Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Areál Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází obnovou.
Areál Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází obnovou. | autor: Městské lesy HK

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.

Staré podlahy v chatkách byly podle provozovatelů v zoufalém stavu, proto se rozhodli pro kompletní výměnu a nová linolea. Po sundání původního krytu navíc zjistili, že desky jsou shnilé a musí se též vyměnit. Byla nutná také výměna přímotopů, nová výmalba a rekonstrunkce kuchyněk.

Lanové centrum v areálu Kempu Stříbrný rybník bylo na přání majitele odstraněno. "V současné době máme tři zájemce o vystavění a provozování nového centra, které bude odpovídat současným normám. Realizace by mohla připadnout na rok 2021," slibují zástupci společnosti Městské lesy Hradec Králové, která v lednu kemp převzala a má s ním velké plány.

Kácení stromů a výsadba nových

Odborníci ze společnosti Městské lesy Hradec Králové se po převzetí kempu zaměřili na zanedbaný porost na poloostrově Stříbrného rybníka. Mnoho stromů podle nich bylo ve velmi špatném zdravotní stavu – uschlé, napadené houbami a hmyzími škůdci. Některé měly místo koruny jen dvě malé větve. Velkým problémem z hlediska stability porostu je i přeštíhlení, kvůli kterému jsou stromy náchylné ke zlomům a tedy nebezpečné.

"Po odborném zásahu byly na ploše ponecháni jen zdraví, kvalitní jedinci a mladé stromy v podrostu (především duby a třešně ptačí)," uvedli noví provozovatelé z městské společnosti. Zasadili 14 třešní ptačích a dva duby.

V areálu Stříbrný rybník přibudou také nové stany a časem i nová restaurace, sociální zařízení a enviromentální centrum. Návštěvníci se mohou těšit také na venkovní vybavení jako jsou lavičky, odpočinková místa a ohniště. Dále je v plánu víceúčelová sportovní plocha, kde by v zimě mohla být ledová plocha a v létě písčitá plocha pro více sportovců. Mezi dalšími novinkami bude minigolf, laser game nebo vodní atrakce.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Čistotou vody na Stříbrňáku se bude zabývat nová studie

Stříbrný rybník v areálu stejnojmenného kempu je oblíbenou turistickou atrakcí na Hradecku. Bohužel voda v rybníce během letních měsíců vlivem vysokých teplot postupně ztrácí na kvalitě. Město proto zadalo zpracování hydrobiologického a hydrochemického průzkumu vody a sedimentu,…
Čtěte více

ZVEME: Děti se o víkendu rozloučí s prázdninami, vybírat mohou z mnoha akcí

Poslední srpnový víkend bude v Hradci Králové nabitý sportovními i kulturními akcemi. Děti se mohou rozloučit s prázdninami ve velkém stylu. Na letišti se pro ně koná festival Kefír, mohou bloudit s baterkou v kukuřičném bludišti, vyrazit na sportovní odpoledne na Slezskou…
Čtěte více

Bezbariérový vstup a zelená střecha. Škola v Úprkově ulici prochází rekonstrukcí

Rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové byla zahájena v těchto dnech. Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme