Štítky: | Magistrát | Mateřské školy |

Školka v Úprkově ulici je hotová, přivítá přes 50 dětí

Nová školka v Úprkově ulici | Foto: vedlich.info
Nová školka v Úprkově ulici | Foto: vedlich.info

Královéhradecká radnice dokončila v závěru minulého týdne stavbu nové mateřské školky v Úprkově ulici v Malšovicích u křižovatky ulic Zámostí a Holubova.

Jednopodlažní dřevostavba s kapacitou 56 míst sousedí se Základní školou Úprkova a město vyšla na zhruba devět milionů korun. Budova je již zkolaudovaná, dětem začne sloužit od 1. září.  

Školka může být v budoucnu i družinou

Dřevěná školka má tvar písmene L a od sousedního areálu Základní školy Úprkova je oddělená plotem. „Projektanti počítali i se zelenou plochou, herními prvky a s potřebným počtem parkovacích míst,“ popsal školku náměstek primátora zodpovědný za rozvoj města Jindřich Vedlich.

„Mateřská škola v Úprkově ulici je zkolaudovaná a je z hlediska užívání v naprostém pořádku,“ doplnil náměstek Vedlich. Jelikož je školka v těsné blízkosti základní školy, mohla by v budoucnu najít využití i jako družina. Například pokud dojde v následujících letech k poklesu počtu předškolních dětí.

Do budovy zatím nastoupí děti z MŠ Montessori

Do nové školky se zatím na nějaký čas přesunou děti z Mateřské školy Montessori. Důvodem je rekonstrukce, kterou zde město provádí. „Ihned po ukončení úprav Mateřské školy Montessori se děti přestěhují zpět a nová mateřská škola nabídne místa dalším dětem. O termínu dodatečného zápisu bude veřejnost včas informována,“ upozornila tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Hradec Králové za poslední čtyři otevřel celkem tři nové mateřské školy. Jednu v Markově ulici v Kuklenách, poté Pohádku v Mandysově ulici a před rokem školku v Podzámčí. Mateřská škola Úprkova je tedy již čtvrtou v pořadí.

„Díky výstavbě nových a úpravám některých stávajících zařízení došlo k navýšení celkové kapacity mateřských škol zřízených městem celkem o 321 míst oproti školnímu roku 2010/2011 na kapacitu 2904 pro školní rok 2014/2015,“ uvedla náměstkyně primátora odpovědná za školství Anna Maclová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme