Štítky: | umělecká škola | strezina |

Střezina vstupuje do druhé etapy rekonstrukce. Opraví se zázemí pro vedení školy a hudebníky

Další etapa oprav začala na Střezině.
Další etapa oprav začala na Střezině. | autor: FB Střezina (Petr Dohnal)

Největší základní umělecká škola v Hradci Králové se mění před očima. V květnu byla zahájena druhá etapa rozsáhlé rekonstrukce ZUŠ Střezina na Slezském Předměstí, která potrvá až do konce roku 2027. Nového vzhledu a vybavení se dočká zázemí vedení školy a pavilony klasické a moderní hudby. Stavební práce, které provádí firma STAKO za téměř 137 milionů korun bez DPH, budou rozděleny do tří hlavních fází.

„Úspěšně jsme dokončili první etapu, během níž jsme zrekonstruovali výtvarný a taneční pavilon a vybudovali spojovací chodbu, která nyní částečně slouží jako galerie. Na tuto etapu nyní navazujeme další fází, která zahrnuje rekonstrukci hlavního vstupu s novým zázemím vedení školy a pavilony klasické a moderní hudby,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast investic Lukáš Řádek.

Tato druhá etapa je rozdělena do tří hlavních fází. Tou první, která byla zahájena v květnu, je právě oprava zázemí vedení školy. „Řemeslníci zde zatím provádí demoliční práce, na které postupně naváže provedení veškerých vnitřních instalací, které budou napojeny na stávající areálové rozvody. Postupně pak budou vyměněna všechna okna, dveře, dojde k výměně střechy a celá budova bude zateplena. V závěru prací řemeslníci obloží dlažbou a keramickými obklady vybrané prostory, zajistí pokládku podlah, vymalují prostory a namontují podhledy a osvětlení. Nové vybavení získají také sociální zařízení,“ uvádí náměstek Řádek. Novinkou budovy s kancelářemi bude vysoké loubí s horizontální atikou a pravidelným sloupovím před průčelím budovy, samotný vchod tak bude ještě zvýrazněn. „Tento architektonický prvek není jen estetickým vylepšením – je to výrazný symbol našeho závazku k užitným i uměleckým hodnotám. Věříme, že promění školu v ikonické místo, které si každý zapamatuje,“ doplňuje náměstek Řádek.

V dalších fázích, které se týkají pavilonů moderní a poté klasické hudby, dojde opět k demoličním pracím, zateplení, výměně oken. Řemeslníci položí nové podlahy, instalují nové dveře a další vybavení. Stavební práce se dotknou také venkovních prostor, připravuje se nové oplocení i dopravní řešení areálu a moderní zahradní architektura. Nové budou také areálové kanalizace, rozvody silnoproudu a venkovní osvětlení.

Veškeré práce v rámci druhé etapy, které město vyjdou na téměř 137 milionů korun bez DPH, by měly být hotové ke konci roku 2027. Město také v budoucnu plánuje navázat ještě třetí etapou, která počítá s výstavbou nového koncertního pavilonu a přilehlého parkoviště.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Letos město investuje až 700 milionů korun. Kromě Střeziny, stadionu a lávky se počítá i s dopravním systémem a loděnicí

Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ…
Čtěte více

Rekonstrukce Střeziny by mohla začít za pár týdnů, zhotovitele ještě musejí schválit zastupitelé

Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové se dočká rozsáhlé rekonstrukce, rada města v úterý schválila výběr zhotovitele první stavební etapy. V rámci ní dojde k opravě tanečního a výtvarného pavilonu, stávající krytá spojovací chodba se zbourá a postaví nová. Vítěznou…
Čtěte více

Parkoviště před Střezinou je hotové, nyní se pracuje na projektech rekonstrukce

Rekonstrukce základní umělecké školy Střezina se snad ubírá správným směrem. Zatím jde dle slov radnice vše podle plánu. Ke konci června bylo dokončeno parkoviště a pokračují také práce na první etapě. Nyní město vysoutěžilo projektanta druhé etapy, ve které dojde k úpravě budov…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme