Štítky: | stadion | lávka | strezina | loděnice |

Letos město investuje až 700 milionů korun. Kromě Střeziny, stadionu a lávky se počítá i s dopravním systémem a loděnicí

Hradec plánuje investice za 700 milionů.
Hradec plánuje investice za 700 milionů. | autor: hradeckralove.cz

Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ Střezina nebo lávka přes Labe u Aldisu. V rozpočtovém výhledu na roky 2023 a 2024 jsou pak zařazeny nové a pokračující investice za dalších více než 655 milionů korun.

Letos bude největší městskou investiční akcí stavba nového multifunkčního stadionu. „Město tuto investici plánuje desítky let a je dobře, že po nekonečných diskuzích a projektování se práce konečně přesunuly na samotné staveniště. S ohledem na výši této investice je tak pochopitelné, že v průběhu stavby bude stadion tvořit jednu z hlavních položek kapitálových výdajů městského rozpočtu,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Nová multifunkční aréna je v aktuálním rozpočtu plánována s výdaji 275 milionů korun. „Dále budou pokračovat práce na inteligentním dopravním systému, u kterého letos předpokládáme výdaje ve výši 75 milionů korun. Také by se do konce roku měla dostavět lávka přes Labe u Aldisu, kde nám zbývá investovat zhruba 67 mil. korun. Před zahájením stavebních prací je první etapa rekonstrukce ZUŠ Střezina (letos 50 mil. korun), začít by měla stavba příjezdové cesty ke sportovnímu areálu DTJ (45 mil. korun) nebo stavba nové kanoistické loděnice na Orlici (28 mil.),“ uvádí investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Včetně dalších menších akcí v oblasti oprav komunikací, bytového fondu či výkupu potřebných pozemků má Hradec Králové v letošním rozpočtu naplánované kapitálové výdaje za 699 milionů korun.

Rozpočet na rok 2022 zastupitelé schválili na konci ledna po dodatečných úpravách jeho návrhu z prosince loňského roku. „Se základním ekonomickým plánem na tento rok byl schválený i rozpočtový výhled na další dva roky. Ten počítá s financováním nových nebo pokračujících investic za více než 655 milionů korun. Vedle těchto již naplánovaných akcí se pak každoročně do rozpočtu podle jejich připravenosti zapojují další investice v řádu desítek milionů korun v rámci rozdělení výsledku hospodaření na jaře,“ vysvětluje ekonomická náměstkyně primátora Monika Štayrová.

V příštím roce bude pokračovat rekonstrukce ZUŠ Střeziny s předpokládanými výdaji 30 milionů korun. „Pokud se podaří dotáhnout stavební povolení a vysoutěžit dodavatele, měla by začít rekonstrukce křižovatky Mileta, na kterou má město ve výhledu na roky 2023 a 2024 připravených 170 milionů korun. Dalších 130 milionů korun je rezervovaných na rekonstrukci Velkého náměstí, zahájena by měla být revitalizace areálu Hvězda za 24 milionů, pokračovat bude rekonstrukce MŠ Sluníčko za 17,5 milionů korun,“ doplňuje investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město hledá budoucího provozovatele fotbalového stadionu

Ačkoliv stavba multifunkčního fotbalového stánku v Hradci Králové má být dokončena až v červnu příštího roku, tak již teď město začalo řešit výběr jeho budoucího provozovatele. Vypsalo proto předběžné tržní konzultace, které pomůžou zmapovat situaci na trhu a vyslechnout…
Čtěte více

Fotbalový stadion bude hotový za rok. Starou tribunu nahradí parkoviště

Stavbaři pracují na monolitické železobetonové konstrukci multifunkční arény, během letních prázdnin by měli nejvíce pokročit u západní tribuny. V pondělí odstartovala repase stožárového osvětlení – tzv. lízátek. Stavba fotbalového stadionu, která se Hradci značně prodraží, má…
Čtěte více

Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme