Štítky: | rekonstrukce | strezina | zuš střezina |

Rekonstrukce Střeziny by mohla začít za pár týdnů, zhotovitele ještě musejí schválit zastupitelé

Staveniště by semohlo změnit na nový výtvarný pavilon ZUŠ Střeziny.
Staveniště by semohlo změnit na nový výtvarný pavilon ZUŠ Střeziny. | autor: ZUŠ Střezina

Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové se dočká rozsáhlé rekonstrukce, rada města v úterý schválila výběr zhotovitele první stavební etapy. V rámci ní dojde k opravě tanečního a výtvarného pavilonu, stávající krytá spojovací chodba se zbourá a postaví nová. Vítěznou nabídku ve výši téměř 76,2 milionu korun bez DPH budou ještě v příštím týdnu projednávat hradečtí zastupitelé. Stavební práce by mohly být zahájeny koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

„Po všech peripetiích s původní projektovou dokumentací a dalších komplikacích jsme konečně dosáhli podstatného milníku, v radě města jsme projednali výsledek výběrového řízení a doporučili jej ke schválení zastupitelstvu. Žáci i učitelé teď několik měsíců vyčkávali, co se bude se ZUŠ Střezina dít, nyní jim konečně můžeme oznámit, že pokud vše bude pokračovat podle plánu, začnou stavební práce, začne se dít něco, co sami uvidí. Rád bych celé škole poděkoval za trpělivost a spolupráci,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„U výtvarného a tanečního pavilonu dojde k rekonstrukci střechy, která bude zároveň zateplena, stejně tak dojde k novému zateplení fasád. Uvnitř budou nově provedeny veškeré vnitřní instalace jako jsou rozvody vody, kanalizace, elektro a podobně. V rámci této etapy bude ještě postavena nová krytá spojovací chodba, která nahradí tu stávající,“ říká náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Dvoupodlažní taneční pavilon, ve kterém jsou taneční sály, šatny a sociální zázemí, bude uvnitř kompletně zrekonstruován. Nové budou podlahy, omítky, dveře, okna či zrcadla. Kompletně zrekonstruovány budou také interiéry ve třípatrovém výtvarném pavilonu, který zahrnuje fotoateliér, keramickou dílnu včetně pecí, malířské ateliéry nebo výstavní prostory.

Rada města na svém zasedání schválila výběr zhotovitele s cenou 76,2 milionu korun bez DPH. Vítěznou nabídku musí začátkem příštího týdne projednat na svém zasedání hradečtí zastupitelé. „Pokud bude vše schváleno, mohli bychom, jakmile uplynou veškeré zákonné lhůty, s vybraným zhotovitelem do konce letošního roku podepsat smlouvu o dílo,“ doplňuje náměstek Bláha. Se zahájením stavebních prací město počítá koncem letošního nebo začátkem příštího roku, hotovo by pak mělo být do dvou let od zahájení.

V rámci první etapy rozsáhlé rekonstrukce ZUŠ Střezina si město před dvěma lety nechalo zpracovat změnovou dokumentaci, a původní projektová dokumentace tak prošla zásadní revizí. Na jaře letošního roku proběhla příprava zadávacích podmínek, které začátkem léta schválili radní města.

Druhá etapa zatím pokračuje podle dosavadních plánů. Před rokem město vysoutěžilo projektanta, který nyní připravuje projektovou dokumentaci pro další objekty – budovu s kancelářemi vedení školy, hudební  pavilon nebo pavilony klasické a populární hudby včetně inženýrských objektů. Město má již také na stavebním úřadě podanou žádost o vydání společného povolení v rámci změny stavby před dokončením. Druhá etapa by měla plynuje navázat na dokončenou první etapu.

Město už v minulosti zahájilo stavební práce v areálu ZUŠ Střezina vybudováním nového parkoviště. Více než rok již slouží především rodičům dětí, které základní uměleckou školu navštěvují.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pavilon výtvarky hradecké umělecké školy Střezina by měl být hotový do konce roku

V hradecké základní umělecké škole Střezina byla v letošním roce zahájena první etapa rekonstrukce, která spočívá v kompletní obnově výtvarného a tanečního pavilonu a spojovací chodby. Právě na výtvarném pavilonu byly stavební práce zahájeny jako první, budova by měla být…
Čtěte více

Letos město investuje až 700 milionů korun. Kromě Střezny, stadionu a lávky se počítá i s dopravním systémem a loděnicí

Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ…
Čtěte více

Křižovatka Fortna se změní na kruhový objezd, stavební práce začnou v zimě

Začátkem příštího roku začne rozsáhlá rekonstrukce přestupního terminálu a křižovatky Fortna pod schodištěm Bono Publico v centru Hradce Králové. Křižovatka ulic Komenského a Ignáta Hermana se přemění na kruhový objezd. Na podzim město vypsalo výběrové řízení na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme