Štítky: | Aupark Hradec Králové | U Koruny |

Parkoviště U Koruny dostane vale

Parkoviště U Koruny
Parkoviště U Koruny

Na křižovatce U Koruny v Hradci Králové, kde to nyní vypadá jako velké, nepřehledné a věčně plné parkoviště, se má konečně začít stavět okružní křižovatka. Vzniku nového "kruháku" za 80 milionů korun už podle vedení města nestojí nic v cestě.

Vybudování kruhového objezdu U Koruny souvisí také s počátkem výstavby Auparku Hradec Králové, který má v téže lokalitě vyrůst a otevřít brány obchodního centra v roce 2015.

Vedení města na svém posledním zasedání odsouhlasilo aktualizovanou dokumentaci a chystá vypsat nové výběrové řízení na stavbu okružní křižovatky U Koruny. „Aktualizace dokumentace byla nutná vzhledem k požadavkům nové vyhlášky a také, abychom mohli vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Okružní křižovatka U Koruny souvisí zároveň s Auparkem, u něhož předpokládáme výstavbu v příštím roce. Aupark má již od prosince platné územní rozhodnutí a HB Reavist nyní chce získat stavební povolení,“ popsal současný stav Jinřich Vedlich, náměstek primátora města Hradec Králové.

O průběhu stavby obchodního centra Aupark jsme informovali také v článku Auparku svítí zelená, na nákup tam můžeme vyrazit už za dva roky.

Dopravní omezení U Koruny mají být minimální

Podle plánu realizace stavby v místě křižovatky a bývalého autobusového nádraží U Koruny nemá dojít k uzavření silničního provozu. „Největší dopravní omezení však předpokládáme v létě v době letních prázdnin,“ informoval náměstek Vedlich. Doplnil také, že stavba za předpokládanou cenu 80 milionů korun bude mít ocelovou konstrukci ve tvaru koruny, na konstrukci bude uchyceno osvětlení a troleje a uprostřed se najde i místo na vodní prvek. 

Cena 80 milionů korun na stavbu „kruháku“ U Koruny vychází z odhadů v projektové dokumentaci. Vedení radnice Hradce Králové však předpokládá, že výběrové řízení cenu sníží. „Jde o velkou okružní křižovatku, kde hodně peněz spolknou podzemní práce na překladech sítí. Výběrové řízení může cenu snížit až na 60 % předpokladu,“ domnívá se náměstek primátora Vedlich.

Kde se bude parkovat?

S rekonstrukcí křižovatky U Koruny se ale také pojí zásadní otázka pro mnohé řídiče – totiž, kde se bude parkovat? „Řešení parkování je součástí územního rozhodnutí. Ale ne všechna parkovací místa jsou legální a není tedy poviností je všechna nahradit,“ uvedl náměstek Vedlich. „Náhradní parkování bude řešeno v nedalekých parkovacích domech Kollárova a Katchnerka,“ upřesnil ještě Jindřich Vedlich. 

Dnes je parkoviště U Koruny, byť s ne vždy oficiálními parkovacími místy, jedno z mála prostor v centru Hradce Králové, kde lze zaparkovat bez poplatku. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
11.3.2013 13:06
Gangi (neregistrovaný)
RE: podchod
mě vůbec zaráží, že radnice dovolí další obchodní dům! Vždyť ve starém centru města nezbyde jediný obchůdek, protože se v záplavě moderních center neuživí. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
7.3.2013 10:27
Kolemjdoucí (neregistrovaný)
podchod
tak to jsem zvědav, jak to tam budou děti přecházet, až půjdou do školy. Je tam Habrmanka, je tam ZUŠka, někteří tam chodí až na Jiráskovo náměstí. Frekvence přecházení opravdu vysoká a interval zelené kraťoučký. Je to přitom hodně využívaných přechod a to hned ze dvou stran. Myslím, že podchod by byl dobrým řešením a byl by využívaný, své uplatnění by našel a vzhledem k blízkosti centra by nebyl opuštěný jako třeba podchod na Buzulucké nebo u Tesly.
8.3.2013 20:04
asd (neregistrovaný)
RE: podchod
Přesně tak, navíc by měl jít v režii Auparku, ketrý tam přivede další výrazné zvýšení pěšího provozu. NEchápu jak město může být tak krátkozraké, pustit se do výstavby křižovatky téměr za 100 milionů a neřešit podchody pro pěší, a to jak směrem k Habrmance tak směrem k malém Tescu.
11.3.2013 13:06
Gangi (neregistrovaný)
RE: podchod
mě vůbec zaráží, že radnice dovolí další obchodní dům! Vždyť ve starém centru města nezbyde jediný obchůdek, protože se v záplavě moderních center neuživí.
22.9.2014 20:53
koudelka (neregistrovaný)
kruhák U Koruny
jesli postaví město kruhovou křřižovatku jako postavilo v Málšovicích u Husa,tak se máme na co těšit,větší paskvil jsem nikde ve světě neviděl !!!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více

Semafory pro chodce nebo využití ulice S. K. Neumana. Pomůže to zrychlit provoz u Koruny?

Řidiči, kteří v odpoledních hodinách projíždějí přes křižovatku Korunu, se musejí smířit s několikaminutovým zpožděním. Dlouhé kolony jsou v těchto místech kromě víkendů každý den. Zpoždění nabírají nejen řidiči osobních aut ale především vozy městské hromadné dopravy. Příčinou…
Čtěte více

Řidiče honila hlídka strážníků, došlo i na zbraně

Pozornost hlídky výjezdové skupiny městské policie upoutal řidič vozidla Honda, který nerespektoval zákaz vjezdu a velkou rychlostí vjel do pěší zóny na Riegrově náměstí. Strážníci se za autem rozjeli a chtěli řidiče zastavit. Ten nereagoval, naopak ještě zvýšil rychlost.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme