Štítky: | Magistrát | energie | školy |

Vyšší ceny za energie trápí i hradecké školy. Magistrát na ně uvolní více peněz

Vysoké ceny za energie trápí i školy.
Vysoké ceny za energie trápí i školy. | autor: hradeckralove.cz

V létě uvolnilo město Hradec králové pro své základní a mateřské školy devět milionů korun na krytí nárůstu cen energií. Nyní by mělo dojít k dalšímu navýšení finančních prostředků pro některé hradecké školy, celkově jde o částku 1,16 milionu korun. Částku na svém zasedání schválili radní města, v nejbližší době o ní budou rozhodovat také městští zastupitelé.

V letošním roce došlo k podstatnému nárůstu výdajů za energie. V souvislosti s tím již město poskytlo všem svým školám devět milionů korun na krytí ztráty. „Bohužel již nyní vidíme, že finanční prostředky, které město rozdělilo mezi školy během léta, nestačí a bude třeba příspěvky ještě navýšit. Týká se to zejména škol s plynovým vytápěním, s plaveckým bazénem nebo s probíhající rekonstrukcí, kdy jim vznikly zvýšené náklady na energie,“ uvádí vedoucí odboru školství Magistrátu města Hradec Králové Zbyněk Bárta.

Jednorázové finanční příspěvky ve výši od 50 do 300 tisíc korun obdrží MŠ Lužická, MŠ Sluníčko, ZŠ Habrmanova, ZŠ Štefánikova, ZŠ SNP, ZŠ a MŠ Kukleny a ZŠ a MŠ Nový Hradec Králové. „Jedná se o školy, kterým již přišlo vyúčtování, uvidíme, jak tomu bude u těch ostatních,“ doplňuje vedoucí Bárta.

Město Hradec Králové zřizuje jedenáct samostatných mateřských a sedmnáct základních škol, z nichž deset má současně i mateřskou školu. Zbývajícími městskými školskými zařízeními jsou dvě základní umělecké školy a dům dětí a mládeže.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec by mohl mít vedení příští týden. Pětikoalice chce smlouvu podepsat v pondělí

Pětikoalice, která se v Hradci dala dohromady několik hodin po volbách, podepíše koaliční smlouvu v pondělí 14. listopadu. Na spolupráci se domluvily subjekty koalice Hradecký demokratický klub (HDK) a TOP 09, ODS, Piráti, Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení.…
Čtěte více

Dohodnutá koalice se možná rozpadne, ODS se nelíbí rozdělení gescí a zvažuje spolupráci s ANO

ODS, která v Hradci Králové jedná s dalšími čtyřmi uskupeními o možné koalici, není spokojená s dohodnutým rozdělením odborných oblastí pro jednotlivé náměstky. Strana o tom dala vědět v prohlášení na svých webových stránkách. Nebrání se vytvoření široké koalice s hnutím ANO.
Čtěte více

Bezbariérový vstup a zelená střecha. Škola v Úprkově ulici prochází rekonstrukcí

Rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové byla zahájena v těchto dnech. Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme