Štítky: | školy | střední školy | zkoušky |

Přijímačky nanečisto si vyzkouší deváťáci hradeckých škol

Žákům pomohou přijímačky nanečisto.
Žákům pomohou přijímačky nanečisto. | autor: pixabay.com

Přijímací zkouška na střední školu může pocuchat nervy nejednomu budoucímu studentovi. Hradecký magistrát ve spolupráci s vedením škol a pedagogy i letos připravil projekt, který by jim měl pomoci. Žáci hradeckých základních škol si budou moci 26. února vyzkoušet přijímačky na střední školy nanečisto. Akce je určená žákům devátých tříd. V letošním roce navíc došlo k doplnění projektu tak, že se do něho zapojí všech 16 hradeckých škol, na kterých probíhá výuka na druhém stupni. Město navíc bude zajišťovat tisk i distribuci materiálů. Skutečné přijímací zkoušky budou žáky čekat během dubna.

„Žákům bude určena cizí škola, kde si vyzkouší nanečisto absolvovat zkoušku za předem daných podmínek. Současně zjistí, jak na ně působí neznámé a nové prostředí, kterým budou nejen prostory školy, ale také náhodně vybraná skupina ostatních spolužáků ve třídě nebo neznámý pedagog zadávající úlohy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Pro žáky jsou připravené tři varianty zadání úloh z českého jazyka a matematiky, z nichž jedna bude použita jako ostrý test. Následně dojde k vyhodnocení vypracovaných odpovědí. „Školy a zúčastnění žáci se výsledky dozvědí nejpozději do druhého dne. Na základně počtu dosažených bodů z obou předmětů každý žák zjistí své číselné pořadí mezi všemi účastníky zkoušky,“ vysvětluje Hanousek.

Obdobný projekt probíhal již v minulosti: „Nově jsme tento projekt upravili tak, že zajistíme školám minimalizaci časových i finančních nároků spojených s jeho realizací, tedy tisk a distribuci materiálu zajistí město,“ dodává Hanousek.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké školy pozitivní žáky hned testují PCR testy. Jde o nadstandard

Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ten den,…
Čtěte více

Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu…
Čtěte více

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme