Plavecký bazén nabízí návštěvníkům nové plavecké stopky a opravenou chodbu do aquaparku

Stopky využijí sportovní plavci.
Stopky využijí sportovní plavci. | autor: SNHK

Začátkem prosince obdrželi návštěvníci krytého plaveckého areálu dárek v podobě vylepšení prostor. V hale padesátimetrového bazénu byly namontovány dvoje plavecké stopky, které nejvíce ocení plavci v rychlých plaveckých drahách a sportovní kluby. Během posledních listopadových dní probíhaly práce na spojovací chodbě mezi budovou Plaveckého bazénu a Městskými lázněmi. Opravovala se nejen jeho fasáda, ale byly vyměněny i všechny skleněné výplně.

Digitální plavecké stopky měří čas v sekundových intervalech. Využívají namísto klasických vteřinových ručiček vysoce svítivé LED pásky uspořádané do kruhu. Při spuštění stopek se postupně v intervalu jedné sekundy rozsvěcí pásky postupně za sebou a simulují tak pohyb vteřinové ručičky. Dodávka a montáž obou plaveckých stopek stála 65 tisíc korun.

Skleněné výplně ve spojovací chodbě, kterou využívají návštěvníci k průchodu mezi plaveckým bazénem a aquacentrem, již neplnily svoji funkci. Netěsností se do dvojskel dostávala vlhkost, která se srážela na sklech a usazoval se tam vodní kámen. Vyměněno bylo celkem 20 ks skleněných výplní za nová bezpečnostní izolační dvojskla. Kvůli soukromí návštěvníků byla instalována na straně směrem k Aldisu mléčná skla a na straně do dvora čirá skla, všechny o velikosti cca 138 x 198 cm.

Na fasádě, která byla již dost poškozená, byla nejdřív odstraněna původní omítka, povrch byl vyrovnán a zpevněn. Veškeré práce probíhaly za provozu, omezení se týkalo pouze průchodu mezi aquacentrem a bazénem od pátku do neděle poslední listopadový víkend.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Příští rok sáhnou hlouběji do kapes Hradečané i návštěvníci města

Život ve městě se od příštího roku zdraží. Teplo o víc než čtvrtinu, voda o 12 procent. V Hradci porostou ale i další služby, bez kterých se běžný člověk neobejde. Vyšší bude cena za popelnice a hovoří se také o zvýšení ceny jízdného v MHD. Kvůli zdražení tepla stoupne například…
Čtěte více

ZVEME: Na fotbal, hokej, výstavu Lega nebo do hradeckého aquacentra

Podzimní prázdniny a státní svátek 28. října slibují v Hradci Králové nejen oslavy dne vzniku samostatného Československa, ale třeba i bonus v hradeckém aquacentru v podobě 20 minut zdarma. Bude se hrát hokej i fotbal, můžete vyrazit na halloweenskou party nebo na velkou…
Čtěte více

Hradecké aquacentrum otevře v druhé polovině října, odstávka se protáhla

Aquacentrum v městských lázních prochází od poloviny září pravidelnou odstávkou. Původně byla plánována na tři týdny. S ohledem na aktuální stav prostor a rozsah opravných prací bylo nakonec rozhodnuto, že se odstávka protáhne do 24. října. Opravy protáhne rekonstrukce šaten.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme