Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Některé fontány se spustí později.
Některé fontány se spustí později. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení Krajské hygienické stanice. Město apeluje na občany, aby fontány neničili a nekoupali se v nich. Hrozí i pokuta.

„Fontány zpříjemňují pobyt ve městě, tím spíše v teplém a suchém počasí, jako je nyní. Budou však do provozu uváděny postupně, a to s ohledem na současnou situaci. Některé se nacházejí v takových oblastech, kde v minulosti docházelo k vyšší koncentraci osob, které vodu využívaly k ochlazení. Krajská hygienická stanice nám doporučila, abychom spuštění takových typů fontán nechali až na léto. Toto doporučení zcela respektujeme,“ uvádí náměstkyně primátora pro oblast majetku Věra Pourová.

Mezi prvními má být spuštěna fontána na křižovatce Koruna u Auparku nebo fontána u Muzea. Po dodání technického zařízení bude zprovozněna také fontána na Ulrichově náměstí. „Fontány ve městě jsou každoročně udržovány a je třeba pravidelně měnit některé náhradní díly. Kvůli současné situaci nyní čekáme na dodávku některých dílů, které jsou převážně od dodavatelů z Itálie. Hledáme dodavatele i jinde, abychom mohli provoz některých fontán obnovit co nejrychleji,“ doplňuje náměstkyně Pourová.

Vzhledem k některým událostem loňského roku, žádá město spolu s Technickými službami Hradec Králové, aby lidé fontány neznečišťovali nebo je dalším způsobem neznehodnocovali. „Měli jsme v minulosti několik případů, kdy se lidé ve fontánách koupali, navíc při podezření z poškození fontány, se události postupovaly k řešení správnímu orgánu. Byly i případy, kdy lidé znečišťovali veřejné prostranství, nebo budili veřejné pohoršení v okolí fontán, v takovémto případě hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun,“ říká mluvčí Městské policie Hradec Králové Eva Kněžourová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
26.4.2020 16:00
Dana Svobodová (neregistrovaný)
fontány
Dobrý den,
je nutné, aby policie dozorovala u fontán, také zajistila kamery, aby v případě jakékoliv doby (i v noci) byly monitorované! Vzhledem k nízkým trestům neukázněných občanů, přestupkům a vážných provinění, se určité skupiny lidí neumravní nikdy! Prosím Magistrát a jejich členy politických stran, aby předali písemné požadavky s návrhy změn daleko tvrdších trestů a zodpovědnosti občanů nežli jsou dosud, předali je u svých poslanců v obou komorách Parlamentu ČR. Trestné činy, zločiny přibývají, není možné ponechat páchání zločinů! Postrádám řád v naší zemi! Děkuji Svobodová
27.4.2020 12:56
NorgHK (neregistrovaný)
RE: fontány
Paní Svobodová,
to co vám vadí, je označeno jako výtržnost, což je přestupek obtěžující a zjevný, nikoliv však závažný. Mnohem závažnější zločiny se konají v tichosti. Trestná činnost od roku 2012 klesá, takže lžete s tím, že přibývají.
Na druhou stranu se dovoláváte poslanců, kteří mnohdy jsou minimálně nemorální, jednání některých je za hranou zákona, leč mají imunitu, případně si dovedou svoji svobodu zaplatit. Z komentáře mám pocit, že by jste nejraději juchající skupinku v parku nespíše nejraději postřílela. A oni jen mají radost ze života, narozdíl od vás.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více

I v Hradci se možná bude očkovat v obchodním domě. Který to bude, se ještě neví

Po vzoru Prahy, či Ostravy a Brna, kde se „bezregistrační“ očkovací centra proti covidu mají v nákupních domech otevřít tento týden, chce tuto službu nabídnout i Hradec Králové. Podle krajského koordinátora očkování Jaroslava Malého by se tak mohlo stát již příští týden. Zatím…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme