po sundání původního krytu navíc zjistili, že desky jsou shnilé a musí se též vyměnit. Byla nutná také výměna přímotopů, nová výmalba a rekonstrunkce kuchyněk.

Lanové centrum v areálu Kempu Stříbrný rybník bylo na přání majitele odstraněno. "V současné době máme tři zájemce o vystavění a provozování nového centra, které bude odpovídat současným normám. Realizace by mohla připadnout na rok 2021," slibují zástupci společnosti Městské lesy Hradec Králové, která v lednu kemp převzala a má s ním velké plány.

Kácení stromů a výsadba nových

Odborníci ze společnosti Městské lesy Hradec Králové se po převzetí kempu zaměřili na zanedbaný porost na poloostrově Stříbrného rybníka. Mnoho stromů podle nich bylo ve velmi špatném zdravotní stavu – uschlé, napadené houbami a hmyzími škůdci. Některé měly místo koruny jen dvě malé větve. Velkým problémem z hlediska stability porostu je i přeštíhlení, kvůli kterému jsou stromy náchylné ke zlomům a tedy nebezpečné.

"Po odborném zásahu byly na ploše ponecháni jen zdraví, kvalitní jedinci a mladé stromy v podrostu (především duby a třešně ptačí)," uvedli noví provozovatelé z městské společnosti. Zasadili 14 třešní ptačích a dva duby.

V areálu Stříbrný rybník přibudou také nové stany a časem i nová restaurace, sociální zařízení a enviromentální centrum. Návštěvníci se mohou těšit také na venkovní vybavení jako jsou lavičky, odpočinková místa a ohniště. Dále je v plánu víceúčelová sportovní plocha, kde by v zimě mohla být ledová plocha a v létě písčitá plocha pro více sportovců. Mezi dalšími novinkami bude minigolf, laser game nebo vodní atrakce.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec Králové letos dokončí investiční akce za téměř 300 milionů. Které?

Které projekty hodlá v letošním roce město Hradec Králové začít či dokončit? Necelých 300 milionů korun půjde na budovu odlehčovací služby v Honkově ulici, novou sportovní halu na Pouchově, rekonstrukci ulice Hlavní nebo bytový dům na Pražské třídě v Kuklenách. Také…
Čtěte více

Hradecký kapr má certifikát a letos vám ho mohou dovézt až domů

Hradecký kapr byl certifikován jako regionální produkt - oceněna tak byla nejen jeho výjimečná kvalita, ale také chov v přírodních podmínkách, výroba ohleduplná k životnímu prostředí a pevná vazba na Hradecko, která sahá staletí do historie našeho kraje. Alespoň tak zní…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme