Štítky: | Magistrát | Mateřské školy |

Školka v Úprkově ulici je hotová, přivítá přes 50 dětí

Nová školka v Úprkově ulici | Foto: vedlich.info
Nová školka v Úprkově ulici | Foto: vedlich.info

Královéhradecká radnice dokončila v závěru minulého týdne stavbu nové mateřské školky v Úprkově ulici v Malšovicích u křižovatky ulic Zámostí a Holubova.

Jednopodlažní dřevostavba s kapacitou 56 míst sousedí se Základní školou Úprkova a město vyšla na zhruba devět milionů korun. Budova je již zkolaudovaná, dětem začne sloužit od 1. září.  

Školka může být v budoucnu i družinou

Dřevěná školka má tvar písmene L a od sousedního areálu Základní školy Úprkova je oddělená plotem. „Projektanti počítali i se zelenou plochou, herními prvky a s potřebným počtem parkovacích míst,“ popsal školku náměstek primátora zodpovědný za rozvoj města Jindřich Vedlich.

„Mateřská škola v Úprkově ulici je zkolaudovaná a je z hlediska užívání v naprostém pořádku,“ doplnil náměstek Vedlich. Jelikož je školka v těsné blízkosti základní školy, mohla by v budoucnu najít využití i jako družina. Například pokud dojde v následujících letech k poklesu počtu předškolních dětí.

Do budovy zatím nastoupí děti z MŠ Montessori

Do nové školky se zatím na nějaký čas přesunou děti z Mateřské školy Montessori. Důvodem je rekonstrukce, kterou zde město provádí. „Ihned po ukončení úprav Mateřské školy Montessori se děti přestěhují zpět a nová mateřská škola nabídne místa dalším dětem. O termínu dodatečného zápisu bude veřejnost včas informována,“ upozornila tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Hradec Králové za poslední čtyři otevřel celkem tři nové mateřské školy. Jednu v Markově ulici v Kuklenách, poté Pohádku v Mandysově ulici a před rokem školku v Podzámčí. Mateřská škola Úprkova je tedy již čtvrtou v pořadí.

„Díky výstavbě nových a úpravám některých stávajících zařízení došlo k navýšení celkové kapacity mateřských škol zřízených městem celkem o 321 míst oproti školnímu roku 2010/2011 na kapacitu 2904 pro školní rok 2014/2015,“ uvedla náměstkyně primátora odpovědná za školství Anna Maclová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hala Slavie bude patřit městu. To do ní investuje desítky milionů

Každoročně město Hradec Králové přispívá klubu TJ Slavia na provoz a nutné opravy její haly v Orlické kotlině, největšího sportovního zařízení tohoto druhu v republice. V roce 2018 město poskytlo dotaci téměř jedenáct milionů korun na novou palubovku. Nyní je potřeba za zhruba…
Čtěte více

Do hradeckých školek se v pondělí vrátí děti

Mimořádné opatření vlády dovolí od pondělí 26. dubna návrat dětí do mateřských škol ve vybraných krajích, týká se to také města Hradce Králové. Děti ve školkách navíc nebudou muset nosit roušky a nebudou se ani testovat na koronavirus. Toto opatření se vztahuje i na předškolní…
Čtěte více

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.  
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme