Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Stadion bude dražší a déle.
Stadion bude dražší a déle. | autor: hradeckralove.cz

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení stavebních firem, které poukazuje na výrazný nárůst cen stavebních materiálů, energií a dalších vstupů. Výsledek předběžné dohody bude nyní předložen členům zastupitelstva, kteří by o něm měli na svém zasedání rozhodnout.

Základní principy návrhu dohody předpokládají úhradu nárůstu nákladů ve výši 59 milionů korun oproti více než 69 milionům, které byly v původním požadavku, a posun konečného termínu stavebních prací z původního dubna příštího roku na červen. Sdružení firem se v návrhu dohody za uvedenou částku zároveň zaváže k dalším stavebním úpravám na stadionu. Zbourá starou tribunu, kde vzniknou další parkovací místa, parkoviště vybaví dobíjecími stanicemi pro elektromobily, vybuduje šatny pro mládežnické oddíly a navýší počet míst pro diváky k sezení na maximální projektovanou kapacitu 9300.

„Složení vyjednávací skupiny zajišťovalo transparentnost celého procesu, správce stavby a právníci zároveň dohlíželi, aby byly v maximální míře hájeny zájmy a pozice města. Celá věc byla prověřena, především s ohledem na platnou uzavřenou smlouvu a možnosti městského rozpočtu. Zastupitelům chceme na příštím jednání předložit řešení, které reaguje na turbulentní situaci na trhu se stavebním materiálem, na trhu práce a s energiemi. Současně ale budeme tlačit na to, aby navrhované prodloužení termínu dokončení stavby bylo konečné a nedocházelo k dalším časovým prodlevám,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Zastupitelé budou věc projednávat na dnešním zasedání. „Bylo to složité a tvrdé, ale z mého pohledu férové jednání. Myslím si, že výsledkem je racionální dohoda zúčastněných stran, z níž jako vítěz vychází samotný projekt multifunkčního stadionu,“ říká členka vyjednávacího týmu a zastupitelka města Pavlína Springerová.

Za stavební sdružení se jednání zúčastnili zástupci společností Strabag, Geosan a D&D Elektromont spolu se svými právními zástupci. „Jednání hodnotíme jako konstruktivní a doufáme, že dosažený kompromis bude 21. června potvrzen i zastupitelstvem,“ uvedla Edita Novotná, tisková mluvčí společnosti Strabag.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stadion bude asi dražší a později. Ceny materiálů rostou

Stavba nového fotbalového stadionu bude stát zřejmě víc peněz než se předpokládalo. Společnost Strabag, která stadion staví vyzvala magistrát k jednání o ceně a také termínu dokončení stavby. Ceny nasmlouvané před rokem jsou totitž nyní někde. Materiály jsou nyní mnohem dražší.…
Čtěte více

Přípravné a demoliční práce skončily, začíná skutečná stavba fotbalového stadionu

Hradec spolu se stavebními firmami včera oficiálně zahájil stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu. Samotnému zahájení předcházelo získání povolení změny stavby před dokončením, které město získalo začátkem února a v minulém týdnu již nabylo právní moci. Na projekční,…
Čtěte více

Letos město investuje až 700 milionů korun. Kromě Střezny, stadionu a lávky se počítá i s dopravním systémem a loděnicí

Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme