Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Složení vedení magistrátu se mění.
Složení vedení magistrátu se mění. | autor: hradeckralove.cz

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí, zdravotnictví, školství a životního prostředí Martin Hanousek. Tuto gesci bude tedy zatím spravovat primátor města Alexandr Hrabálek.

Nově zvolený náměstek Pavel Marek převzal funkci následující den po jednání zastupitelstva. „V tuto chvíli se samozřejmě musím nejprve seznámit s celou agendou, postupně budu svolávat jednání s odborem majetku a také s městskými organizacemi, abychom společně mohli pokračovat v připravovaných záležitostech. V nejbližších dnech také chystám zahájení činnosti komise pro majetek,“ říká Marek. Ve funkci nahradil svou stranickou kolegyni Věru Pourovou, kterou zastupitelé z funkce už v prosinci loňského roku odvolali. Od té doby byl post náměstka neobsazený. Pro Marka hlasovalo celkem 20 zastupitelů - všichni zvolení zástupci za hnutí ANO, ODS a KSČM a také Ladislav Škorpil z HDK.

Současně byl zastupitelstvem ze své funkce odvolán náměstek primátora pro oblast sociálních věcí, zdravotnictví, školství a životního prostředí Martin Hanousek. „Tato gesce bude nyní formálně spadat pod primátora, samozřejmě dočasně. Je třeba toto uvolněné místo náměstka co nejdříve obsadit, kandidáta již máme,“ doplňuje primátor města Alexandr Hrabálek.
 
Hanousek byl odvolán v tajném hlasování, ještě před tím zastupitelé ze všech ostatních stran (HDK, Piráti, ZPHZ a Koalice pro Hradec) se v tu chvíli sbalili a opustili jednací sál. Tajné hlasování se tak uskutečnilo nakonec jen mezi devatenácti zastupiteli za ANO, ODS a KSČM. Pro odvolání Martina Hanouska hlasovalo všech 19 zastupitelů, nejtěsnější možnou většinou byl tak odvolán.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.  
Čtěte více

Secesní kiosky u mostu jsou již téměř opraveny, hledá se do nich nájemce

Dva secesní kiosky, na jižní a severní straně, na hradeckém Pražském mostě čekají na nové nájemce. Zatímco ten na Eliščině nábřeží je těsně před dokončením a výběrové řízení bude v polovině března vypsáno, nájemce do kiosku na Tylově nábřeží už se aktivně hledá. Budou muset…
Čtěte více

Hradecká městská knihovna vydává knihy přes okénko a magistrát je otevřen jako v normálních časech

Od včerejšího dne je hradecký magistrát otevřen podle standardních otevíracích hodin. Může za to přijetí nových opatření Vládou ČR, která se mimo jiné týkají otevíracích hodin úřadů i provozu knihoven. Lidé by ale i nadále měli preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme