Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Areál Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází obnovou.
Areál Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází obnovou. | autor: Městské lesy HK

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.

Staré podlahy v chatkách byly podle provozovatelů v zoufalém stavu, proto se rozhodli pro kompletní výměnu a nová linolea. Po sundání původního krytu navíc zjistili, že desky jsou shnilé a musí se též vyměnit. Byla nutná také výměna přímotopů, nová výmalba a rekonstrunkce kuchyněk.

Lanové centrum v areálu Kempu Stříbrný rybník bylo na přání majitele odstraněno. "V současné době máme tři zájemce o vystavění a provozování nového centra, které bude odpovídat současným normám. Realizace by mohla připadnout na rok 2021," slibují zástupci společnosti Městské lesy Hradec Králové, která v lednu kemp převzala a má s ním velké plány.

Kácení stromů a výsadba nových

Odborníci ze společnosti Městské lesy Hradec Králové se po převzetí kempu zaměřili na zanedbaný porost na poloostrově Stříbrného rybníka. Mnoho stromů podle nich bylo ve velmi špatném zdravotní stavu – uschlé, napadené houbami a hmyzími škůdci. Některé měly místo koruny jen dvě malé větve. Velkým problémem z hlediska stability porostu je i přeštíhlení, kvůli kterému jsou stromy náchylné ke zlomům a tedy nebezpečné.

"Po odborném zásahu byly na ploše ponecháni jen zdraví, kvalitní jedinci a mladé stromy v podrostu (především duby a třešně ptačí)," uvedli noví provozovatelé z městské společnosti. Zasadili 14 třešní ptačích a dva duby.

V areálu Stříbrný rybník přibudou také nové stany a časem i nová restaurace, sociální zařízení a enviromentální centrum. Návštěvníci se mohou těšit také na venkovní vybavení jako jsou lavičky, odpočinková místa a ohniště. Dále je v plánu víceúčelová sportovní plocha, kde by v zimě mohla být ledová plocha a v létě písčitá plocha pro více sportovců. Mezi dalšími novinkami bude minigolf, laser game nebo vodní atrakce.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

S větším počtem návštěvníků v hradeckých lesích roste i množství odpadků

V době vládních omezení tráví většina lidí volný čas v přírodě. Ovšem nárůst pohybu obyvatel znamená pro Městské lesy Hradec Králové také větší množství odpadků. Naštěstí končí většina v odpadkových koších, ale roušky a respirátory nejsou v lesích výjimkou, uvádí Český rozhlas…
Čtěte více

Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se…
Čtěte více

Selátka, která se narodila Pepině, bohužel všechna uhynula

Na sociálních sítích se poslední dobou objevovaly komentáře konstatující, že selátka se v oboře městských lesů už nepohybují. Nyní sama organizace potvrdila, že celý vrh nejspíš uhynul. "Bohužel vám musíme sdělit, že celý letošní vrh selátek uhynul. Konkrétní důvod neznáme. Již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme