Štítky: | vodáci | tj sokol | loděnice |

Vodáci se mohou těšit na novou loděnici na břehu Orlice. Stavět by se mohlo příští rok

Nové zázemí vodáci potřebují.
Nové zázemí vodáci potřebují. | autor: vizualizace MMHK

Hradečtí vodáci by se brzy mohli dočkat nového zázemí, stávající kanoistickou loděnici na Orlici by měla nahradit nová. Radní města projednali vypsání zadávacího řízení na zhotovitele nového objektu, vybrán by mohl být začátkem příštího roku. Finální rozhodnutí ale vzejde z jednání hradeckých zastupitelů.

Loděnici, která je na pravém břehu Orlice za sportovním areálem TJ Slavie a je majetkem města, doposud využívá vodácký oddíl TJ Sokol Hradec Králové. „Stav současného areálu je již zcela nevyhovující a nedostačuje ani kapacitně. Naším cílem je vybudovat nové prostory, které budou splňovat všechny požadavky na moderní zázemí pro tento typ sportu a současně potřeby provozovatele. S ním bude třeba přípravné práce konzultovat, aby nebyl stavebními pracemi narušen chod loděnice a zatěžováni nebyli ani lidé žijící v okolí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Provoz areálu zůstane během stavebních prací nepřerušený díky tomu, že po dobu výstavby nové loděnice zůstane zachována ta stávající.

Základem nové loděnice je dvoupodlažní objekt s rozdělením na dvě části, a to zázemí loděnice a sklad lodí. Nová stavba bude provedena jako ocelová konstrukce izolovaná sendvičovou vatou a opláštěna dřevěným obkladem. „Celkové náklady zatím odhadujeme na částku kolem třiceti milionů korun, finální cenu ale stanoví až výsledek výběrového řízení,“ dodává náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Zadávací dokumentaci budou ještě příští týden projednávat na svém zasedání hradečtí zastupitelé. Pokud ji schválí, bude ihned vypsáno výběrové řízení, které proběhne ještě v letošním roce. Přípravné práce začnou po podpisu smlouvy a samotné stavební práce by pak mohly být zahájeny na přelomu jara a léta příštího roku.

Na stavbu nové kanoistické loděnice na Orlici město plánuje využít dotaci. „Koncem září jsme již podali žádost o dotaci do Národní sportovní agentury – výzva Regiony 2021, pokrýt by mohla až 70 % způsobilých výdajů. Pokud by byla dotace schválená, může dosáhnout výše téměř dvaceti milionů korun, ale záleží také  na skutečné, ve výběrovém řízení vysoutěžené, ceně stavby“ dodává náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová kanoistická loděnice už slouží vodákům

Vodáci už mají svojji novou loděnici. V Hradci se nová kanoistická loděnice otevřela o víkendu. Nabízí moderní zázemí pro sportovce i pro uskladnění lodí. Nová stavba na pravém břehu Orlice nahradila nevyhovující loděnici z 20. let minulého století. Informaci přináší Český…
Čtěte více

Loděnice u Orlice už je hotová, zbývá upravit okolí

Od loňského léta probíhá na pravém břehu řeky Orlice výstavba nové kanoistické loděnice. Budovu již řemeslníci v zimě dokončili, nyní je třeba dodělat ještě terénní úpravy včetně nového vjezdu. Město nyní řeší nájemce budovy. Téměř celý objekt bude v nájmu vodáků z Tělocvičné…
Čtěte více

Nová loděnice na břehu Orlice by se mohla začít stavět už v létě

Hradečtí vodáci se mohou pomalu těšit na novou loděnici na břehu řeky Orlice, která by měla nahradit tu stávající. Radní města včera projednali výsledek výběrového řízení na zhotovitele stavby s nabídkovou cenou necelých dvacet milionů korun bez DPH. Pokud zastupitelé vybraného…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme