Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Stadion bude dražší a déle.
Stadion bude dražší a déle. | autor: hradeckralove.cz

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení stavebních firem, které poukazuje na výrazný nárůst cen stavebních materiálů, energií a dalších vstupů. Výsledek předběžné dohody bude nyní předložen členům zastupitelstva, kteří by o něm měli na svém zasedání rozhodnout.

Základní principy návrhu dohody předpokládají úhradu nárůstu nákladů ve výši 59 milionů korun oproti více než 69 milionům, které byly v původním požadavku, a posun konečného termínu stavebních prací z původního dubna příštího roku na červen. Sdružení firem se v návrhu dohody za uvedenou částku zároveň zaváže k dalším stavebním úpravám na stadionu. Zbourá starou tribunu, kde vzniknou další parkovací místa, parkoviště vybaví dobíjecími stanicemi pro elektromobily, vybuduje šatny pro mládežnické oddíly a navýší počet míst pro diváky k sezení na maximální projektovanou kapacitu 9300.

„Složení vyjednávací skupiny zajišťovalo transparentnost celého procesu, správce stavby a právníci zároveň dohlíželi, aby byly v maximální míře hájeny zájmy a pozice města. Celá věc byla prověřena, především s ohledem na platnou uzavřenou smlouvu a možnosti městského rozpočtu. Zastupitelům chceme na příštím jednání předložit řešení, které reaguje na turbulentní situaci na trhu se stavebním materiálem, na trhu práce a s energiemi. Současně ale budeme tlačit na to, aby navrhované prodloužení termínu dokončení stavby bylo konečné a nedocházelo k dalším časovým prodlevám,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Zastupitelé budou věc projednávat na dnešním zasedání. „Bylo to složité a tvrdé, ale z mého pohledu férové jednání. Myslím si, že výsledkem je racionální dohoda zúčastněných stran, z níž jako vítěz vychází samotný projekt multifunkčního stadionu,“ říká členka vyjednávacího týmu a zastupitelka města Pavlína Springerová.

Za stavební sdružení se jednání zúčastnili zástupci společností Strabag, Geosan a D&D Elektromont spolu se svými právními zástupci. „Jednání hodnotíme jako konstruktivní a doufáme, že dosažený kompromis bude 21. června potvrzen i zastupitelstvem,“ uvedla Edita Novotná, tisková mluvčí společnosti Strabag.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kraj podpoří stadion. Za dotace se vybaví tribuny, tělocvičny a další zázemí

Královéhradecký kraj hodlá podpořit výstavbu nové multifunkční arény v Hradci Králové, jehož investorem je Statutární město Hradec Králové, dotací ve výši 100 milionů korun. Poskytnutí finančních prostředků dnes projednala rada kraje. Návrh musí ještě schválit krajští…
Čtěte více

Stavbaři se obávají zdržení stavby stadionu. Start prvoligové sezóny je tak ohrožen

Nový multifunkční fotbalový tadion by měl být za dva a půl měsíce dokončen. Správce stavby, společnost Grinity, však vyjádřil obavy, že se může předání stavby o několik týdnů zdržet. To by mohlo ohrozit start prvoligové sezóny FC Hradec Králové. Ačkoliv je město stavebním…
Čtěte více

Dovybavení malšovického stadionu bude město stát více než 16 milionů

Do poloviny letošního roku by měla být hotová stavba nové multifunkční fotbalové arény v Hradci Králové pro více než devět tisíc diváků. Stadion po kolaudaci poskytne základní zázemí pro fotbalová utkání. Město nyní začíná areál dovybavovat tak, aby aréna byla připravená na plný…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme