Štítky: | Magistrát | rekonstrukce | strezina |

Parkoviště před Střezinou je hotové, nyní se pracuje na projektech rekonstrukce

Podle zpráv z magistrátu by se Střezina měla skutečně začít měnit.
Podle zpráv z magistrátu by se Střezina měla skutečně začít měnit. | autor: strezina.cz

Rekonstrukce základní umělecké školy Střezina se snad ubírá správným směrem. Zatím jde dle slov radnice vše podle plánu. Ke konci června bylo dokončeno parkoviště a pokračují také práce na první etapě. Nyní město vysoutěžilo projektanta druhé etapy, ve které dojde k úpravě budov s kancelářemi vedení školy, divadelního pavilonu nebo pavilonů klasické a populární hudby včetně inženýrských objektů. Projektovou dokumentaci by měla vypracovat vysoutěžená společnost B K N spol. za 4,2 milionu korun bez DPH.

Vysoutěženého zhotovitele schválila rada města, v následujících dnech s ním bude podepsána smlouva. „Veškeré připravované stavební úkony v ZUŠ Střezina zatím plynule pokračují a daří se je dobře koordinovat. Koncem června bylo dokončeno parkoviště pro veřejnost, které jsme přednostně vybudovali na žádost vedení školy. Současně s tím pokračují práce na první etapě a teď jsme pomyslně zahájili druhou etapu výběrem zhotovitele projektové dokumentace změn stavby a projektové dokumentace pro zadání a provádění stavby u zbývajících objektů,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Do druhé etapy rekonstrukcí jsou zahrnuté úpravy vstupních objektů s kancelářemi vedení školy a také divadelní pavilon nebo pavilony klasické a populární hudby. Zároveň bude zhotoveno nové oplocení i vnitřní úpravy areálu včetně doplnění zeleně a nového dopravního značení. „Dále budou předmětem projektové dokumentace i související inženýrské objekty, jako jsou například areálová kanalizace, areálové rozvody silnoproudu a slaboproudu, osvětlení a další,“ pokračuje investiční náměstek primátora Jiří Bláha. Na vypracování změnové projektové dokumentace druhé etapy oprav má zhotovitel půl roku a další půl roku má na vypracování dokumentace k zadání a provádění stavby.

V ZUŠ Střezina zatím pokračují práce na první etapě oprav, jejímž výsledkem má být nová podoba tanečního pavilonu a výtvarného pavilonu. Zároveň má být odstraněna stávající spojovací chodba, která bude nahrazena chodbou novou. „Na všechny tyto objekty máme již vydané společné povolení pro změnu územního rozhodnutí a změnu stavby před jejím dokončením a současně máme vydaný souhlas s odstraněním kryté chodby, která bude postavena úplně nová. Zhotovitele stavebních prací chceme soutěžit ke konci letošního roku, abychom příští rok na jaře mohli zahájit stavební práce,“ doplňuje náměstek Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme